Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kursy zawodowe dla osadzonych. W specjalnych warsztatach wzięło udział 24 więźniów

Kursy zawodowe dla osadzonych. W specjalnych warsztatach wzięło udział 24 więźniów
W lipcu, na terenie Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim zakończyły się dwa cykle szkoleniowo-aktywizacyjne w ramach projektu pn. „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celi ich powrotu narynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności”, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Kurs w zawodzie konserwatora powierzchni płaskich oraz pracownika ogólnobudowlanego łącznie ukończyło 24 osadzonych.

Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej skazanych, a także zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia.
- Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych może zwiększyć szanse wyjścia z obszaru szczególnego stopnia zagrożenia wykluczeniem społecznym - informuje mjr Marzena Grochocka - Buchholz, starszy wychowawca Działu Penitencjarnego w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. - Wsparcie tego typu daje skazanym możliwość poprawy motywacji do wyznaczania i podejmowania nowych celów zawodowych, czyniąc ich zaradnymi życiowo po opuszczeniu zakładu karnego – dodaje Marzena Grochocka-Buchholz

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe