×
Niedziela, 18.11.2018, imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Z podwórka na stadion – turniej na szczeblu powiatowym

  • 6.11.2017, 10:58
Z podwórka na stadion – turniej na szczeblu powiatowym
W dniach 18-19 października na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gd. odbyły się finały powiatowe turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Jest to największy turniej piłkarski dla szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12.

Reprezentacje różnych szkół walczyły o tytuł najlepszej drużyny powiatu, która będzie rywalizować na szczeblu wojewódzkim. Pierwszego dnia odbyły się zmagania najmłodszych adeptów piłki nożnej z U-8 i U-12.
W wielkim finale rozgrywek ośmiolatków spotkały się drużyny ZSP Kaliska oraz PSP 1, chłopcy z Kalisk wygrali 6:3. Kolejna kategoria wiekowa obfitowała w większe emocje, gdyż do rywalizacji zgłosiło się 5 zespołów.
- Najlepsi okazali się chłopcy z naszej szkoły odnosząc 3 wygrane i notując jeden remis – mówi Jacek Wołczak, opiekun grypy z PSP 1. - W czwartek rozegrano 16 meczów, które pozwoliły wyłonić mistrza powiatu w najstarszej kategorii wiekowej. Po bardzo emocjonujących meczach najlepsi ponownie okazali się zawodnicy PSP1- zaznacza Jacek Wołczak.
W kwietniu przyszłego roku odbędą się finały województwa pomorskiego, gdzie najlepsza ekipa uda się na Mistrzostwa Polski do Warszawy.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe