×
Wtorek, 16.10.2018, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogólnopolska akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  • 30.11.2017, 23:40
  • redakcja
Ogólnopolska akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo ". Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań starogardzcy policjanci kontrolują samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.

Starogardzcy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo" realizowanej od 28 listopada do 17 grudnia 2017 roku sprawdzają oświetlenie zewnętrzne pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. Tego typu kontrole mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.

Prawidłowe oświetlenie samochodów ma bezpośredni wpływ na widoczność na drodze i wcześniejszą reakcje w przypadku zaistnienia zagrożenia. W trakcie prowadzenia samochodu musimy mieć sprawne technicznie światła, by wcześniej dostrzec pieszego na jezdni, lub nie doprowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, policjanci będą starali się poddać kontroli jak największej ilości samochodów, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków.

Dodatkowo w ramach tej kampanii policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie spotkań z uczniami lokalnych szkół będą mówili o prawidłowych relacjach pieszy – pojazd przypominając jednocześnie o tym, jak ważną rolę na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym odgrywają elementy odblaskowe.
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe