×
Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 16.08.2017, 09:33 (aktualizacja 17.08.2017 12:07)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Sprawdź, o czym się mówi w Twoim regionie!

Temat numeru:

Nierówna walka mieszkańców i służb z nawałnicą - Blisko 150 interwencji strażaków, zerwane dachy, połamane płoty, uszkodzone linie wysokiego napięcia, nieprzejezdne drogi. To tylko część skutków nawałnicy, która przeszła przez nasz region w nocy z piątku na sobotę. Największe straty odnotowano m.in. w gminie Bobowo. W Kolinczu rodzinie potrzebna jest pomoc przy odbudowie uszkodzonego dachu. Burza zebrała swoje żniwo również w Jabłowie oraz Jabłówku. W kulminacyjnym momencie nawałnicy bez prądu było około 11 tys. gospodarstw w powiecie. 

Poza tym piszemy o:

Będzie protest w Kocborowie? - Coraz bardziej napięta staje się sytuacja w Szpitalu dla Nerowowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Salowi oraz pracownicy niemedyczni zapowiadają protest, jeśli nie uda im się dojść do porozumienia z dyrektorem placówki. 

Mieszkańcy oburzeni podwyżką w PKS - Do naszej Redakcji napływa coraz więcej skarg dotyczących autobusów PKS. Najbardziej komentowaną sprawą jest ostatnia podwyżka cen biletów na trasie Starogard Gdański – Gdańsk. Jak poinformowali nasi Czytelnicy, wynosi ona aż 20 proc. dotychczasowej ceny biletu. 

Prześwietlamy portfele naszych włodarzy! - W ostatnim czasie na naszych łamach publikowaliśmy oświadczenia majątkowe kierowników i dyrektorów jednostek samorządowych, radnych miejskich oraz powiatowych. Po nich nastał czas na prześwietlenie zarobków, oszczędności i nieruchomości tych, którzy zajmują najwyższe stanowiska w swoich gminach. Mowa oczywiście o prezydentach, starostach, burmistrzach i wójtach. Jak wyglądają ich zarobki? Czego się dorobili, czym jeżdżą? Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury pierwszej części oświadczeń, kolejni włodarze już za tydzień!

Pałac Wicherta zyska drugie, lepsze życie? - Rewitalizacja Pałacu Wicherta ma się rozpocząć od zabytkowej bramy wjazdowej, która należy do miasta. Władze miasta spotkały się z właścicielami budynku. Podobno jest plan, by jeszcze w tym roku pojawiła się koncepcja jego zagospodarowania. 

Dowożone są tylko niektóre dzieci? - Do naszej Redakcji zgłosiła się mama dziecka uczęszczającego na zajęcia do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego w Czarnej Wodzie. Jak twierdzi, w ośrodku nie ma czegoś takiego jak plan lekcji dostępny dla rodziców. Czarę goryczy przelał półturnus wakacyjny, na który zabrakło dowozu. - Dowiedziałam się, że OREW dowozi tylko dzieci z głębokim upośledzeniem – słyszymy od jednej z mam. Dyrektor placówki tłumaczy, że dowozem zajmuje się gmina, nie ośrodek i wina nie leży tutaj po stronie OREW, bo regulują to stosowne przepisy. 

Życie to... ciągła walka o lepsze jutro - Mama na pełnym etacie. Walczy o zdrowie synów, którzy chorują m.in. na autyzm. Jest jak człowiek orkiestra, wciąż w biegu, wszędzie jej pełno. Daje wsparcie innym mamom, ich dzieciom, koordynuje wiele starogardzkich akcji na rzecz osób z zaburzeniami rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem autyzmu. Poznajcie bliżej Joannę Witkowską.

Widziałeś ich? Powiadom policję! - Są na liście osób ściganych listami gończymi. Mogą być niebezpieczni, a jednak chodzą wśród nas. Dzisiaj, specjalnie dla naszych Czytelników, publikujemy wizerunki oraz opisy osób poszukiwanych z terenu naszego powiatu. Widzieliście ich? Niezwłocznie powiadomcie policję!

Gniew znów stolicą muzyki gospel! - Cóż to był za weekend na gniewskim zamku. Ponad 300 uczestników wzięło udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej i Warsztatach Muzyki Gospel Gniew 2017 dla dzieci i młodzieży. 

Sprawdź, co, gdzie i kiedy! -  Przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji! To doskonały czas, by sprawdzić, co ciekawego będzie się działo w najbliższych dniach w naszej okolicy. Sprawdźcie sami! 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ford gówno wort
ford gówno wort 21.08.2017, 17:53
wreszcie drogowcy wycieli i usuneli polamane drzewa na E - 22,w okolicach starogardu,ale zostało jeszcze sporo suchych i popękanych drzew które są zagrożeniem - do pracy działacze z pzd !!!
malina
malina 21.08.2017, 17:58
łysy stary drogowy gnom wziął się do pracy ?
asia
asia 1.09.2017, 19:43
zamiast pracować na drodze,nagabuje i molestuje ewę,fuj
ewa
ewa 22.08.2017, 11:17
TEN ŁYSOL MA NIERÓBSTWO WE KRWI !!!
grażyna
grażyna 23.08.2017, 14:24
on nie ma krwi,ma wódę - stary pijanica
anna
anna 31.08.2017, 13:06
mówisz o tym starym odlewniku drogowym ?,o paskudzie z aleji ?
kik
kik 20.08.2017, 14:09
Czy skańska ma zamiar kiedykolwiek dokończyć drogę do Jabłowa? Teraz to się już od nowego leje taki nierówny asfalt? Ma ktoś nad tym nadzór?
abc
abc 20.08.2017, 12:49
Od 1 stycznia 2017 roku najniższa krajowa w RP wynosi 2000 brutto, natomiast zasadnicza pensja salowej z ponad 30-letnim stażem pracy wynosi 1242 zł brutto. Doliczona jest do tego wysługa za lata pracy w kwocie 248,40 brutto + ruchome 230 zł brutto. Kwota łączna to 1720,40 zł brutto. Także do najniższej krajowej która obowiązuje od 1 stycznia w RP brakuje 279,60 zł brutto!!!!! W związku z tym zasadnicza pensja salowych wraz z dodatkami nie wynosi nawet najniższej krajowej!!!!
ityp
ityp 20.08.2017, 12:27
A związki zawodowe też nie doceniają pracowników. Zieliński chodzi i dużo obiecuje a nic nie robi dla ludzi.
ngb
ngb 20.08.2017, 12:24
Niedługo ludzie w Kocborowie u Bielana będą pracować za talerz zupy!!!!!
tt
tt 19.08.2017, 21:41
Już od 29 września nowy film Vegi pt: "Botoks" . Cała prawda o całej służbie zdrowia . Oj poprawcie się ratownicy, lekarze i cała służba zdrowia !!!!
tylko pytam
tylko pytam 19.08.2017, 00:26
Szanowna Redakcjo,
proszę zwrócić uwagę zarządcom naszych ulic by zaprzestano nasadzeń krzewów i innych roślin na skrzyżowaniach ! Nie każdy jeździ tzw. "wanem" i wszystko z góry widzi ! Przykład: wjazd na Rynek z ul. Kościuszki na ul. Paderewskiego - krzaki zasłaniają wchodzących pieszych na pasy (a tak na marginesie po co przesunięto te pasy bliżej skrzyżowania ?), kolejne to np. rondo ul Mickiewicza z Zieloną. itd.... A kiedy w końcu będą specjalnie oświetlone przejścia dla pieszych ?
ojboś
ojboś 21.08.2017, 13:37
jezeli półmetrowe krzaczki komuś przeszkadza /ochrona przed kurzem/ to powinien być zbadany w zakresie odebrania prawa jazdy
xxx
xxx 21.08.2017, 08:11
Prezydenta Bieska należy zapytać
l
l 17.08.2017, 21:42
Gołym okiem widać , że teraz ,za PiSu ,jest dennie.
loki
loki 18.08.2017, 07:52
A te ich kadry to są dopiero orły. Nie ma co. Wojewoda od grabienia gałęzi i liści- błysnął chłop tą odpowiedzią, a rząd to są dopiero asy reakcja po kilku dniach i strach w oczach. Szkoda słów.
EMETYT
EMETYT 16.08.2017, 23:37
DOKTOR JACEK BIELAN WON Z FUNKCJI DYREKTORA,
NAWET NIE WIESZ JAKA JEST PROWADZONA POLITYKA SZPITALA !!!!!!!!! WSTYD, ZA CO BIERZESZ TE PIENIĄDZE
salowy
salowy 16.08.2017, 23:35
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak niebezpieczna jest ta praca. To że przez wiele ostatnich lat nie doszło do utraty życia kogokolwiek z pracowników w czasie agresji pacjenta, wywołanej chorobą lub niechęcią pobytu w szpitalu, nie oznacza że takie niebezpieczeństwo nie jest bardzo realne . Wielu z nas pracuje bo musi, nawet w tym szpitalu, i jest nie kompetencją dyrekcji szpitala aby tolerowano tak niskie dochody w tak niebezpiecznym miejscu pracy i za kratami w dodatku
ccc
ccc 16.08.2017, 23:33
Dyrektor zawsze będzie szukał oszczędności u tych osób które zarabiają najmniej;/ . SZKODA że nie docenia się takich ludzi. To jest mydlenie oczu salowym i innym grupom zawodowym że nie ma pieniędzy
kierowca
kierowca 16.08.2017, 13:41
nadzór drogowy z pzd śpi,czy już wzieli się do roboty przy spróchniałych i powalonych drzewach ???
grażyna
grażyna 18.08.2017, 15:29
to tego gnoma,odlewnika jeszcze nie zwolnili ?
magda
magda 16.08.2017, 16:46
to skandal,po co utrzymywać taką rzeszę drogowych nierobów i ich kierowników z bożej łaski,skoro podstawowych zadań nie są w stanie wykonać ???
karol
karol 18.08.2017, 11:36
niewyrośnięty,łysy drogowcu- do roboty,za co ci płacą ?
On
On 16.08.2017, 10:28
Prosba do Gazety ,zeby podała ktore gminy pozbyły sie swoich calkiem dobrych autobusow szkolnych zeby zlecić dowozenie uczniów PKS w Starogardzie gd.
Warto opinii publicznej podać informacje, ile płacą gminy za ten "biznes" i ile teraz wynosi podwyżka.
Pytanie czy to prawda,ze gminy wychodzą na tym jak "zabłocki na mydle" ?
Czy to prawda ,ze gminy weszły w ten układ za namową wicestatosty Chyły ,zeby pomóc upadajacemu PKS- owi ?
p
p 20.08.2017, 22:29
na wspomniane przewozy szkolne są ogłaszane przetargi i raczej pan wicestarosta nie ma tu nic do gadania,nie tylko PKS obsługuje takie przewozy ale i inni prywatni przewoznicy,gminy natomiast w większości dysponowały też nie nowymi autobusami które już wołały o solidny remont,były to w większości gimbusy które ,,rozdawał'' minister Giertych wiele lat temu i przez wiele lat tłuczone również po drogach gruntowych które mają fatalny wpływ na żywotność tych autobusów
Obywatel
Obywatel 21.08.2017, 09:39
Widać ,ze jestes rzecznikiem wicestarosty tylko po co ?
Prawda jest jedna !
Nagle gminy hurtowo jak jeden mąż wybrały upadajacy PKS ? I nie gadaj, ze gminy miały tylko stare busy bo to nieprawda !!!!!
olo
olo 16.08.2017, 12:22
Jakby PKS upadł to nigdy byś z swojej pipidówy nie wyjechał :) firmy prywatne jeżdżą tylko tamgdzie można zarobić
Gość
Gość 16.08.2017, 17:44
Olo ty mało wiesz na temat POLSKIEJ WSI .Mieszkancy mają samochody i mozliwosc korzystania z komunikacji przewoznika prywatnego .A te stare autobusy PKS tylko psuja krajobraz...????
kk
kk 20.08.2017, 22:39
Tak na tą POLSKĄ WIEŚ KOCIEWSKĄ jezdzi prywatny przewoznik i wozi ludzi w tych ciasnych dostawczych samochodach do przewozu marchwi na targ.W takich warunkach nawet zwierząt nie należy wozić
olo
olo 17.08.2017, 09:46
to przestancie jeździć PKS i stare autobusy znikną z kociewskiego krajobrazu.
Anty
Anty 16.08.2017, 13:00
To twoim zdaniem PKS kosztem gmin trzeba ich ratowac? Wspomiane gminy od dawna maja komunikacje prywatną i sa bardzo zadowoleni i PKS nie jest potrzebny.Głupota w gminach pozbywac sie swojego taboru.
Co to za włodarze ,ze ulegają namowom ze starostwa ?


Pozostałe