Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Gwałciciel zatrzymany! Spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami

Gwałciciel zatrzymany! Spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który zmusił kobietę do czynności seksualnych. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został tymczasowo aresztowany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Starogardzcy policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na tle seksualnym. Do zdarzenia doszło w połowie września br. w lesie na obrzeżach Starogardu Gdańskiego. Jak ustalili śledczy, kobieta zbierająca grzyby została zmuszona przez sprawcę do obcowania płciowego. Podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna był zamaskowany i uciekł z miejsca zdarzenia.

Priorytetowa sprawa 
Od początku policjanci traktowali to zgłoszenie priorytetowo. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze prewencji oraz kryminalni i policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego. 
- Mundurowi przeglądali wielogodzinne zapisy kamer z monitoringu, rozpytywali przebywające w pobliżu osoby oraz zbierali informacje mogące doprowadzić do zatrzymania podejrzanego mężczyzny. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie mogli bazować wyłącznie na swojej wiedzy i doświadczeniu, ponieważ nie było żadnego ustalonego świadka tego zdarzenia – mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Szeroko zakrojone działania policyjne oraz praca operacyjna kryminalnych doprowadziły do wytypowania sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w starogardzkiej komendzie, gdzie stawił się na wezwanie w celu wykonania czynności dowodowych – dodaje. 

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia 
W miniony piątek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec 45-letniego mieszkańca Kociewia tymczasowy areszt. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu.
– Podejrzany stanie przed sądem pod zarzutem z art. 197 § 1 KK. Za popełnienie tego czynu grozi kara od 2 do 12 lat – wyjaśnia - mówi Anita Kniga - Węzik, szefowa starogardzkiej Prokuratury. - Bliższych informacji nie możemy udzielić ze względu na charakter sprawy. Postępowanie nadal jest w toku i będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Materiał dowodowy zebrany przez prokuratora był wystarczający do zastosowania środka zapobiegawczego wobec podejrzanego – wyjaśnia.  
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dera
Dera 31.10.2017, 14:12
Zawsze znajdzie się powód do skrytykowania działań policji. W tym przypadku nie jest inaczej. Panowie policjanci wezwali sobie potencjalnego sprawcę na komendę, gdzie go aresztowali, zamiast odwiedzić go w domu. Mają farta że Pan był z tych mało rozgarniętych i sam do nich przyszedł a nie zamelinował się w innym mieście. Jak by nie było grunt że Pan został zatrzymany i posiedzi.
Szczerba
Szczerba 31.10.2017, 10:12
Za loda do 12 lat więzienia przesada jeszcze bez połyku.
Max
Max 30.10.2017, 18:02
Poudaje świra, że jest samotny itd.. to do Kocborowa go zamkną i zawiasy.
A jak nie to max 2-3 lata.
NIESTETY
JA
JA 30.10.2017, 17:47
I gdzie teraz są osoby krytykujące Policję ? Brawo za ustalenie sprawcy
suvi
suvi 1.11.2017, 13:32
No rzeczywiście wykazali się wielką wyobraźnią trafiając na trop recydywisty. Innych pewnie nawet nie było.
Ja
Ja 30.10.2017, 17:09
Nazwisko!

Pozostałe