Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Depilacja laserowa Vectus Gdańsk - Kto w szczególności może z niej skorzystać?

  • 10.10.2017, 12:30 (aktualizacja 10.10.2017 12:40)
  • artykuł sponsorowany
Depilacja laserowa Vectus Gdańsk - Kto w szczególności może z niej skorzystać?
Laser Vectus to najnowsza propozycja świata depilacji laserowej. Można by rzec, że jest to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na stałe chcą się pozbyć owłosienia. Warto jednak wspomnieć, że istnieją grupy osób, do których szczególnie skierowana jest ta propozycja.

Depilacja laserowa do świetne rozwiązanie dla osób borykających się z wieloma dolegliwościami takimi, jak wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, czy nadmierne owłosienie.

Wrastające włoski

Wiele osób obserwuje u siebie wrastanie włosków. To dość powszechny problem. Jednak podczas gdy u większości osób taki stan pojawia się od czasu do czasu, to istnieje grupa borykająca się z wrastaniem włosków na bardzo dużą skalę. Wiąże się to z bólem, dyskomfortem oraz nieestetycznym wyglądem skóry.

Najczęściej problem ten dotyczy osób o cienkich lub kręconych włosach. Włoski po goleniu lub depilacji nie odrastają prawidłowo, nie przebijają się przez skórę, ale w nią wrastają. Prowadzi to często do pojawienia się stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem oraz ropnymi wypryskami. Co więcej, takie włoski mogą po sobie pozostawiać blizny.

Włoski mogą wrastać zarówno po goleniu maszynką, jak i po depilacji - czy to plastrami, czy depilatorem. Dlatego w tym wypadku tak trafnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Podczas zabiegu na trwałe pozbywamy się włosów, które zostają zniszczone i pozbawione możliwości regeneracji.

Więcej o depilacji laserowej laserem Vectus można przeczytać tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Zapalenie mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych to problem, który objawia się pojawieniem się zaczerwienienia oraz krostek, które mogą być wypełnione ropą. Czasem zapalenie mieszków może towarzyszyć problemowi wrastania włosków.

Często nawet, gdy włos wyrasta prawidłowo, po goleniu lub depilacji pojawia się zapalenie. W ramach zapalenia mieszków włosowych możemy wyróżnić dwa rodzaje: zapalenie infekcyjne i nieinfekcyjne. Zapalenie infekcyjne wiąże się z działalnością bakterii i drobnoustrojów, które żyją na skórze oraz w wodzie. Podczas golenia lub depilacji mogą dostać się pod naskórek i wywołać stan zapalny.

W przypadku nieinfekcyjnego zapalenia mieszków włosowych mamy do czynienia ze zmianami o charakterze trądzikowym. Powodem pojawienia się stanu zapalnego mogą być niektóre leki (miejscowo stosowane kortykosteroidy i kortykotropina), ale też nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

Bez względu na podłoże problemów z zapaleniem mieszków włosowych, depilacja laserowa będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Wrastające włoski lub zapalenie mieszków włosowych, to dość częste dolegliwości. Jednak u niektórych osób skala tych dolegliwości to poważny problem. Dermatologia jest w stanie walczyć z tymi dolegliwościami, chociażby przy pomocy leków stosowanych zewnętrznie. Jednakże po ich odstawieniu, najczęściej problem wraca. Dlatego takim pacjentom polecam depilację laserową Vectus. Pozwala na trwałe pozbycie się włosków, jest bardzo skuteczna i całkowicie bezpieczna. - powiedział specjalista dermatolog, dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica w Gdańsku

Nadmierne owłosienie

laser-vectus-palomar.jpg

Problem z nadmiernym owłosieniem może mieć różną skalę i może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U niektórych osób włosów jest po prostu bardzo dużo, co powoduje dyskomfort i kompleksy. To jednak nie jedyny aspekt problemów z nadmiernych owłosieniem.

Szczególnie paniom doskwierać może problem z bardzo szybkim odrastaniem włosków. W ekstremalnych, jednostkowych przypadkach odrastają one już po kilkunastu godzinach od usunięcia. Co więcej, czasem włosy pojawiają się w nietypowych miejscach – na piersiach, czy twarzy. Nie chodzi tu o jasne, cienkie włoski, które są naturalne, ale o czarne, mocne włosy. Jeżeli lekarz wykluczy poważniejsze przyczyny takiego stanu (np. schorzenia endykrynologiczne), to najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserem Vectus.

Opinia pani Agnieszki na temat zabiegów w Clinica Cosmetologica:

Od lat miałam problem z bardzo uporczywym zarostem na twarzy. Włosy były czarne i grube. Co gorsza, goliłam je rano, a wieczorem znowu były widoczne. To był koszmar! Lekarze nie znaleźli żadnej choroby i już myślałam, że nigdy nie uporam się z włosami na twarzy. Na szczęście, udało się je usunąć laserem Vectus! Po włosach nie ma śladu, wciąż nie mogę w to uwierzyć!

Laser Vectus

Dlaczego w artykule przytaczany jest laser Vectus? To najnowsza metoda dostępna na rynku. Laser jest skuteczniejszy, bezpieczniejszy i bardziej bezbolesny niż pozostałe propozycje.

Do uzyskania optymalnych efektów wystarczy jest seria 4 – 6 zabiegów. Podczas nich usunięte zostaje aż 95% włosów! Pozostałe 5% może, ale nie musi, pojawić się w ciągu roku od zakończenia terapii. Są to włosy, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Usunąć je można podczas jednego zabiegu.

Działanie lasera Vectus

Najważniejszą cechą, która stoi za skutecznością lasera Vectus jest wnikanie promieni głęboko w skórę. Dzięki temu to łodyga włosa poddawana jest działaniu wiązki światła. Podczas sesji zniszczeniu ulegają komórki macierzyste, a włos nie jest zdolny do regeneracji.

 

 

To, co wyróżnia laser Vectus, to technologia Skintel. To dzięki niej zabiegi są tak efektywne. Skintel to inteligentny czytnik aktywnej melaniny. Dzięki niemu urządzenie samo dobiera optymalną moc lasera.

milena-nalbandian.png
Dla pacjentów bardzo ważnym aspektem jest ból podczas zabiegu. W przypadku lasera Vectus dyskomfort został zniwelowany maksymalnie dzięki technologii Advanced Contact Cooling. Jest to system chłodzenia, który na bieżąco redukuje uczucie nadmiernego ciepła, ale też ból i inne dolegliwości. - powiedziała Milena Nalbandian, kosmetolog z Clinica Cosmetologica w Gdańsku

 

Na depilację laserową Vectus, umówisz się tutaj:

Clinica Cosmetologica
ul. Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Podziel się:
 

Pozostałe