Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Listopad z Krajową Mapa Zagrożeń

Listopad z Krajową Mapa Zagrożeń
W listopadzie goście oraz mieszkańcy powiatu starogardzkiego zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 80 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.

Starogardzcy policjanci w listopadzie br. odnotowali na swoim terenie 80 nowych zgłoszeń, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wspomniana aplikacja od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów w minionym miesiącu zaliczyć można przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie. Zagrożenia te stanowiły blisko 70 % wszystkich sygnałów otrzymanych przez miejscowych funkcjonariuszy. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca niedozwolone, w których spożywany jest alkohol oraz rejony, w których dochodzi do umyślnego niszczenia mienia i aktów wandalizmu.

Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze z drogówki i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem.

Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe