×
Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Rozmowy niekontrolowane: Każdy dzień przynosi coś nowego

Rozmowy niekontrolowane: Każdy dzień przynosi coś nowego
Bohaterem naszego dzisiejszego wywiadu jest osoba kojarzona w mieście przez bardzo wiele osób. Tym razem „przemaglowaliśmy” Tomasza Walczaka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Zobaczcie, jakich odpowiedzi nam udzielił.


- Jestem dumny z...
- Z moich córek.


- W moim mieście najbardziej lubię...
- Pomagać ludziom.


- W życiu za wzór stawiam sobie...
- Niezłomnych bohaterów, którzy potrafili oddać życie za Polskę.


- Moja rodzina jest...
- Najważniejsza.


- Najczęściej używam powiedzenia...
- „Do odważnych świat należy”.


-W wolnych chwilach najchętniej...
- Czytam prasę.


- Nie lubię gdy...
- Ktoś o małym zasobie wiedzy mnie poucza.


- Najwięcej zakłopotania sprawia mi...

- Ten wywiad.


- Gdy byłem małym chłopcem...
- Byłem bardzo żywy i miałem wiele ciekawych pomysłów. Jeden z nich: gdy miałem 4 lata w domu moich dziadków na ścianie wisiał krzyż, a babcia powtarzała mi, że Jezus bardzo cierpiał za nas przybity do niego. Jako dziecku żal mi się strasznie zrobiło i chciałem Jezusowi za wszelką cenę pomóc. Pewnego razu ściągnąłem ze ściany krzyż i zdemontowałem z niego ukrzyżowanego Jezusa. Następnie figurkę zakopałem w ogrodzie, usypując nagrobek, a krzyż bez Jezusa odwiesiłem na ścianę. Jakie było zdziwienie domowników, gdy zobaczyli krucyfiks bez figurki i późniejsze moje tłumaczenie, że nie chciałem, by Jezus cierpiał. Do dziś ta historia jest anegdotą rodzinną.

Dalszą część rozmowy w Tomaszem Walczaskiem znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ppp
ppp 19.11.2017, 18:11
Zaiste "Alfa i Omega" z ćwierćintelgineta Walczaka.
motomaniac
motomaniac 2 dni temu, 15:44
Może Alfa Romeo?
pogrzebnik
pogrzebnik 12.11.2017, 19:54
to zdJecie jest sprzed 10 lat , obejrzyjcie sobie jak on wygląda na wiecu- pogrzebie INKI W GDANSKU
Don CORLEONE tego miasta
Don CORLEONE tego miasta 12.11.2017, 13:09
No jaki on hamerykański uczynnik nagle sie zrobił....i nagle wszystkim chce pomagać.A jak prowadził z rodzina lokal 15 m od budynku użyteczności publicznej(szkoła-gimnazjum) uzyskując koncesje na alkohol(wbrew temu co stanowią przepisy czyli nie czarując i nie owijajać w bawełnę- po kumotersku) to było ok.Inni zaś mieli pod górkę Pan Idealny nie....Zmienia kluby politycznie jak wiatr zawieje..Teraz rządzi PiS to trzeba byc w partii rzadzącej,wybory wygraja inni pewnie tam się przeniesie.I ja sie pytam kto na to pozwala?? i dlaczego jest społeczne przyzwolenie by tacy ludzie rządzili i nie ponosili zadnej odpowiedzialnosci?
ktoś
ktoś 13.11.2017, 18:27
Co za chora głowa mogła coś takiego napisać. Mam nadzieję że w końcu tacy ludzie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za te pomówienia. A tak na marginesie radny Walczak klub zmienił jeden Stowarzyszenie Kociewskie, które udawało apolityczność a w praktyce okazało się przybudówką PO.
a
a 13.11.2017, 22:34
bzdura
k
k 13.11.2017, 18:32
I jak przeszedł PiS nie rządził ani w kraju ani w mieście
xxx
xxx 13.11.2017, 21:04
A po drugiej stronie ulicy, gdzie lokal ma rodzina Walczaka jest sklep monopolowy. Też wbrew temu co stanowi prawo? Zastanów się za nim zaczniesz znowu kogoś pomawiać
fhfgj
fhfgj 12.11.2017, 12:33
Walczak chyba miał namyśli tych tępaków z PO ha ha ha
chichot
chichot 13.11.2017, 07:57
Miał na myśli ciebie hahaha
bolo
bolo 11.11.2017, 22:42
DLACZEGO USUWANE SĄ NIEPRZYCHYLNE KOMENTARZE, WIDZĘ, ŻE MOJEGO JUŻ NIE MA, NIE POZDRAWIAM REDAKCJI.
danyboy
danyboy 14.11.2017, 07:46
Dany ty się uspokój nikt nie chce czytać tych twoich wypocin
dl
dl 11.11.2017, 10:12
Jego wypowiedź, że nie lubi gdy poucza go ktoś o małym zasobie wiedzy, świadczy tylko o jego małostkowości prostocie i braku poszanowania drugiego człowieka. Mądry i inteligentny człowiek wysłucha każdego bez względu na jego wykształcenie. Ale czego można się spodziewać nawbijali im do łba puste slogany i mają klapki na oczach. Rekrutacja do pisu chyba wygląda tak im bardziej pusty bez własnego zdania tym lepszy.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.11.2017, 10:03
A kto to jest? Krzykacz z pisu, który po cichu i za DARMO chciał oddać funkcjonującą szkołę macierewiczowi lecz się nie udało bo mieszkańcy licznie zaprotestowali. Teraz jego żona została powołana na stanowisko vice-dyrektora tej placówki i robi wszystko aby doprowadzić do zamknięcia szkoły. Ciekawe czy walczak przed wyborami będzie taki odważny i powtórzy, że gardzi głosami ludzi, którzy plują na mundur żołnierski ( chodziło mu o osoby sprzeciwiające się przekazaniu szkoły).
ochach
ochach Wczoraj, 10:18
ALE Z CIEBIE PLOTKARZ,a feee!
bełver
bełver 13.11.2017, 08:02
Napisałeś , że robi wszystko by doprowadzić do zamknięcia szkoły? A bardziej szczegółowo, bo kadrę tej szkoły i mieszkańców to może zainteresować.
ja
ja 13.11.2017, 18:37
Podobno ci politycy z PO udający nauczycieli mają wylecieć ze szkoły za ferment który wprowadzają
belver
belver 14.11.2017, 07:47
Niech no tylko "ktoś" spróbuje ich ruszyć
mieszkaniec
mieszkaniec 14.11.2017, 11:41
To co zrobisz? Pójdziesz po Nojmana?
belver
belver 14.11.2017, 12:17
Nie. Do ciebie przyjde i pokarzę twoją twarzyczkę mieszkańcom naszego pięknego miasta.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.11.2017, 23:52
no to widać kto się odezwał. ludzie chcieli normalnie pracować a rodzice dobrze wyedukowane dzieci, i takie było zapewnienie prezydenta miasta ale później zmienił zdanie i bez konsultacji ze szkołą chciał przegłosować razem z pisem oddanie szkoły. pomysł tak durny pod względem lokalizacji, że aby go wymyślić trzeba być niezłym debilem łącznie z tymi którzy go popierali.
Andrzej
Andrzej 14.11.2017, 11:29
A ty jesteś nie debil? To teraz znalazłeś debili, którzy sztucznie będą utrzymywali dla twojego widzimisie budynek szkoły za milion złotych rocznie. Za was powinni wziąć się mieszkańcy, bo to po naszych kieszeniach pójdzie jako podatników. Chcecie prowadzić szkołę to za swoje pieniądze niech wam teraz miasto ją odda. Co myslicie że debile będą sztucznie was dotować? No chyba że są rzeczywiście debilami
killer
killer 14.11.2017, 12:53
Andrzejku długo myślałeś nad tym wywodem? Sam go wymyśliłeś czy ci ktoś podyktował? A kto utrzymuje którąkolwiek szkołę za swoje? Niby kto? Jak już to za NASZE!
mk
mk 14.11.2017, 12:33
typowy pisowski prostak jak byś się zainteresował to na prowadzenie szkoły miasto dostaje subwencje na każdego ucznia z MEN. Ale o tym nikt nie mówi tylko krzyczy, że miasto płaci.
kaz
kaz Wczoraj, 10:23
Typowy inteligen POwski,ha ha ha
Andrzej
Andrzej 14.11.2017, 13:11
Jeżeli ja jestem prostak to ty kim jesteś? Miasto dostaje subwencje, ale drugie tyle musi dołożyć. Subwencja jest na ucznia a nie na budynek, którego utrzymanie kosztuje nas podatników milion złotych. Uczniów z gimnazjum za 2 lata nie będzie i przez was rodzice uczniów z jedynki bedą od 7 klasy musieli przenosic dzieci do budynku na szwoleżerów, aby sztucznie go utrzymywać. Weźcie subwencje i zróbcie swoją szkołę. Po co wyciągacie łapska za pieniędzmi od mieszkańców?
mk
mk 15.11.2017, 15:05
jakoś Andrzej zamilkł. koszty utrzymania szkół są dokładnie ewidencjonowane i dostępne. sianie fermentu do domena jedynej zacnej formacji. pytanie do Andrzeja kto by zapłacił za przystosowanie budynku na potrzeby monu i najważniejsze gdzie by parkowało 600 auto "weekendowych partyzantów". w piątek wieczorem parking przy carrefur byłby zawalony do niedzieli nie wspominając okolicznych ulic. czy ktoś o tym pomyślał? wątpię, za chwilę by chcieli za darmo stadion włókniarza na parking.
gg
gg 2 dni temu, 13:30
MoN by to finansował, tak jak w innych miastach
iksiński
iksiński 15.11.2017, 15:28
On nie zamilkł on pewnie sie nie może do urzędu po dane dodzwonić hahaha. Jeszcze się niejednemu prominentowi w tym mieście czkawką odbije bezsensowna i nieuzasadniona chęć przekazania budynku gimnazjum dla wojsk obrony terytorialnej. Do dzisiaj jednak nie wiadomo kto odpowiada za ten pomysł- prezydent czy Mon.
mk
mk 15.11.2017, 15:44
jak nie wiadomo? SKW (stankowiak kalinowski walczak)
mk
mk 14.11.2017, 22:49
taki jesteś pewien, że miasto dokłada drugie tyle? czyli utrzymanie szkoły kosztuje 2 mln rocznie czytając twoje wypociny. to muszę ciebie zmartwić bo trójka była najbardziej oszczędną szkołą w mieście uwzględniając powierzchnie budynku i uczniów nie mówiąc o poziomie nauczania. ale wam nie zależy na poziomie nauczania bo prostym ludem łatwiej manipulować lecz do czasu
oburzony rodzic
oburzony rodzic 2 dni temu, 13:39
Do czasu kiedy tych nauczycieli - polityków PO wywalą z roboty. Wy macie dzieci uczyć a nie politykować na lekcjach. Dosyć złego już ten Neuman w mieście zrobił
nautral
nautral Wczoraj, 10:43
Akurat politykuje na lekcjach radna PiS z rady miasta. Szkoła publiczna powinna być neutralna światopoglądowo. Nauczyciel niezachowujący neutralności łamie prawo.
też
też Wczoraj, 10:25
Święta prawda.
kali
kali Wczoraj, 07:59
Nojman może i tak ale nauczycieli na pewno nie zrobili niczego złego a wręcz przeciwnie. A to że walczą o szkołę to chyba normalne. Ale co ty możesz wiedzieć.
hcwr
hcwr 2 dni temu, 14:19
A który z nauczycieli panie oburzony jest z PO lub z innej partii albo stowarzyszenia.?
qaz
qaz 14.11.2017, 13:19
Panie Andrzeju proszę merytorycznie- który budynek jest ogólnie lepiej wyposażony i przygotowany do bycia szkołą podstawową niż budynek gimnazjum nr 3? Konkretnie Panie Andrzeju który i dlaczego?
rodzic
rodzic 2 dni temu, 13:35
STary, ponad 100 letni budynek gimnazjum 3 bez zaplecza sportowego, z walącą się salą gimnastyczną jest na pewno budynkiem nadającym się pod szkołe podstawową. ten nowy budynek z basenem, salą gimnastyczną i wielkim boiskiem przy ulicy zblewskiej na pewno nie nadaje się pod szkołe podstawową. Przegrywa z 3 na całej lini
rodzicka
rodzicka 2 dni temu, 14:29
Ten stuletni budynek panie rodzic był remontowany za duże pieniądze na przełomie millenium więc jaki stary? Sala panu się wali? Wzrok lepiej przebadać. Boiska nie ma? A stadion włókniarza tuż obok to niby co jest. I kto pisze że szkoła przy ul. Zblewskiej nie nadaje się na szkołę podstawową? Czytać ze zrozumieniem trzeba się nauczyć panie rodzic. Atak na szkołę im. Stanisława Staszica nic nie da, szczególnie bez argumentów.
mmm
mmm 11.11.2017, 09:43
portal miernie prowadzony i to za nasze pieniądze
smród
smród 10.11.2017, 20:52
ta gazeta od dawna śmierdzi PiS-em
Alik
Alik 11.11.2017, 18:23
Ta gazeta śmierdzi niczym!
koc
koc 10.11.2017, 20:50
W tej gazecie odkąd naczelną jest Czyżewska nie ma wolności słowa, obiektywizmu, i prawdy.
Wyborca
Wyborca 10.11.2017, 21:09
a jaki wpływ ma wicestarosta Chyła? W jaki sposób zabiega o dobrą promocje dla swojej osoby ?
W starostwie mają za publiczną kase swoją gazete i jeszcze mało ?
Moim zdaniem ten człowiek dawno nie powinien być wicestarostą.
Gruba kasa co miesiac na tym stanowisko robi swoje....
Niedługo wybory czas na dobre zmiany.
walcownik
walcownik 10.11.2017, 18:57
zawalcował wszystko
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 10.11.2017, 11:28
DLACZEGO PORTAL USUWA KOMENTARZE POD TEKSTEM. CZYŻBY INTERWENIOWAŁ wALCZAK?
.
. 10.11.2017, 17:02
Bo on z PiSu jest.
Nie ma honoru wziąć na klatę tego co o nim myślą mieszkańcy.

Pozostałe