Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Współpraca z obustronną korzyścią. Wizyta delegacji z miasta partnerskiego

Współpraca z obustronną korzyścią. Wizyta delegacji z miasta partnerskiego
Samorząd gminy Kaliska od blisko dwudziestu lat aktywnie realizuje program współpracy partnerskiej z miastem Reinfeld w Niemczech. Podejmowane działania umożliwiają nawiązywanie nowych przyjaźni. Współpraca partnerska realizowana jest również poprzez cykliczną wymianę młodzieży szkolnej oraz uczestnictwo w kursach językowych. W ramach partnerstwa odbywają się też oficjalne wizyty przedstawicieli władz lokalnych, które służą wymianie doświadczeń głównie w sferze samorządowej.

Tegoroczna wizyta delegacji z Reinfeld odbyła się we wrześniu. Miała ona charakter roboczy. Podczas jej trwania odbyło się spotkanie przedstawicieli oświaty z miasta partnerskiego oraz władz samorządu gminy Kaliska. 

Przyszłoroczna wymiana młodzieży
Szkołę Immanuela - Kanta w Reinfeld, z którą kilkuletnią już współpracę realizuje Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, reprezentował koordynator wymiany Alfred Werner, natomiast w imieniu samorządu gminy Kaliska rozmowy prowadził Zbigniew Szarafin, przewodniczący Rady Gminy. W spotkaniu brał udział również dyrektor ZSP w Kaliskach Karol Gołąbek. Ustalono szczegóły przyszłorocznej wymiany młodzieży oraz uzgodniono, że odbędzie się ona w maju.

Słonecznik w ramach podziękowania 
Podczas spotkania wójt gminy Kaliska Sławomir Janicki wraz z przewodniczącym Rady Gminy Kaliska Zbigniewem Szarafinem wręczyli pani Brittcie Lammert nagrodę – wyróżnienie Wójta Gminy Kaliska – Słonecznik 2016. Nagroda ta jest wyrazem podziękowania za osobisty wkład p. Britty w pomyślność partnerstwa Kaliska – Reinfeld oraz za wszelkie działania dla dobra przyjaźni polsko – niemieckiej. Słonecznikowa Kapituła wyróżniła p. Brittę podczas przyznawania corocznych nagród Wójta Gminy, jednakże laureatka nie mogła uczestniczyć w gali wręczenia nagród w marcu br. 
W związku z przypadającym w 2018 roku 20-leciem partnerstwa Kaliska – Reinfeld podczas tegorocznego spotkania ustalono także przebieg jubileuszowych obchodów. Uroczystości zaplanowano na 2 czerwca 2018 r. Zostaną one połączone z obchodami Dnia Dziecka w Kaliskach. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe