×
Wtorek, 16.10.2018, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Niebezpieczna sytuacja na drodze wojewódzkiej nr 222. Samochód mógł zderzyć się z radiowozem

  • 30.11.2017, 10:56 (aktualizacja 30.11.2017 12:35)
  • redakcja
Niebezpieczna sytuacja na drodze wojewódzkiej nr 222. Samochód mógł zderzyć się z radiowozem YouTube/Mandamin
Było mgliste przedpołudnie. Na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Starogardem Gdańskim a Pelplinem doszło do niebezpiecznego incydentu, który zarejestrowała kamera zamieszczona w jednym z pojazdów.


Radiowóz na sygnałach świetlnych i dźwiękowych z dużą prędkością jedzie do wezwania. Zjeżdża on na przeciwny pas i mruga światłami drogowymi, aby pojazdy z naprzeciwka ustąpiły miejsca. Kierowca minimalnie zwalnia i mija się z radiowozem o kilka centymetrów. Zdarzenie to miało miejsce w piątek, 10 listopada około godziny 10.30. Szczęśliwie dla wszystkich uczestników tego zdarzenia udało się uniknąć wypadku. 
- Proszę również zwrócić uwagę na pozostałych uczestników ruchu, zachowali się o wiele gorzej niż nagrywający. Samochód ciężarowy, który był wyprzedzany, nie zjechał na pobocze ani nie zwolnił - pisze osoba, która zamieściła nagranie w Internecie. - Autor przed zauważeniem wyprzedzającego radiowozu jechał z prędkością mniejszą niż dozwolona w tym miejscu ze względu na gorsze warunki drogowe, a dodatkowo później zwolnił.  Zjechał również do krawędzi jezdni tyle, ile było to możliwe - proszę zwrócić uwagę na bardzo wysoki krawężnik w tym miejscu i nierówne pobocze. Gwałtowne zjechanie na pobocze w tym momencie skończyłoby się prawdopodobnie w rowie lub z uszkodzonym autem – dodaje. 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Film wideo został zabezpieczony przez policję, która wyjaśni bliższe okoliczności tego zdarzenia. 
–  Z filmu jasno wynika, że ten pojazd jest pojazdem uprzywilejowanym – widoczne są światła błyskowe, słychać również sygnały dźwiękowe. Widać również, że od samego początku filmu porusza się lewym pasem i daje znaki dodatkowo mrugając światłami drogowymi – tłumaczy asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Kierujący, widząc taką sytuację, powinien zachować szczególną ostrożność i umożliwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu. W tym wypadku tak nie było. Policjanci, jeżdżąc do pilnych interwencji, używają sygnałów uprzywilejowania właśnie po to, żeby dotrzeć na miejsce jak najszybciej, apelujemy do kierowców, aby umożliwili nam takie działanie i zjeżdżali widząc pojazdy uprzywilejowane, gdyż te jadą ratować ludzkie życie. Kierujący radiowozem jadąc pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do przepisów ruchu drogowego, zachowując szczególną ostrożność. Materiał wideo został przez nas zabezpieczony, będziemy wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia – zapewnia asp. sztab. Marcin Kunka.  


 

FILM 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktoś
Ktoś 1.12.2017, 14:42
Tam jest świeżo wyremontowana droga i pobocza są wąskie i przez cały ten odcinek wysoki rów więc nie ma gdzie zjechać . Pojazd uprzywilejowany powinien w takich sytuacjach również zachować ostrożność wiedząc że nie ma za bardzo jak wymijać, ale czują się panami. Jeśli jest możliwość każdy kierowca napewno przepuszcza pojazdy uprzywilejowane, ale widząc nasze drogi nie zawsze jest taka możliwość.
.
. 30.11.2017, 22:42
A czemu filmujący nie zjechał na pobocze? umożliwiając przejazd Policji?
a
a 1.12.2017, 08:51
Bo nie miał gdzie? Widzisz jaki wysoki jest krawężnik?
kw
kw 30.11.2017, 21:46
Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może się spodziewać, ze inny uczestnik ruchu nie ustąpi im pierwszeństwa i dlatego przepis mówi, że musi zachowac SZCZEGÓLNĄ ostrożność. Tutaj ewidentnie kierowca radiowozu jej nie zachował. Koniec kropka.
No sygnały świetlne to nie widoczne są.
No sygnały świetlne to nie widoczne są. 30.11.2017, 15:08
No sygnały świetlne są niewidoczne.
andrzej
andrzej 30.11.2017, 14:42
"Kierujący radiowozem jadąc pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do przepisów ruchu drogowego, zachowując szczególną ostrożność." a czy kierujący radiowozem zachował szczególną ostrożność??? Nagrywający widocznie zwolnił ale przecież nie miał miejsca, żeby zjechać na pobocze
Q
Q 30.11.2017, 13:42
Od kiedy bus jest autem ciężarowym?
Wojt
Wojt 2.12.2017, 20:17
Od kiedy bus jest autem dostawczym?

Pozostałe