Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Drogowe „bum” w gminie Zblewo

Drogowe „bum” w gminie Zblewo
W gminie Zblewo trwają intensywne prace drogowe. Ruszyła przebudowa ul. Gajowej w Pinczynie. Drogowcy pracowali też na odcinku drogi Bytonia - Cis, a już niebawem pełną parą ruszą roboty w Borzechowie i Semlinie.

W Pinczynie nadszedł czas wielkich inwestycji drogowych, a co za tym idzie także utrudnień dla mieszkańców oraz kierowców. W związku z przebudową ulicy Gajowej wprowadzono objazdy. Informują o nich znaki ustawione przed przejazdem kolejowym oraz na skrzyżowaniu z ul. Semlińską i Pałubińską. Obecnie na ul. Gajowej trwają roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – m.in. usuwany jest stary asfalt. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31.01.2018. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach PROW 2014-2020.

Prace drogowe trwały także na odcinku drogi Bytonia - Cis. Przebudowano tam 300 mb drogi gminnej łączącej obie te miejscowości. Zakończono też już prace na ul. Różanej w Zblewie.
W najbliższych dniach i tygodniach remontowane będą kolejne drogi – m.in. ul. Leśna w Borzechowie i ul. Północna oraz ul. Sportowa w Zblewie. Przed nami także budowa odcinka drogi gminnej Semlin – Semlinek nr 210022G w miejscowości Semlin. Urząd ogłosił również przetarg na przebudowę drogi do Starego Lasu ( na odcinku 370 mb). Na inwestycję tę Gmina Zblewo otrzymała dotację ze środków budżetu Województwa Pomorskiego na rok 2017.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ernest
ernest 10.10.2017, 10:38
Wójcie kiedy zorganizujesz spotkanie w Borzechowie i wyjaśnisz dlaczego przebudowa ulicy Szkolnej i budowa chodnika od Wirt do wsi Borzechowo została wstrzymana. Dlaczego gmina nie utwardzi swoich ulic i wybuduje oświetlenia na nowym osiedlu przy jeziorze Borzechowskim? W Zblewie tak ale w Borzechowie to już nie! Co do sołtysa to chyba słabo wywiązuje się ze swoich obowiązków, po za lataniem do kościoła i siadania w pierwszej ławce...
Johan Kruger
Johan Kruger 9.10.2017, 11:27
Wójt jest ze Zblewa to go Borzechowo nie interesuje! Drogi gruntowe w XXI wieku! Brawo wójcie. Sołtys tez leń śmierdzący NIC nie robi!
Piotr
Piotr 9.10.2017, 11:25
Kiedy wreszcie wójt zajmie się drogami gminnymi w Borzechowie w stronę jeziora? Drogi gminne bez nawierzchni i oświetlenia! Sołtys Borzechowa też chyba "ślepy" i problemu nie widzi. Obecnie jest to osiedle ponad 100 domków jednorodzinnych. Chodzi o wykonanie nawierzchni ulicy Wichrowe Wzgórza oraz oświetlenie tej głównej drogi na tym osiedlu!!!
Użytkownik
Użytkownik 7.10.2017, 22:38
A może ktoś wie kiedy będzie remont ulicy Dworcowej w Zblewie? droga koszmarna w szczególności w stronę lasu najgorszy odcinek. Tylko wyrównują, a to nic nie daje.
Anonim
Anonim 6.10.2017, 23:12
Przez to, że nie będzie w tym roku chodnika przy ul. Szkolnej, to Pan Wójt boi się nawet zrobić zebranie wiejskie w Borzechowie!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 6.10.2017, 21:18
Prace na ul.Szkolnej na ten rok zakonczone przywieziono gory ziemi z ktora niebylo co zrobic i czekamy do nastepnego roku
Rodzic
Rodzic 6.10.2017, 12:04
No właśnie o Borzechowie się nie pamięta.Lampy miały być na ulicy Kociewskiej,i chodniki z ścieżką rowerową na Szkolnej.Pewnie ZNOWU zapomnieli o BORZECHOWIE w tej naszej GMINIE.

Pozostałe