×
Wtorek, 16.10.2018, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 6.12.2017, 05:15 (aktualizacja 06.12.2017 13:07)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!


Razem obudźmy Nadię
Nadia to młoda dziewczyna, która ukończyła 18 lat, a już niecały miesiąc później doznała nieszczęśliwego wypadku, który całkowicie zmienił jej życie. Była bardzo energiczną, kochającą sport dziewczyną, którą wszyscy lubili. Dziś Nadia walczy o życie, a jej leczenie jest bardzo kosztowne. Rodzina i bliscy zorganizowali zbiórkę, aby ponownie zobaczyć uśmiech na twarzy młodej dziewczyny. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne StarogardSpecjaliści biją na alarm! Oddychamy skażonym powietrzem - Starogard Gdański znalazł się na 15. pozycji rankingu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Tym razem wysoki wynik nie świadczy o niczym dobrym. Stolica Kociewia swój niechlubny wynik zawdzięcza pyłom PM 10, które unoszą się w powietrzu, trując mieszkańców i zanieczyszczając przyrodę. 

Areszt i dozór za posiadanie narkotyków - Starogardzcy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który posiadali znaczne ilości środków odurzających. Do policyjnego aresztu trafił 32-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, u którego w domu znaleziono ponad 23 gramy amfetaminy. Kilka dni później w ręce policji wpadł 24-latek, który również posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 200 gramów amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty dozorem policyjnym. 

Wybory prezydenckie 2018. Na kogo stawiają mieszkańcy? - Obecny prezydent Janusz Stankowiak nie potwierdza informacji ani nie zaprzecza, jakoby starał się o fotel prezydenta, choć nieoficjalnie mówi się, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach. Typowany przez wielu mieszkańców Tomasz Walczak również nie zdradza swoich planów. Zapowiada się emocjonująca walka o władzę w mieście. 

Młyny Wiecherta trafią pod młotek - Młyny Wiecherta trafią pod młotek, to już pewne! 19 stycznia 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim odbędzie się pierwsza licytacja tej nieruchomości. Obiekt wyceniony został na łączną kwotę opiewającą na prawie dwa miliony złotych. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że terenem tym zainteresowani są inwestorzy ze Starogardu Gd. oraz spoza jego granic. Jakie losy spotkają zrujnowany zabytkowy kompleks? 

Woda niezdatna do picia - Wójt gminy Osieczna, Stanisław Stosik, poinformował 4 grudnia, że woda podawana z ujęcia Osówek – Osówek, Szlachta, Pólka, Starzyska – nie jest zdatna do picia. Można ją spożyć dopiero po przegotowaniu. Taką decyzję wydał Państwowy Inspektorat Sanitarny w Starogardzie Gd. 

Skorzystaj z bezpłatnych badań - Ważna informacja dla pacjentów Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach  urodzonych w latach: 1962, 1967, 1972, 1977, 1982. Pozostał już tylko niespełna miesiąc na skorzystanie z bezpłatnych badań w ramach Programu Profilaktyki Chorób Układu Krążenia. W tej akcji mogą wziąć udział osoby, u których nie została rozpoznana choroba układu krążenia, i którzy nie skorzystali z programu w ciągu ostatnich 5 lat.

O włos od tragedii. Samochód mógł zderzyć się z radiowozem - Było mgliste przedpołudnie. Na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Starogardem Gdańskim a Pelplinem doszło do niebezpiecznego incydentu, który zarejestrowała kamera zamieszczona w jednym z pojazdów. Samochód osobowy o włos minął się z uprzywilejowanym radiowozem, który wyprzedzał samochód dostawczy. Zdarzenie to miało miejsce w piątek, 10 listopada około godziny 10.30. Szczęśliwie dla wszystkich uczestników tego zdarzenia udało się uniknąć wypadku. Sprawę komentują policjanci. 

Wczoraj i dziś, a jak będzie jutro…? - 26 kwietnia 1986 roku doszło do największej w dziejach ludzkości katastrowy atomowej. Chmura radioaktywnego pyłu pokryła tereny Ukrainy, Białorusi i Rosji, a także przedostała się nad terytorium dzisiejszej Unii Europejskiej, siejąc strach i niepewność wśród ludzi. Obecnie wokół elektrowni wyznaczono 30 - kilometrową strefę wykluczenia, z której wysiedlono wszystkich mieszkańców. Miasto jest kompletnie opustoszałe, a przyroda odbiera to, co kiedyś do niej należało. Los miasta z góry jest przesądzony, o czym dowodzi stan wielu walących się budynków. Obrzeża strefy zasiedlone są miejscami przez kilku samosiołów  –  ludzi, którzy pomimo zakazu wrócili do swoich gospodarstw. Jak wygląda ich życie w mieście widmo? Jak sobie radzą? Jak dziś wygląda opustoszałe miasto i co się z nim dzieje? Ukazują to fotografie wykonane przez braci Jacka i Roberta Trzosowskich, którzy po raz kolejny udali się do Czarnobyla. 

Koncerty, turnieje i świąteczne wydarzenia - Przed nami wiele interesujących wydarzeń. Specjalnie dla naszych Czytelników, jak co tydzień, przedstawiamy na naszych łamach mały harmonogram imprez, na które warto się wybrać. Sprawdźcie sami!

Remont Hydroforni w Bobowie zakończony! - Końca dobiegły roboty związane z Termomodernizacją Hydroforni w Bobowie. 
Drugi etap prac obejmował docieplenie budynku z zewnątrz. Wcześniejsze prace polegały na kapitalnym remoncie urządzeń pracujących w środku budynku. Oba remonty przeprowadzone zostały za unijne pieniądze. Koszt termomodernizacji wyniósł blisko pół miliona złotych. 

Zbierali dla chorego Roberta - W ubiegłą sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Charytatywny Maraton Salsation i Zumby, podczas którego zbierane były środki na leczenie chorego Roberta. Dzięki akcji udało się zebrać aż 4256 złotych! 

„Wielka światłość w dzień ów będzie” - Za naszymi oknami termometry pokazują coraz niższe temperatury, a miejscami obserwować można nawet opady śniegu. Oznacza to, że nastał grudzień. Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy chrześcijanie przygotowują się na przyjście na świat dzieciątka Bożego Jezus. O Adwencie i przygotowaniu się na przyjście Zbawiciela rozmawialiśmy z księdzem Januszem Lipskim, proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. 

Pierwsi w tabeli I ligi! - Drużyna juniorów starszych prowadzona przez trenera Pawła Sierańskiego po rundzie jesiennej zajmuje pierwszą pozycję w tabeli I ligi wojewódzkiej.
Klub Piłkarski Starogard jest wizytówką starogardzkiej piłki młodzieżowej, zważywszy iż od wielu sezonów nikomu nie udało się okresu zimowego spędzić na fotelu lidera.
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zasłyszane
zasłyszane 11.12.2017, 22:42
"Wszedłem do małej kawiarni z kolegą, każdy z nas zamówił dla siebie kawę. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: - "Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone". Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam kolegi: - "Co to są zawieszone kawy"? On odpowiada: - "Poczekaj, zobaczysz".
Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: - "Trzy dla nas i cztery zawieszone". Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok w słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: - "Czy masz może zawieszoną kawę"?
To proste - ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.
Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu i rozprzestrzeniła się po całym świecie. W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek".

Udostępniać dalej i dzielić się tą fantastyczną akcją! :)
Zapraszam na oficjalny fanpage, na którym znajdziecie Państwo przydatne informacje i odpowiedzi na zadawane pytania:
https://www.facebook.com/zawieszonakawaofficial/
Emil
Emil 7.12.2017, 20:04
Szkoda młodej dziewczyny, całe życie przed Nią. Szczególnie że jest w krytycznym stanie.Napiszcie coś o wypadku, czy ma to związek ze sportem, czy to może raczej któraś z Pań potrąconych na pasach......
Na pewno włączę się do akcjj pomocy!!!
ami
ami 7.12.2017, 21:59
może jakiś koncert zorganizuje ktoś?
młynarz
młynarz 6.12.2017, 23:11
A Jacek z zawalonego młyna czego się tak boi? Ten wywijas ma dopiero nagrabione u ludzi.
Aut
Aut 6.12.2017, 14:25
I prawidłowo młyny rozwalił i teraz pis rozwala. Pognać tego trutnia.
giri
giri 11.12.2017, 10:35
No i kto tam został wybrany do władz Pisu?
lopez
lopez 11.12.2017, 15:08
Pan Jacek jest?
członek
członek 6.12.2017, 12:33
Czy Kilian jest ślepy że Walczak robi mu koło pióra? W niedzielę wybory w pis będzie ciekawie jak niektórzy już gadają są tacy co Jacka M chcą powieść? Młode wilcy z kibolem na czele?
?
? 7.12.2017, 22:00
Jacek co ty piszesz za bzdury?
pinokio
pinokio 8.12.2017, 09:00
Jaki Jacek? Ten radny czy ktoś inny?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.12.2017, 21:16
Czas na zmiany a ten lubił ten kibol to kto bo nie jestem w temacie?
.
. 6.12.2017, 15:15
Dla PiSu lepszy jest ten co wierny i więcej szczeka.
Nazwisko nie gra roli.
ktoś
ktoś 6.12.2017, 15:35
Napiszę może tak- nielubię pisu, natomiast Tomek to jedyny sensowny kandydat na jego lidera.

Pozostałe