Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kierował bez uprawnień, był pijany i poszukiwany

Kierował bez uprawnień, był pijany i poszukiwany
Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy ze Starogardu Gdańskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 21-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwaną listem gończym.

W poniedziałek kilka minut przed godz. 22.00 starogardzcy policjanci w czasie patrolowania miasta zauważyli jadącą ze znaczną prędkością mazdę. Kierowca tego auta na widok radiowozu energicznie skręcił w pobliską ulicę. Policjanci ruszyli w jego kierunku i zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,81 promila w organizmie. 

Mężczyzna jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 21-latek odpowie również za kierowanie autem mimo braku uprawnień za co grozi grzywna w wysokości 500 zł. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwany listem gończym przez Sad Rejonowy w Kościerzynie w celu odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności lub zapłacenia grzywny w wysokości 800 zł.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klonowiak
Klonowiak 6.09.2017, 23:00
Po Klonówce też jeździ Mazda której kierowca nie ma prawa jazdy i jeździ pijany, a jakoś Policja się tam nie zapuszcza!
daniel
daniel 11.09.2017, 07:53
widać,to znajomek "kogoś".

Pozostałe