Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 22.11.2017, 05:20
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Piesi pod kołami
Rośnie liczba wypadków 

Okres jesienno - zimowy to szczególnie trudny i niebezpieczny czas na drogach. Gęste mgły, deszcze, a także przygruntowe przymrozki sprawiają, że o wypadek nietrudno. Tylko w ostatnim tygodniu w powiecie starogardzkim doszło do trzech poważnych wypadków z udziałem pieszych, w których ranne zostały 4 osoby. Winni takim zdarzeniom są piesi, którzy po zmroku bez odblasków stają się niewidoczni, jak i kierowcy, którzy pomimo złych warunków nie zdejmują nogi z gazu. Pamiętajmy, że udowodnienie winy sprawcy wypadku nie przywróci nam zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet życia. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Popularny lek wycofany z obrotu. Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce! - Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję w sprawie wycofania z obrotu popularnego leku. Powodem jest niewłaściwa dawka aldehydu cynamonowego. Sprawdź koniecznie, czy posiadasz ten produkt w swojej apteczce! 

W budynku znajdowały się butle z acetylenem - W ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych nad miejscowością Wielki Bukowiec leżącą w gminie Skórcz zaczęły unosić się gęste kłęby dymu. Szybko okazało się, że doszło tam do pożaru stodoły z garażem. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, szybko jednak okazało się, że potrzeba więcej sprzętu i ratowników. W palącym się budynku znajdowało się kilka pełnych butli z acetylenem. Łącznie w akcji brało udział 11 zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, natomiast straty materialne są ogromne.  

Co dalej z Rynkiem? - Przed kilkoma miesiącami rozpoczęła się olbrzymia inwestycja w centrum miasta. Ruszył remont starogardzkiej starówki. Oszacowana na 10 milionów złotych inwestycja już wkrótce ma zaowocować niezwykłym efektem. Do niedawna na placu budowy nie widać było ani jednego pracownika. Obecnie prace zostały wznowione. Lokalni przedsiębiorcy skarżą się na olbrzymie straty i brak klientów. Wykonawca zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem, a starówka już wkrótce rozkwitnie na nowo. Czy tak będzie? 

Klienci Biedronki: czujemy się oszukani - Rutynowe zakupy mogą skutkować niemiłym zaskoczeniem przy kasie, zwłaszcza, gdy promocje i rabaty nie są tym, czym się wydają. Mieszkańcy Gniewu czują się oszukani ostatnią akcją zorganizowaną przez dyskont. Firma zachęca jednak do dokładnego czytania regulaminu promocji. 

Dał Bóg dzień, da i radę” - Bohater naszego dzisiejszego wywiadu przyszedł na świat w 1985 roku. W późniejszych latach ukończył Edukację Techniczno-Informatyczną na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Obecnie od kilku lat pełni z wielką pasją i zaangażowaniem funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty. Od roku 2002 związany jest z bractwem rycerskim. Od dwóch lat jest kanclerzem Kapituły Rycerstwa Polskiego. O sobie mówi: Szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci. Jaki jest Radosław Spychalski, o czym marzy i od czego rozpoczyna dzień? Sprawdźcie sami! 

Przeżyli wspólnie wiele lat - „Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania” – te piękne słowa belgijskiego dziennikarza Roberta Pouleta podczas uroczystości Złotych oraz Diamentowych Godów przytoczył przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski. 

Muzyka kojąca ciało i duszę - Mały stolik, płonące świece... Ta sceneria sprawiła, że nastrój listopadowej nocy udzielił się licznej publiczności, zasłuchanej w liryczne, zabawne, a niekiedy i zaskakujące teksty Stanisławy Celińskiej, która wystąpiła ze swoim zespołem pod kierownictwem muzycznym Macieja Muraszko. Noc Bardów to nie tylko czas promocji kultury i młodych talentów, ale przede wszystkim chwila twórczego zbliżenia przyjaciół poezji, wspólnie przeżywających wzruszenie i radość. To przyjemność obcowania z pięknem. 

Setki gołębi na niebie - Historia polskiego gołębiarstwa pocztowego na terenie Kociewia sięga czasów  zaboru pruskiego. Gołębie, znając ich zdolności powrotno - lotowe wykorzystywano przede wszystkim do szybkiego przesyłania informacji o ważnych wydarzeniach. W tym też celu ptaki te były specjalnie hodowane. 

Sprawdź co, gdzie i kiedy! - Na naszej listopadowej kartce z kalendarza stopniowo ubywa dni. Coraz szybszym krokiem zbliża się ostatni miesiąc, cierpliwie czekający przez cały rok w kolejce. Tym samym zbliża się okres świąt, a co za tym idzie - nadchodzi wiele świątecznych wydarzeń. Zobaczcie koniecznie ,co czeka na Was w najbliższym czasie! 

Ruszyły roboty drogowe - Na drodze wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie, realizowana jest inwestycja gdańskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Polega ona na rozbudowie tej drogi: prace dotyczą gminy Skarszewy, jak i gminy Tczew, chodzi o odcinki o łącznej długości prawie 10 km; nie tylko DW 224, ale i też drogi wojewódzkiej nr 222 w Godziszewie, w rejonie skrzyżowania z DW 224.

W podziękowaniu za pomoc - W sierpniu bieżącego roku jednostka OSP Zblewo jako jedna z pierwszych ruszyła na pomoc ofiarom nawałnicy, która przeszła przez sąsiednie gminy. Przed kilkoma dniami zblewscy strażacy otrzymali za to specjalne podziękowanie od ministra Mariusza Błaszczaka.

Wielkie emocje i łzy wzruszenia - Listopad upłynął w Zblewie pod znakiem sportowych emocji i radości ze wspólnego spotkania. A wszystko to za sprawą I Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w zblewskim GOK-u. Inicjatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim oraz GOPS w Zblewie. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Zblewo.


 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ONET PISZE
ONET PISZE 22.11.2017, 17:18
Komentarze(398)|Dyskusje(47)
Popularne Najnowsze Wątki Moje
~jaruś : dla kogo pan pracuje Piotrowicz ? :
W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, a na początku lat 80. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy. Podczas stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu zwiń
45 minut temu | ocena: 88% | odpowiedzi: 7 odpowiedz oceń: -1 +1
~Krisss : Jak patrzę na tego człowieka który ma w sobie tyle zła i łże prosto w oczy całemu społeczeństwu to w tym momencie zastanawiam się jak by mu zajrzał w dusze ile ludzi przez tego kogoś płakało ilu ludziom zgotował piekło i jak ma czarno w tym środku to aż się boje co się będzie działo dalej!!! ... rozwiń całość
49 minut temu | ocena: 86% | odpowiedzi: 5 odpowiedz oceń: -1 +1
~Tami : Choćbyście nie wiem jak łgali i manipulowali, pisowcy, art. 187 konstytucji mówi wyraźnie, że Sejm wybiera spośród posłów CZTERECH członków Krajowej Rady Sądownictwa. CZTERECH, nie PIĘTNASTU - to chyba jest jasne nawet dla przedszkolaka. I nie ma znaczenia, jaką większością pisowski Sejm bę... rozwiń całość
36 minut temu | ocena: 87% | odpowiedzi: 3 odpowiedz oceń: -1 +1 Zobacz
g
g 28.11.2017, 22:13
Tylko się nie spal. Bo to teraz modne w kręgach opozycji.
CHĘTNY
CHĘTNY 22.11.2017, 12:04
Szanowna Redakcjo,
STWÓRZCIE
TAKI STAŁY KAWEK MIEJSCA ,
POD NAZWĄ

,,DOBRE RADY,,

gdzie ludzie mogliby podzielić się dobrymi radami w każdym zakresie / domowe, wędkarskie, zdrowotne, ..................ale bez politycznych / polityczne wycinajcie przed pokazaniem/.

PIERWSZA:
masz dom jednorodzinny?, opalasz drewnem , węglem?, wrzuć do paleniska obierki ziemniaków / nawet codziennie/ lub pokrój ziemniaka na paski ale na żar i tym sposobem pozbędziesz się zapchanego komina, / gazu, oleju opałowego też dotyczy ale jak ktoś nie wie jak to sie robi to nie radzę/,

/nie wierzysz ? spróbuj, zaoszczędzoną kasę przeznacz na własne przyjemności/.
cdn
bywalec
bywalec 22.11.2017, 11:35
Byłem,
widziałem,
słuchałem,
Celińska wprost powiedziała , ze Babcia jej powiedziała
,,NIE POKAZUJ CAŁE ***,, ,
NIBY FAJNE I ŚMIESZNE, WIĘKSZOŚCI NATYCHMIAST KOJARZĄCE SIĘ Z ,,KOBIECYM FACHEM,, ,ale to jest absolutnie nieprawda, powiedziała coś bardzo ważnego.

Nie bądż SYGNALISTĄ,

nie zwierzaj się ludziom do , których nie masz 100000 % pewności,
nigdy nie odkrywaj całej prawdy.
Jak czesto w życiu spotykamy się z sytuacją ,że komuś mówimy coś z chęci pozbycia się ,,absolutnej tajemnicy,, , a potem to się staje tajemnicą POLISZYNELA, A JESZCZE POTEM WYWALAJĄ NAS Z ROBOTY, TRACIMY PRZYJACIÓŁ, JESTEŚMY NAGLE SAMI..............


TAK TO DZIAŁA I BYŁO TO Z JEJ STRONY OSTRZEŻENIE NA DZISIEJSZE CZASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sygnalistka :)
Sygnalistka :) 22.11.2017, 13:28
Dziękuję za dobrą radę, brałam to pod uwagę.
PRAWDA
PRAWDA 22.11.2017, 11:49
Ciężko napisać CAŁEJ ***??????

Pozostałe