Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co to jest światłowód i gdzie się go stosuje?

  • 8.08.2017, 07:50
  • informacja prasowa
Co to jest światłowód i gdzie się go stosuje?

Obecnie coraz częściej słyszymy o rozbudowanych sieciach światłowodowych. Niemniej jednak, czy zastanawiałeś się, na czym dokładnie polega fenomen tego rozwiązania i dlaczego jest ono coraz bardziej popularne? Zobacz, czym jest światłowód i gdzie znajduje swoje zastosowanie. 

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Czym w ogóle jest światłowód? 

To tak naprawdę nic innego, jak specjalne medium, które pozwala na łatwe transmitowanie fali elektromagnetycznej. Za jej pomocą jej możliwa transmisja fali świetlnej. Jeśli chodzi o taką najbardziej popularną odmianę światłowodu, to jest nią światłowód włóknisty. Obecnie takie rozwiązania są wykorzystywane przy łączeniu ze sobą urządzeń cyfrowych, bowiem technologia ta pozwala na bezstratną transmisję danych na niezwykle dalekie odległości, z prędkością sięgającą 5 Tb/s, co jest wartością naprawdę ogromną. 

Jak jest zbudowany światłowód? 

Jak mówią eksperci z interlab.pl, mamy tutaj do czynienia z rdzeniem, jak również specjalnym płaszczem, którym jest otoczony. W rdzeniu dochodzi do poruszania się światła i jest to rozwiązanie wykonane z piasku kwarcowego, czy też tworzywa sztucznego, które jest w stanie spełnić odpowiednie parametry. Jeśli chodzi o liczbę poruszanych się w rdzeniu wiązek światła, to decyduje o tym liczba tzw. modów rdzenia. 

Gdzie stosowane są światłowody?

Przede wszystkim przy rozbudowie sieci komputerowych, jak i również wykorzystywany przy podłączeniu do internetu. Zapewnia bardzo wysoką przepustowość i tym samym niezwykle duży komfort użytkowania. Dlatego też, jeśli zależy Ci na szybkim internecie, to zdecydowanie powinieneś sprawdzić, czy w Twojej okolicy nie ma czasami dostępnych sieci światłowodowych, bowiem na pewno odczujesz sporą różnicę w działaniu internetu. 

Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że tego typu rozwiązania już nie są niedostępne dla większości, tak jak to było jeszcze kiedyś, kiedy to kosztowały naprawdę niemało pieniędzy. Obecnie w zasadzie każdy jest w stanie podłączyć się do światłowodu, o ile oczywiście jest on dostępny w danej okolicy. Cenowo wygląda to naprawdę nieźle, a abonamenty u niektórych operatorów zaczynają się już od 30 zł miesięcznie, co nie jest wygórowaną kwotą, jak za tak duże możliwości, jakie daje sieć światłowodowa. Dlatego też, koniecznie powinieneś przetestować, tym bardziej, jeśli zależy Ci na naprawdę niezawodnych rozwiązaniach w zakresie internetu. 

informacja prasowa
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olo
Olo 10.08.2017, 15:48
To taka rurka z której się robi lampy
fo24.pl
fo24.pl 10.08.2017, 12:28
Światłowody to przyszłość! Oby tak dalej, bo jest jeszcze wiele do zrobienie w Polsce w kwestii Internetu światłowodowego.
Piotr
Piotr 6.04.2018, 09:50
Na szczęście w Starogardzie od jakiegoś czasu sieć światłowodową buduje Geckonet, także mamy już dostęp do 600 Mbit/s.
Aby nie być gołosłownym: http://geckonet.pl/oferta/dom/swiatlowod
pb
pb 8.08.2017, 11:52
Tym artykułem zachęciliście mnie do zakupu papierowego wydania Gazety... :) :)
Ja
Ja 8.08.2017, 11:29
Tragedia jak by kogoś to interesowało w weekend dużo się działo ciekawszych rzeczy a tu ani słowa. Najpewno ciekawsza informacja było by w niedzielę napisać o utrudnieniach w ruchu na drodze 22. Lipaaa
kamienczyk
kamienczyk 8.08.2017, 17:36
w kamiennej karczmie był wypadek motocyklistka-samochód odobowy. Motocyklistka trafiła do szpitala
Olo
Olo 10.08.2017, 15:47
Na 222 zaczął się remont i są wahadła od Trąbek w stronę Stgg
niunia
niunia 10.08.2017, 17:02
dobrze,że tego nie robią partacze z pzd w starogardzie...
grażyna
grażyna 11.08.2017, 12:51
chodzi ci chyba o tego drogowca-nieroba,łysego konusa,rozwodnika
.
. 8.08.2017, 09:51
Wy juz naprawde nie macie o czym pisac?

Pozostałe