×
Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach

  • 30.08.2017, 03:55 (aktualizacja 29.08.2017 23:27)
  • Admin admin
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach

„Powiedział nam, że chce się pożegnać, bo... umiera” 
Do naszej Redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która skarży się na złe traktowanie jej syna. Kobieta nie kryje, że chłopaka spotkało w życiu już wiele złego. Wpadł w nałogi, kolega w jednym z ośrodków popełnił samobójstwo, w innej placówce doszło do molestowania. Wszystko to bardzo negatywnie odbiło się na jego zdrowiu. Decyzją Sądu trafił na obserwację na oddział podsądny do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Po tygodniu, jak relacjonuje jego mama, chłopak nie miał sił stać na własnych nogach. Lekarze, jak mówi matka chłopca, traktowali ją bardzo zbywająco. Nie chcieli udzielać jej informacji, o które prosiła. Pomogła dopiero interwencja Rzecznika Praw Pacjenta.


Skakał po zaparkowanym samochodzie. Straty oszacowano na 10 tys. złotych - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 26-latka, który skakał po dachu zaparkowanego auta. Straty jakie spowodował mężczyzna oszacowane zostały na kwotę 10 tys. zł. Do policyjnego aresztu trafił również 18-latek, który namawiał swojego kompana do takiego zachowania. Podejrzani nagrali całe zajście telefonem i zamieścili na portalu społecznościowym.

Atak pseudokibiców na krajowej „22” - W niedzielę, 20 sierpnia grupa kilkudziesięciu chuliganów zaatakowała autobus, którym podróżowali kibice innego klubu. Pseudokibice usiłowali wedrzeć się do wnętrza pojazdu, jednak w porę zainterweniowali policjanci, którzy eskortowali autokar przejeżdżający przez powiat starogardzki. Żadna z osób nie została ranna, sprawcy uciekli.

Obezwładnił gazem, pobił i okradł - Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 26 – letni starogardzianin podejrzany o przestępstwo rozboju. Sprawca obezwładnił gazem swoją ofiarę, a następnie zrabował pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dekomunizują ulice. Dokumenty, dowody i tabliczki do wymiany - Zmienią się nazwy dwóch ulic w Starogardzie Gdańskim. Wszystko to za sprawą wymogu, jaki wprowadzają przepisy ustawy o zakazie propagowania komunizmu przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy byli przeciwni zmianom nazw swoich ulic.

Płatny parking pod PSP nr 1? - Dzisiaj radni Rady Miasta będą głosować nad uchwałą dotyczącą parkingu niestrzeżonego przed Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 przy ul. Zblewskiej w Starogardzie. Dotyczy ona wprowadzenia opłat za korzystanie z miejsc postojowych.

Ruszył drugi etap przebudowy Rynku - W środę, 30 sierpnia ponownie zmieniła się organizacja ruchu na starogardzkim Rynku. Rusza drugi etap przebudowy. Prace obejmą wschodnią, północną i południowa cześć płyty. Oprócz obowiązujących objazdów, zmieni się organizacja ruchu na ulicach Paderewskiego i Sambora.

Optymistycznie w naszym powiecie bezrobocie spada najszybciej - Najnowsze dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku są bardzo optymistyczne dla naszego powiatu. To właśnie na naszym terenie w ciągu ostatnich 4 lat najszybciej spadało bezrobocie!

Oddadzą hołd poległym i zamordowanym - 1 września tradycyjnie będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczną się o 4.45 pod Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy Hufca w Starogardzie Gd.

Rodzinnie i na wesoło - Z okazji V rocznicy powstania Fundacji Dom św. Elżbiety „Nie Będziesz Sam” 26 sierpnia odbył się festyn „Wspominki kociewskie”, a także V spotkanie rodzin byłych i obecnych mieszkańców Domu św. Elżbiety ze starogardzkimi seniorami.

Podziękowali za plony - W minioną sobotę, 26 sierpnia, w Jabłówku świętowali rolnicy i mieszkańcy z gminy Bobowo. Na uroczystości dożynkowe przybyło również wielu gości z całego powiatu i nie tylko.

Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj - Młody, ambitny, kreatywny i zawsze dążący do szczytu swoich marzeń. Taki właśnie jest 27-letni Patryk Gajda, przedsiębiorca i właściciel firmy reklamowej „Gajda Reklamy”. Zobaczcie co lubi bohater naszego dzisiejszego wywiadu, jak spędza czas wolny i bez czego nie wyobraża sobie życia.

Szczepionka na wagę życia - W lipcu Franek Czyszak z Tczewa skończył pół roku. Mimo tak młodego wieku ma za sobą dwie skomplikowane operacje, które mają uratować jego chore serduszko. Niestety osłabiony organizm dziecka nie uchronił się przed groźnym wirusem, który wysłał go na OIOM. Na szczęście rodzina chłopca znów może liczyć na lokalną, bezinteresowną solidarność.

Kolejny etap budowy drogi do Osowa Leśnego - W poniedziałek, 21 sierpnia wójt gminy Lubichowo Sławomir Bieliński podpisał umowę z firmą Tadeusza  Decka z Morzeszczyna na budowę kolejnego odcinka drogi asfaltowej z Młynek do Osowa Leśnego o długości 600 metrów. Z nowej drogi mieszkańcy będą mogli korzystać już w pierwszej połowie października.

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii - Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to nadarza się ku temu okazja. Bezpłatne badania odbędą się w Starogardzie Gdańskim oraz Zblewie. Sprawdź kiedy i dlaczego warto się badać?

Przebudowali skrzyżowanie w Sucuminie - Zakończyła się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania na drodze krajowej nr 22 w Sucuminie. W ramach „Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych” została poszerzona droga krajowa. Powstały lewoskręty, skorygowano wloty dróg podporządkowanych, a do tego wykonano nową pętlę autobusową.

Grodzisko Cross” już 17 września! - Ciekawa i malownicza, choć wymagająca trasa. Oryginalne i piękne miejsce rozgrywania imprezy. Kameralny charakter oraz miła, wręcz rodzinna atmosfera towarzysząca zmaganiom zawodników. Te elementy na stałe wpisały się w „krajobraz” biegu Grodzisko Cross, podobnie jak sam bieg na stałe wpisał się do kalendarza sportowych wydarzeń na Kociewiu.

 

 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MW
MW 5.09.2017, 16:55
Czy redakcja napisze coś na temat nowej dyrektorki PSP4 koleżanki prezydenta?
koks
koks 6.09.2017, 08:07
To byłby ciekawy temat- do dzieła!
stg 44
stg 44 31.08.2017, 13:46
Może włodarze miasta wzięliby przykład z Tczewa.. https://www.tcz.pl/i…
starogardzianin
starogardzianin 31.08.2017, 22:15
Prezydent jak podaje fejsbuk powołał nowego dyrektora PSP4. Mam pytanie do p. Janusza -skoro ta pani jest tak świetną opcją na dyrektora chyba najliczniejszej szkoły w Starogardzie to dlaczego rada pedagogiczna (podobno) dała jej miażdżąco negatywną opinię i nie zatwierdziła jej kandydatury i dlaczego ta pani nie startowała w konkursach na dyrektor PSP4 (a były podobno dwa)?
nono
nono 1.09.2017, 10:32
Skądś kojarzę tę twarz. Czy ta pani aby nie przewijała się w kampanii prezydenta?
dyki
dyki 4.09.2017, 08:37
Jako kto?
miasto
miasto 31.08.2017, 23:21
Władza decyduje kto jest dyrektorem bo mu płaci, a nauczyciele słuchać poleceń i tyle
mao
mao 4.09.2017, 07:50
Uuuu Koreą Północną powiał -"włądza decyduje"
starogardzianin
starogardzianin 1.09.2017, 09:28
Typowe małomiasteczkowe rozumowanie panie o niku miasto. Jak władza tak wszystko może to trzeba było zachęcać nową panią dyrektor do startu w drugim konkursie i nie byłoby tematu.
fritz
fritz 31.08.2017, 09:43
mały ,łysy,paskudny odlewniku drogowy -dalej bajerujesz ewę wstrętny nierobie i oszuście
sławek
sławek 12.09.2017, 07:59
ktoś wie,czy rozliczono tego łysego świńczaka z pzd ?
beton
beton 31.08.2017, 10:18
ten nekrofil jeszcze pracuje w drogownictwie,najwyższy czas do piachu
sąsiad
sąsiad 13.09.2017, 12:29
to chory ***k,ma ryj ,jak po tyfusie,czy kile
asia
asia 31.08.2017, 12:20
i dalej cichaczem ją molestuje jadąc tym gównianym fordem,ciekawe,ona się go wstydzi - bo paskudny,a on ją nagabuje,fuj,stary,świński,zarażony chorobami gnom
granit
granit 18.09.2017, 10:09
tego świńskiego i paskudnego z ryja łysego mikrusa,już dawno powinno się rozliczyć,co za gnój złodziejski
darek
darek 13.09.2017, 12:46
głupia ta ewa, żeby się puszczać z takim obleśnym bydlakiem
joasia
joasia 10.09.2017, 18:24
ten świński ***,paskudny nierób drogowy z pnia cięty jeszcze dycha,staruch...
inka
inka 1.09.2017, 07:12
popatrz w lustro stary,łysy zboku i odczep się od ewy
magda
magda 1.09.2017, 19:17
skandal- znowu problem z tym świńskim molestantem,wykastrować starucha i po problemie,że taki *** nie ma wstydu,ewa goń bydlaka w cholerę...
joasia
joasia 12.09.2017, 10:29
ten bydlak jeszcze bezczelnie ewę okradł finansowo - biorąc pieniądze na bilet do anglii,oczywiście nie pojechała
marek
marek 12.09.2017, 11:45
dziwna kobieta,powinna wytoczyć sprawę temu kurduplowi-molestantowi,a kradzież pieniędzy zgłosić organom ścigania,takich bydlaków trzeba tępić
xyz
xyz 2.09.2017, 15:21
jeśli dobrze kojarzę tego typa,to słyszałem,jak się chwalił kumplom,że za prostytutki i dziwki musi płacić,a tę panią ma za darmo
asia
asia 1.09.2017, 19:32
stara też go zostawiła i zwiała do anglii,***k żołędny,fuj,obleśny staruch
sławek
sławek 2.09.2017, 14:58
chyba już najwyższy czas zrobić porządek z tym zboczonym,starym lowelasem z aleji,niech mu ktoś z rodziny ewy wygarbuje świńską skórę...
franek kimono
franek kimono 13.09.2017, 07:27
klucze do jej mieszkania też miał i robił z nią co chciał i kiedy chciał,zboczony gnom
joanna
joanna 14.09.2017, 09:18
ten stary świński zboczony *** ma 62 lata,fuj,co za patologia
drogowiec
drogowiec 14.09.2017, 19:16
jurek - paskudny karnykiel,świntuch i zbok - ą,ę,dę srę - stary dziad kalwaryjski
abba
abba 28.09.2017, 09:25
mało że świński molestant i złodziej,to jeszcze wredny szuja z PO
prawnik
prawnik 28.09.2017, 09:51
oszukana i okradziona kobieta powinna to zgłosić orgarnom ścigania,to skandal,żeby w ten sposób upadlać kobietę,taki szubrawiec powinien być ukarany,a z pracy za nieróbstwo zwolniony,zero tolerancji dla takich typów...
ula
ula 17.09.2017, 10:41
zboczony ***ski pigmeju,zrobiłeś ewie sporo krzywdy,za wszystko zapłacisz łachudro,a w pracy też cię rozliczą
sąsiad z bloku
sąsiad z bloku 2.09.2017, 15:05
na tego obleśnego,starego kurduplo-pigmeja : 1,50 m, wystarczy pierwszy ,lepszy zuch,lub harcerz,żeby wybić mu z głowy amory
KOLA
KOLA 5.09.2017, 12:33
CZAS NAJWYŻSZY ROZLICZYĆ TEGO ŁOBUZA
joasia
joasia 5.09.2017, 14:32
w godzinach pracy powinien pigmej pracować,a nie molestować,czy nagabywać kobietę - zwolnić draba
kolega z firmy
kolega z firmy 8.09.2017, 12:30
i ta świnia,zboczony karakan robił to od lat !!!
aga
aga 7.09.2017, 09:49
co za świński konus !!!
lbj
lbj 5.09.2017, 14:19
I pewnie tu KOKA KOLA go rozliczysz?
tej
tej 15.09.2017, 06:54
dobry kociewski w***
kola
kola 30.08.2017, 07:43
obwodnica Starogardu,co dalej w tym temacie ???
kiker
kiker 31.08.2017, 10:01
Idż do neymanna, on pomoże chodź już nic nie może...he he. Pamiętam miał taką ładną ulotkę wyborczą.... he he oszust!
kolunio
kolunio 31.08.2017, 12:15
No taaaaak lepiej do naszego posła z pis ten obieca wszystko a efekt................. 100 pozycji w dół na liście. Brawo WY
o
o 30.08.2017, 15:33
Przestań już wreszcie z ta obwodnicą. Będzie rządził PiS w mieście ,będziesz miał obwodnicę.
c
c 31.08.2017, 08:48
Za 100 lat uhaha
justus
justus 30.08.2017, 12:03
tym razem wyborcy nie dadzą się oszukać obiecującym obwodnicę i nie tylko - politykom
Miranda
Miranda 30.08.2017, 07:52
może wreszcie ktoś odpowiedzialny z lokalnych polityków zabierze głos,sprawa jest dla naszego miasta bardzo ważna,jak można lekceważyć ten temat,wkrótce będzie w mieście totalny paraliż komunikacyjny
karol
karol 31.08.2017, 13:06
Paraliz w Starogardzie za 50 lat, zobaczcie co się dzieje w Gdańsku po zamknięciu tunelu pod Martwą Wisłą to dopiero paraliż. Starogard można obiechac cztery razy w tym czasie.Obwodnica na palach i na ziemi powinna być.Tylko skąd na to kasę.Podpadliśmy w UE i może być bardzo ciężko
fiona
fiona 30.08.2017, 10:19
ciekawe,teraz nie ma winnych i odpowiedzialnych,a gdzie znani obiecywacze w tej materii ?
bigs
bigs 30.08.2017, 08:36
Proponuję wywołać do tablicy w pierwszej kolejności Panów Kiliana, Neumanna i Stankowiaka a następnie Pana Smolińskiego.
ola
ola 30.08.2017, 07:30
a co z remontem ul.kościuszki,co się tam dzieje,kto pilnuje tych drogowców,gdzie nadzór z pzd - nieroby...
ol
ol 1.09.2017, 06:48
stały patent PBD. podrzucili kości świniaka i udają że coś jest i nie można kontynuować robót.
gips
gips 1.09.2017, 07:17
ten świński gnom,po odlewnictwie ich pilnował na kościuszki
Ja
Ja 31.08.2017, 13:46
Remont Kościuszki stoi. Więcej Ci powiem Olu, rewitalizacja parku i alei też stoi, bo... wykonawcy mają problem ze znalezieniem rąk do pracy. Już są znaczne opóźnienia, a czasu mało... jak się nie wyrobimy w terminie to liczę, że nasze władze z własnych kieszeni będą Unii pieniądze oddawać!
ol
ol 1.09.2017, 06:49
w parku to oni chyba jeszcze sami nie wiedzą co chcą zrobić
gość
gość 31.08.2017, 19:10
trzeba uczciwie ludziom płacić to znajda się chętni do pracy...
tts
tts 31.08.2017, 10:06
Remonty w tym mieście mają nadwyżkę czasową 100%. Jak patrzę na tempo robót na Podgórnej i chociażby drogi do Pelplina to nie wygląda to obiecująco.

Pozostałe