Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Są pieniądze na szkolenia pracowników

Są pieniądze na szkolenia pracowników
Dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Funduszu Szkoleniowego do końca tego roku zrealizowanych zostanie aż 17 szkoleń, w których udział weźmie 210 pracowników Szpitala. Szkolenia dedykowane są zarówno dla personelu medycznego, jak i administracyjnego.

Prawie połowa miejsc szkoleniowych przeznaczona została na szkolenia zawodowe dla pielęgniarek.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

By lepiej opiekować się pacjentem  
- W tym roku na liście szkoleń znalazły się także kursy specjalistyczne dla pielęgniarek z zakresu terapii bólu ostrego u dorosłych oraz edukacji i wsparcia kobiety w okresie laktacji. – informuje Magdalena Jankowska z Kociewskiego Centrum Zdrowia. - Oprócz szkoleń o tematyce medycznej, kontynuowany będzie także cykl warsztatów dla personelu medycznego z zakresu profesjonalnej obsługi pacjenta – dodaje rzeczniczka starogardzkiego szpitala.
W dobie zmieniających się przepisów dotyczących np. rozliczania usług medycznych czy też zmieniających zasady rachunkowości, na liście szkoleń nie mogło zabraknąć kursów dla personelu administracyjnego z zakresu m. in. wyceny procedur medycznych, archiwizacji dokumentacji medycznej, dokumentowania i kodowania świadczeń szpitalnych czy podatku VAT.  

63 tys. zł na szkolenia
Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. 80 proc. kosztów kształcenia ustawicznego finansowanych jest z KFZ, zaś 20 proc. stanowi wkład własny szpitala. W tym roku udało się pozyskać imponującą kwotę dofinansowania – ponad 63 tys. zł. Wsparcie kształcenia ustawicznego środkami KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis.
- Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi bardzo atrakcyjny instrument dla pracodawców, a w efekcie dla pracowników, którzy mogą zdobywać dodatkowe umiejętności zawodowe – informuje Maciej Manikowski, Wiceprezes Zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia.

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualny wydaniu Gazety Kociewskiej.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 10.08.2017, 14:56
No szkolcie, szkolcie te nasze pielęgniarki, im większe doświadczenie będą miały tym więcej zarobią w Niemczech.Tam netto za miesiąc dostaną 8 tyś.
Hela
Hela 10.08.2017, 07:48
Super szkolenia dla personelu sa bardzo potrzebne. Piekegniarki musza sie rozwijac. Kiedys bylam pacjentka jednego z oddzialow i bylo widac diametralna roznice wsrod pielegniarek. Wiekszosc z nich to bardzo madre i doswiadczone osoby ; niestety zdazylo mi sie tez trafic na niemila pielegniarke u ktorej zarowno kultura jak i doswiadczenie byly na wysokosci kraweznika. Tak wiec wracajac do szkolen oby bylo ich jsk najwiecej by nasze panie pielegniarki mogly sie szkolic i podnosic swoje kwalifikacje ☺
Darek
Darek 9.08.2017, 22:21
a do laryngologa zap... do Gdańska, brawo dla zarządu, brawo dla władców powiatu! w d... mają mieszkańców Kociewia
bg
bg 11.08.2017, 09:31
laryngologia to sprawa rozporządzenia ministra zdrowia to on określił że to oddział dla ośrodków o wyższym stopniu referencyjności, z racji braku specjalistów przeniesiono ze szpitali powiatowych do wojewódzkich.. najpierw trzeba poznać sprawę a później sie wypowiadać
Sławek
Sławek 9.08.2017, 11:13
A CO Z ZAMKNIĘTYMI ODDZIAŁAMI?, CZY DALEJ TRZEBA BĘDZIE JEZDZIĆ DO SĄSIADNICH SZPITALI NA ZABIEGI?.
Anna
Anna 9.08.2017, 12:00
Masz racje Sławek nikt nie wspomina o ponownym uruchomieniu zamkniętych oddziałów.Przecież na chłopski rozum powinno się walczyć o to aby każdy zabieg był przeprowadzany w Starogardzie a tym samym żeby pieniądze tutaj trafiały a nie do Trójmiasta chociażby.
sąsiad
sąsiad 9.08.2017, 13:21
50 mln na rozbudowę szpitala teraz kasiorka na szkolenia, a starogardzkie marudy jak zwykle narzekają. Czy wam w tej mieścinie coś odpowiada.
ME
ME 9.08.2017, 13:29
Rozbudowa - tylko co to da, jak już teraz brakuje specjalistów w szpitalu i trzeba jeździć do nierozbudowanych szpitali np. w Chojnicach czy Kościerzynie.
zen
zen 9.08.2017, 13:56
specjaliści są spytaj w NFZ dlaczego nie daje kontraktów na niektóre specjalności
ME
ME 10.08.2017, 10:58
laryngolodzy i kardiolodzy są-będą?!

Pozostałe