Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zbadaj się i zyskaj spokój. Skorzystaj z bezpłatnych badań w twojej miejscowości

Zbadaj się i zyskaj spokój. Skorzystaj z bezpłatnych badań w twojej miejscowości
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli odpowiedź jest negatywna, to skorzystaj z okazji i weź udział w bezpłatnych badaniach. Odbędą się one w Smętowie Granicznym, Skórczu oraz Starogardzie Gdańskim.

Niespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – dodaje.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
- Smętowo Graniczne – 10 października przy Urzędzie Gminy, ul. Dworcowa 10
- Skórcz – 11 października w parku Miejskim, obok sceny estradowej
- Starogard Gdański – 12 października przy Galerii Neptun, ul. Pomorska 7

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe