×
Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Dzień Białej Laski

  • 5.11.2017, 08:51
  • redakcja
Dzień Białej Laski
Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzień, w którym przypominają zdrowej części społeczeństwa, że są takimi samymi obywatelami kraju i świata jak wszyscy inni ludzie. Co prawda nie widzą obrazów, ale doświadczają życia innymi zmysłami i pragną żyć i być traktowani jak inni.

Z tej okazji Zarząd KP PZN w Starogardzie Gdańskim zaprosił członków koła do restauracji na wspólne świętowanie. Na tę uroczystość przyszło ponad 60 członków Koła wraz ze swoimi opiekunami i przewodnikami oraz przybyli zaproszeni goście w osobach: prezes okręgu PZN Ewa Redzimska wraz z małżonkiem, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Społecznej ds. Osób Niepełnosprawnych Maria Szumacher.

Wszystkich zebranych powitała prezes Koła Joanna Grabowska, która złożyła serdeczne życzenia osobom niewidomym i słabowidzącym. Głos zabrali także zaproszeni goście. Były kwiaty i ciepłe słowa.

- Koleżanka Bogumiła Jurczyńska przekazała do biura oprawione zdjęcie z ostatniej pielgrzymki do Lublina. Następnie Joanna Grabowska zapoznała wszystkich z działalnością koła za okres ostatnich dwóch lat kadencji i poinformowała o nowych legitymacjach, filmach z audiodeskrypcją w Internecie oraz możliwości skorzystania w szpitalu z pomocy okulistycznej - mówi Joanna Grabowska, prezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim. - Po części oficjalnej wystąpił Zespół Kociewski ,,Retro". W programie były przyśpiewki i tańce regionu Kociewia. Kolejnym punktem spotkania był obiad, a później kawa i ciasto. Wszyscy w dobrych humorach miło spędzili ten świąteczny dzień - relacjonuje rozmówczyni.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe