Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kociewie pobiegnie ulicami Starogardu

Kociewie pobiegnie ulicami Starogardu
W sobotę, 7 października odbędzie się 26. Bieg Kociewski. Ponownie zobaczymy na ulicach miast setki biegaczy. Trasa biegu głównego liczyć będzie 10 kilometrów.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę października punktualnie o godz. 12.00 biegacze i biegaczki z Polski i zagranicy wystartują w 26. Biegu Kociewskim z Polpharmą.
Zawodnicy wystartują ze Stadionu Miejskiego, gdzie będzie również meta.

Bieg Kociewski obchodzić będzie w tym roku swoje 26 urodziny. To jeden z najstarszych biegów na Pomorzu. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród czołowych polskich, jak i zagranicznych maratończyków. W 2005 roku kociewska trasa została wpisana na listę ogólnopolskich tras długodystansowych i otrzymała atest Polskiego Związku Lekkoatletyki. W 2011 bieg został wyróżniony w plebiscycie Złote Biegi 2011 organizowanym przez maratonypolskie.pl certyfikatem jakości w kat. pomorskie, biegi średnie oraz miasta 25-100 tys.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12.00. Start – brama OSIR przy ul. Olimpijczyków 1, meta – Stadion im. Kazimierza Deyny. Biegacze będą mieli do pokonania łącznie 10 km. Ogólna klasyfikacja obejmować będzie kilka kategorii kobiecych i męskich. Najmłodszy zawodnik Biegu Kociewskiego musi mieć ukończone 16 lat.
Bieg organizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, a także Urząd Gminy.
Organizatorzy przewidzieli medale dla pierwszych 400 zawodników oraz dyplomy dla wszystkich biegaczy.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe