Środa, 20.09.2017, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Z OSTATNIEJ CHWILI: Maszynista pociągu towarowego z zarzutami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

  • 1.09.2017, 14:38 (aktualizacja 01.09.2017 14:54)
  • Admin admin
Z OSTATNIEJ CHWILI: Maszynista pociągu towarowego z zarzutami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności
W dniu dzisiejszym Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejęła do dalszego prowadzenia postępowanie dotyczące katastrofy kolejowej, do której doszło 30 sierpnia w Smętowie Granicznym.

Po godzinie 22.00 na terenie dworca kolejowo na rozjeździe zderzyły się dwa pociągi,  towarowy  z   osobowym. W wyniku tego zdarzenia 28 osób doznało obrażeń ciała wymagających udzielenia pomocy medycznej.

- W oparciu o zebrany do chwili obecnej  materiał dowodowy prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu maszyniście kierującemu pociągiem towarowym zarzutu nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Dalsze informacje w tej sprawie będą udzielane po wykonaniu w dniu dzisiejszym  czynności z  udziałem  podejrzanego – zaznacza.

Maszyniście grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Genio
Genio 1.09.2017, 19:45
No mordy bo kto mądry pisze takie głupoty jak nie jakiś dysmózg. Nazwa użytkownika Zielony- i wszystko staje się jaśniejsze :)
Gość
Gość 1.09.2017, 19:54
Genio powiem ci tak : nikt mądry nie uzyje w stosunku do drugiego człowieka tak brzydkiego słowa i to niezależnie od sytuacji.
Sam wystawiasz sobie opinie.
Olo
Olo 1.09.2017, 16:14
Wspólczuje pasażerom bo to szok.
Mam nadzieję, ze ranni szybko dojdą do zdrowia.Maszynista też biedny bo to zdarzenie to pech .Trzeba przyznać ze strażacy, ratownicy, lekarze ,policjanci stanęli na wysokości zadania. Jak widać w Smętowie są też odważni i pomocni ludzie co nie zawachali się pomagać.
A co do wójtowej to rzeczywiście " lanserka".
Baba bez opamiętania, bo czyjaś tragedia to nie powód do lansu.Najważniejszą jej rola to foty na tle ....wydarzenia.
smętowianka
smętowianka 1.09.2017, 16:28
Powód do lasu? :o śmieszne! Pani Wójt stanęła na wysokości zadania, stanęła na czole by ludzie mmieli gdzie usiąść i chociażby wypić ciepłą herbate i się uspokoić!! Przykre jest to, ze wypowiadają się tu osoby, które nie mają zielonego pojęcia co tam się działo, jak działały służby, wolontariusze oraz pracownicy gminy z PANIĄ WÓJT NA CZELE! Ja tam byłam, wiec wypowiedzieć się mogę!! To duma mieć taką osobę, ktora w tak krótkim czasie potrafila wraz z służbami opanowAć tę całą dramatyczną sytuacje!!!
888
888 1.09.2017, 17:21
Po co ta dyskusja ?
Tylu ludzi bezinteresownie pomagało i tym chwała za to.
Słuzby doskonale zorganizowane !
A wojt i pracownicy urzędu pomagali robić herbate ,udostepnili swietlicę bo to był ich obowiazek !
Zadnych hymnów pochwalnych nie trzeba ! Koniec i kropka.

Zielony
Zielony 1.09.2017, 16:42
O jej no proszę to ona opanowała sytuację ???
A co konkretnie robiła oprócz wywiadów ? Zakładała opatrunki ?
Wiozła rannych do szpitala ? Dowodziła strażakami ?
A ty smętowanko nie wiesz ,ze taką akcją kieruje dowodca ze strazy pożarnej.? Obowiazkiem wojta w takiej sytuacji jest współpraca m.in udostepnienie pomieszczen dla podróznych ?
Bez przesady !!!!
Sm
Sm 4.09.2017, 16:23
Jakbyś nie zauważył po to te służby są i OSP i PSP- by dowodzić takimi akcjami oraz służby ratunkowe by opatrzyć i zawieźć rannych to szpitala :) Tak samo obowiązkiem wójta i gminy tak jak napisałeś jest udostępnienie pomieszczeń. Współpraca była zawodowa.Zaś Pani Wójt tylko reprezentowała gmine w tym wydarzeniu. Fala hejtu wburzana o nic. Przykre to.
Genio
Genio 1.09.2017, 15:51
Panią Wójt sobie mordy nie wycierajcie. Znakomita akcja począwszy od Mieszkańców kończąc na SOK. Wielka tragedia z dobrym zakończeniem dzięki reakcji maszynisty pociągu osobowego. Co do towarowego to dużo słyszałem o firmie zatrudniającej emerytów i rencistów którym mówi się w razie '' W'' że się zasłabło...
Gość
Gość 1.09.2017, 16:45
Cała prawda o kulturze genia .
Cyt. "mordy" ????
Alik
Alik 1.09.2017, 21:42
Bo genio może jest rodziną tego co w sejmie krzyczał o zdradzieckich mordach?
Joj
Joj 1.09.2017, 15:13
To okropne nieszczęście dla poszkodowanychn oraz dla biednego maszynisty.Przeciez nie zrobił tego rozmyślnie, kazdy moze popełnić błąd.
Dobrze,ze nikt nie zginął. Sluzby z pomocą mieszkancow sprawnie działały.
Za mało pisze sie kto konkretnie dowodził akcją ,za mało pisze sie o lekarzach i z jakich jednostek byli strazacy ? A o strazakach ze Smetowa nic ? Za to lansuje sie na maksa galantowa wojt .Zenada

Pozostałe