Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mniej odbiorów a cena taka sama...

  • 3.12.2017, 09:40
Mniej odbiorów a cena taka sama...
Do naszej Redakcji zgłosiła się pani Magdalena, która zwróciła uwagę na zmiany w odbiorze odpadów. Jej zdaniem firma zajmująca się ich odbiorem wprowadziła zmiany i nie poinformowała o tym mieszkańców. Przedstawiciele Starkomu odpierają te zarzuty mówiąc, że pracownicy dostarczyli wcześniej papierowe harmonogramy odbioru odpadów.

Według naszej Czytelniczki częstotliwość odbioru śmieci miała ulec zmniejszeniu, natomiast opłata została taka sama.
- Mieszkańcy dopiero w dniu odbioru odpadów („BIO”) otrzymali nowe harmonogramy – mówi nasza Czytelniczka Magdalena. - Nikt z okolicznych mieszkańców nie miał przygotowanego tego śmietnika. Dzwoniąc do firmy odbierającej śmieci dowiedziałam się, że zmiany zostały wprowadzone w ostatniej chwili. Nikt nas nawet o tym  nie informował. Teraz odpady maja być odbierane 4 razy, a nie jak dotychczas 6 razy. Dodam, że cena jest taka sama. Czy musimy codziennie wchodzić na stronę internetową i sprawdzać czy przypadkiem nie ma jakiś zmian? – pyta zdenerwowana kobieta.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do firmy Starkom, która jest odpowiedzialna za wywóz śmieci.
- Zmiany wywozu śmieci w ostatnim czasie faktycznie miały miejsce – potwierdza pracownica. - Wszyscy mieszkańcy, od których wywożone są śmieci powinni być już poinformowani poprzez otrzymanie dostarczonych do domów harmonogramów wywozów odpadów w wersji papierowej. Można oczywiście sprawdzać takie informacje w Internecie. Przed każdą taką zmianą dyspozytor odpowiadający za delegowanie pojazdów przystosowanych do wywozu odpadów przekazuje pracownikom harmonogramy do dostarczenia mieszkańcom przy najbliższym wywozie śmieci – dodaje.
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 8.12.2017, 12:48
Myślę, że należałoby zmienić odpłatności za wywóz śmieci od ilości osób zamieszkujących w posescji. Uzasadniam, w jednej mieszka kilka rodzin i na dodatek prowadzą działalności gospodarcze, produkując sterty śmieci. Jest tak w Gminie Starogard Gd. z krzywdą dla jednej osoby w posesji i tymi samymi pojemnikami w sumie nie zapełnonymi!
Nie jest to sprawiedliwe tym bardziej , że emerytura cienka.
SPARTAKUS
SPARTAKUS 6.12.2017, 22:00
Paranoja!!!! :(
fred
fred 6.12.2017, 17:52
Cała ta gównoburza jest niepotrzebna.
Problem jest fundamentalny, a mianowicie NIE ZMIENIA SIĘ REGUŁ W TRAKCIE GRY.
Przy podpisywaniu umowy na wywóz śmieci były określone warunki m.in częstotliwości wywozu i nie wolno tego zmieniać w dowolnym momencie.
gość
gość 4.12.2017, 14:04
gospodarka odpadami to dość intratny interes ....
nika666
nika666 4.12.2017, 08:22
Gdzie są harmonogramy papierowe - ja jakoś od 2 lat nie dostałam ani jednego do domu ...
j
j 5.12.2017, 09:39
może na stałe mieszkasz w Irlandii lub Niemczech i dla tego nie docierają do ciebie harmoinogramy? Starkom za granicę nie wysyła
.
. 4.12.2017, 14:59
bo to trzeba deklarację złożyć i zapłacić.
Fgh
Fgh 4.12.2017, 08:20
W okresie zimowym zmniejszona jest częstotliwość odbioru odpadów bio. Przecież to logiczne, bo nikomu nie rośnie w tym czasie trawa w ogródku. Może pracownik dał ciała i nie przekazał tej informqcji, ale tylko w tym widzę problem a nie w częstotliwości odbioru.
ola
ola 8.12.2017, 12:58
BIO to nie tylko trawa Fgh a resztki jedzenia ,obierki warzyw owoców itd... to gdzie?
gość
gość 4.12.2017, 06:48
Do JANA.
To Stankowiak miesza odpady? Bo z Pańskiego komentarza wynika, że Pan niepoprawnie segreguje. Wystarczy liście włożyć do worków i postawić koło pojemnika, a Starkom je odbierze jako BIO. Wiem - bo tak robię. Wrzucając liście do zmieszanych niszczy się selektywną zbiórkę. Smutne jest, że się szuka winnych w firmie, a samemu tak postępuje.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 3.12.2017, 22:05
tak to prawda odpady przez zwiazek gmin były odbierane co tydzien prezydent sie za to zabral i mialy byc mniejsze oplaty za smieci i byly az o zlotowke ale smieci odbierane co dwa tygodnie teraz znowu zmiana w czestotliwosci wywozu i co nabijani jestesmy w butelke bo ani zbyt sie oplaty nie zmniejszyly a smieci u nas zalegaja
GMINA ZGODNIE Z USTAWĄ MA OBOWIĄZEK ODBIERANIA SMIECI A KAŻA NAM SMIECI GROMADZIĆ A DOMACH DO CZASU ODBIORU TAK JESTV NP Z WIELKOGABARYTAMI ELEKTRO SMIECI LEKI BEZNADZIEJA PLACĄC ZA WYWÓZ ŚMIECI TEŻ OCZEKUJE JAKIEŚ PORZADNEJ JAKOŚCI ODBIORU A NIE JAK MIASTU PASUJE - TRZEBA BY ZGŁOSIC GDZIES NIE WYWIAZYWANIE MIASTA Z OBOWIAZKU ODBIORU SMIECI MAM GDZIES TE TERMINY MAM SMIECI I OCZEKUJE ODBIORU ZGODNIE Z USTAWA
.
. 3.12.2017, 20:24
Ciekawe co na to SANEPID , że śmieci zalegają na posesjach.
A gdzie tu lato gdy BIO walą jak wuj.
ania
ania 3.12.2017, 18:38
Nie chodzi tylko o bio. Wprowadzono segregację odpadów- ok. Segregujemy, uczymy dzieci segregacji. Mamy 3 pojemniki- zmieszane, bio i surowce. Kto rzetelnie segreguje ten wie,że najszybciej zapełnia się kosz z surowcami. A najmniej jest odpadów zmieszanych. Do niedawna, surowce były odbierane co 2 tygodnie. Dla nas, 4-osobowej rodzinki idealnie- pełen kosz surowców. Obecnie, surowce będą odbierane raz w miesiącu. I po co ta cała edukacja, gadanina, uświadamianie o segregowaniu śmieci?!Teraz jak zabraknie mi miejsca w surowcach, a wiem,że zabraknie, wrzucę wszystko jak leci do zmieszanych. Brawo za zniechęcanie ludzi do segregowania.
gg
gg 5.12.2017, 10:22
jeśli masz tak dużo odpadów, to musisz dopłacić za większy kubeł na śmieci.Jeśli wykupiłaś najmniejszy, bo byłaś zbyt chytra, to masz skutki
ania
ania 6.12.2017, 20:17
No właśnie do surowców i zamieszanych mam te same duże pojemniki. Także twierdzenie o mojej chytrości jest zbyt pochopne z Twojej strony.
zabros
zabros 3.12.2017, 18:25
Nie wiesz co piszesz i dalej nie jesteś w temacie.
gość
gość 3.12.2017, 17:21
Po raz kolejny robią ludzi w bambuko ..
zabros
zabros 3.12.2017, 16:31
Uważam że bio to nie jest już taki problem chyba że jadzą tyle bananów co małpy i mają ze skórkami problem latem to co innego a z drugiej strony dlaczego redakcja wstawiła takie zdjęcie nie dotyczy bio ,tego redaktora powinni zwolnić bo nie dotyczy tematu i następnym razem proszę się podpisać imiennie a nie redakcja żeby można było wyciągnąć konsekwencje za bzdurne wpisy a z drugiej strony jaki problem Pani Magdaleno zdjąć ulotkę z bramki i przeczytać albo włączyć laptopa to nie problem, nie będę się więcej razpisywał bo jak czytam takie bzdety to nie chce się czytać .Pozdrawiam
MIESZK
MIESZK 3.12.2017, 22:07
CZLOWIEKU PROBLEM POLEGA NA TYM ZE PLACISZ TA SAMA CENE A CZESTOTLIWOSC WYWOZU CI ZMNIEJSZAJA I OSZCZEDZAJA I LATAJA DZIURY W BUDZECIE MIASTA
Jan
Jan 3.12.2017, 18:59
zabros - to co Ty uważasz zostaw dla siebie i przyjmij do wiadomości, że bzdury sam wypisujesz. Ja swój pojemnik BIO zapełniłem na początku listopada trawą i liśćmi. Starkom opróżnił go na koniec listopada jak już nieźle śmierdział. Przez cały miesiąc całe moje BIO lądowało w zmieszanych, bo nie miałem miejsca w pojemniku. Jak go opróżnili to załadowałem jeszcze raz liści pod samą klapę i przez cały grudzień znowu całe BIO będę wrzucał do zmieszanych. Ania ma rację. Ta cała segregacja w wydaniu Stankowiaka to farsa.
ps
ps 5.12.2017, 10:50
jeśli generujesz tak dużo odpadów , musisz ZAPŁACIĆ za większy kubeł, a nie tylko mały i narzekać , że ci za mało
Bania zryta
Bania zryta 4.12.2017, 08:24
Chory jesteś albo z PO. W listopadzie i grudniu trawa zaczęła ci rosnąć chyba na głowie.
dandewito
dandewito 5.12.2017, 12:18
No jo Dany ty to wiesz najlepiej

Pozostałe