Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 11.10.2017, 04:30 (aktualizacja 12.10.2017 11:30)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Czekając na pomoc 
Była noc z 11 na 12 września. Pan Cyryl Kłomski nagle bardzo źle się poczuł. Wstał do toalety, z trudem oddychał. Zasłabł i upadł. Córka niezwłocznie zadzwoniła po karetkę pogotowia. Niestety pomoc nie nadeszła tak szybko, jak się tego spodziewali...

 Ciało obce w produkcie z popularnego sklepu? - Sklep Żabka wycofuje całą partię alkoholu, w którym znaleziono ciała obce. Przedstawiciele sklepu proszą o zwrot produktu do najbliższego punktu sieci. 

Włamali się do sklepu z obuwiem. Ukradli komputer i modem - Kara do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy pod osłoną nocy włamali się do sklepu obuwniczego w Starogardzie Gdańskim. Sprawcy wybili szybę i ukradli markowy komputer oraz modem internetowy. Jeszcze tego samego dnia włamywacze zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, a policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Wykonawca rekomenduje III wariant - Firma „Transprojekt” zarekomendowała III wariant przebiegu obwodnicy Starogardu Gdańskiego do realizacji. Wizualizację rekomendowanego wariantu wraz ze Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowym przekazała do oceny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugim półroczu 2018 roku GDDKiA zleci kolejne niezbędne opracowanie, które przybliży Starogard do celu.

Wypadek goni wypadek - W ciągu trzech dni w miejscowości Godziszewo doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W pierwszym wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby. W zdarzeniu drugim obyło się bez osób rannych, lecz sprawca kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia. 

A na wiosnę... Rozkwitnie 150 krzewów - Na placu zabaw ,,Akademia Fiku Miku", odbyło się zorganizowane przez mieszkańców Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz atrakcji dla dzieci - gier, konkursów i zabaw - był też poczęstunek oraz gwóźdź programu - ognisko, w którym upieczono ziemniaki.

Seniorzy rozpoczęli nowy rok - W środę, 4 października ponad 200 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”, działającego przy Starogardzkim Centrum Kultury, zainaugurowało rok akademicki 2017/2018. Uroczystości rozpoczęły się od hymnu „Gaudeamus igitur” w wykonaniu Orkiestry SCK pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego. 

Budżet Obwatelski 2018. Zadecyduj, zanim inni zrobią to za Ciebie! - We wtorek, 3 października o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta Basia i Ola rozlosowały numery projektów, które zostały zakwalifikowane do IV edycji starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Jesteście ciekawi, który z projektów może zostać zrealizowany w waszej okolicy? Sprawdźcie sami! 

Żywa lekcja historii - Aby zdobyć nowe wiadomości wcale nie trzeba siedzieć tylko w szkolnych ławkach. Dlatego też uczniowie klasy VI wraz z kolegami z kl. V i IV, postanowili zwiedzić Westerplatte. Bezpośredni pomysł takiego właśnie wyjazdu narodził się na lekcji języka polskiego, podczas omawiania wiersza K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Młodzież postanowiła na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa.

Wybory ,,Małej Damy" - Z okazji Dnia Chłopaka, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, we wszystkich klasach I-III chłopcy wybierali Klasową Damę, czyli koleżankę wyróżniającą się wysoką kulturą osobistą oraz wzorowym zachowaniem. 

Zobaczyli, jak pracują strażacy - 29 września w słoneczny poranek klasy pierwsze odwiedziły remizę strażacką, gdzie odbyło się fantastyczne spotkanie z druhem Dariuszem Sawickim, strażakiem i opiekunem młodzieżowej drużyny strażackiej.

Wizyta delegacji z miasta partnerskiego - Samorząd gminy Kaliska od blisko dwudziestu lat aktywnie realizuje program współpracy partnerskiej z miastem Reinfeld w Niemczech. Podejmowane działania umożliwiają nawiązywanie nowych przyjaźni. Współpraca partnerska realizowana jest również poprzez cykliczną wymianę młodzieży szkolnej oraz uczestnictwo w kursach językowych. W ramach partnerstwa odbywają się też oficjalne wizyty przedstawicieli władz lokalnych, które służą wymianie doświadczeń głównie w sferze samorządowej. 

Po 50 roku życia klikanie? Podejmij z nami to wyzwanie!”  - W Gminnej Bibliotece Publicznej w Osiecznej pod hasłem „Po 50 roku życia klikanie? Podejmij z nami to wyzwanie!” rozpoczął się bezpłatny kurs komputerowy dla osób, które ukończyły 50 lat. 

Sprawdź, co, gdzie i kiedy! - W naszych kalendarzach zagościła już jesień. Dni są coraz chłodniejsze, a zmrok zapada coraz szybciej. Przygotowaliśmy dla Was kilka wydarzeń na ten jesienny okres. Nasze zestawienie otwiera wydarzenie sportowe, ale mamy również coś dla miłośników motoryzacji i sztuki. Zobaczcie, co, gdzie i kiedy! 

Prezydent z zarzutami - Prokuratura Rejonowa w Malborku przedstawiła prezydentowi Tczewa Mirosławowi P. zarzuty w związku z możliwością przekroczenia uprawnień. Sprawa ma swój początek w tzw. aferze plakatowej. Według śledczych włodarz miał niezgodnie z prawem pozyskać nagranie z miejskiego monitoringu do prywatnych celów. 

W życiu najważniejsza jest równowaga - W dzisiejszych Rozmowach Niekontrolowanych przedstawiamy Wam Piotra Madaneckiego - przyrodnika, naukowca, informatyka i programistę oraz pracownika Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasz dzisiejszy rozmówca jest również hodowcą tropikalnych motyli i różnych innych owadów egzotycznych, a także licencjonowanym operatorem bezzałogowych statków powietrznych. 

Zamiast grzybów… czaszka - Spokojne grzybobranie Marka Tomczaka przerwało niepokojące poczucie, że coś obserwuje go zza mchu i liści. Gdy uniósł znaleziony w środku lasu kamień, zobaczył nie tylko oczy, ale i nos, usta oraz kształt przypominający czaszkę. - To nieprawdopodobne, jakie cuda potrafi stworzyć natura – dziwi się mieszkaniec Tczewa.

Pobiegli ulicami Starogardu - 360 zawodników stanęło 7 października na starcie 26. Biegu Kociewskiego z Polpharmą. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 9,7 km. Taki odcinek w niespełna pół godziny pokonał Arkadiusz Gardzielewski, który jako pierwszy przekroczył linię mety. 

 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 14.10.2017, 20:26
Z ciekawości kupiłem gazetę, by zobaczyć jak wygląda ta "czaszka". No wiecie co... Że też się Wam chce zajmować takimi pierdołami... Za cholerę mi to nie przypomina czaszki ani twarzy. Takich kamieni znajduje się wiele i nikomu nie przychodzi do głowy łazić z tym do gazety...
tutam
tutam 14.10.2017, 00:36
Rozumiem, że to tylko kamień w kształcie czaszki. Takie odnajdywanie kształtów ludzkich w nieożywionych przedmiotach nosi nazwę Pareidolia.

Pozostałe