Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

I Ty zostań wolontariuszem!

  • 5.10.2017, 09:53 (aktualizacja 05.10.2017 10:13)
  • Admin admin
I Ty zostań wolontariuszem!
Po raz kolejny w naszym regionie rusza Szlachetna Paczka, która ma na celu pomoc osobom żyjącym w niezawinionej biedzie. Szlachetna paczka jest projektem ogólnopolskim.

Szlachetna Paczka to znany w całej Polsce wolontariat, którego pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek.
– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo – mówi. – Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi – dodaje ks. Jacek Stryczek.
 
Zostań SuperW
Wolontariusze  Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę. SuperW łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się niezwykle satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Wolontariuszem może być każdy
Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie, wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że organizowany jest dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go dobrze wykorzystywać. Tutaj mają szansę dobrze spożytkować swój czas i energię.

Nie zwlekaj! Zgłoś się!
Kandydaci mogą jeszcze zadeklarować swoją pomoc. Warto się jednak spieszyć. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Liderem Rejonowym Starogardu Gdańskiego jest - Marek Gawlik -606739945.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe