Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Rozmowa niekontrolowana: Z natury jestem pogodny i życzliwy

  • 5.08.2017, 05:10 (aktualizacja 07.08.2017 11:58)
  • Admin admin
Rozmowa niekontrolowana: Z natury jestem pogodny i życzliwy
Poeta, prozaik, eseista, filolog z wykształcenia. Uważny obserwator wielu wartościowych zjawisk kultury zarówno materialnej, jak i duchowej. Od dzieciństwa związany z Kociewiem. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej - Oddział Morski w Gdańsku. Stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański a także laureat „Kociewskiego Pióra” w dziedzinie literatury. Taki jest właśnie bohater naszego dzisiejszego wywiadu – Marek Biegalski.

- Moje miasto cenię za...
- Czystość, gospodarność, zadbane place, ulice i kolorowe funkcjonalne osiedla mieszkaniowe i za to, że dzięki nauce w szkołach mojego miasta i poprzez kontakty z wieloma utytułowanymi pedagogami mieszkającymi w Starogardzie Gdańskim zdobyłem wykształcenie i wyrobiłem w sobie określony światopogląd. I za moje podwórko na ulicy Osiedlowej, dzięki któremu miałem beztroskie dzieciństwo i radość w oczach.

- Pisanie tekstów jest dla mnie...
- Ogromną przyjemnością tworzenia nowych, dotąd nieistniejących treści określonych w interesującej formie i wypowiedzi. Jest to proces dzielenia się tym, co we mnie jest najlepsze i najmądrzejsze w danej chwili z innymi ludźmi; to jest także chęć, a może i potrzeba utrwalenia własnych dążeń, werbalnej ekspresji i sposobu artystycznej artykulacji w nieustannym procesie doskonalenia swoich umiejętności literackich.

- U ludzi najbardziej cenię...
- Zaradność i ambicję, wrażliwość i umiejętność niesienia pomocy innym poprzez dobrą radę, serdeczny, szczery uśmiech i przykład własnego działania tych osób dla dobra i ku pożytkowi innych osób oraz lokalnego środowiska.

- W wolnych chwilach najchętniej...
- Spotykam się z interesującymi ludźmi – pisarzami, aktorami, artystami i pracownikami naukowymi na sympozjach, odczytach, spektaklach teatralnych, koncertach czy wernisażach. Czytam też dużo książek beletrystycznych i naukowych. Słucham muzyki, oglądam filmy fabularne, słucham muzyki.

- Sztuka jest dla mnie...
- Barwnym uzupełnieniem prozy życia oraz umiejętnością głębokiego wnikania w ludzką psychikę i osobowość, a w konsekwencji tego wnikania kreacją wnętrza osób, środowisk, społeczeństw w postaci literatury pięknej, historycznego fresku, nastrojowej muzyki poważnej czy też przedstawienia scenicznego wystawianego z powodzeniem na deskach teatru dramatycznego.

- Miłość jest dla mnie...
- Olbrzymią radością ze spotkania mądrej, urodziwej, czyli pięknej, wrażliwej kobiety, która dba o swój wygląd, z zaangażowaniem oraz szczerym, serdecznym uśmiechem wykonuje swoje zawodowe obowiązki, niosąc innym jedynie samo dobro i szczęście.

Dalszą rozmowę z Markiem Biegalskim znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

 

Admin admin
Podziel się:
 

Pozostałe