Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Można już składać nowe wnioski

Można już składać nowe wnioski
Od 1 sierpnia 2017 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim (podobnie jak wszystkie tego typu instytucje w całym kraju) rozpoczyna przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny, świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski przyjmowane będą w budynku MOPS w Starogardzie Gdańskim przy Al. Jana Pawła II 6 w okresie sierpień-wrzesień w godz. 8.00 – 17.30. Można także korzystać z elektronicznej formy składania wniosków, która umożliwia wysłanie go z dowolnego miejsca.
Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć wniosek o świadczenie 500+ oraz świadczenie alimentacyjne już w sierpniu br., to decyzja zostanie wydana, a środki finansowe wypłacone do 31 października. W przypadku świadczenia rodzinnego natomiast do 30 listopada br. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o świadczenie 500+ oraz świadczenie alimentacyjne należy złożyć do 31 października br., a w przypadku świadczenia rodzinnego do 30 listopada br. Na aktualnie trwający okres zasiłkowy 2016/2017 świadczenie 500+ i świadczenie alimentacyjne przyznane są do 30 września br., a zasiłek rodzinny do 31 października br.

Składane wnioski powinny być wypełnione i kompletne – z załącznikami. Bardzo ważne jest podanie numeru rachunku bankowego, na który mają wpływać świadczenia oraz aktualnego numeru telefonu, gdyż od tego roku o terminie odbioru decyzjiinformowani będą Państwo SMS-em. Druki wniosków pobrać można w siedzibie Urzędu Miasta Starogard Gdański przy ul. Gdańskiej 6, w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II 6, a także ze strony internetowej http://www.mops.starogard.plPytania dotyczące nowego okresu świadczeniowego należy kierować pod nr tel. 58 561 29 32 oraz na adres: sekretariat@mops.starogard.pl

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbyszek
Zbyszek 6.08.2017, 18:34
Ile rodziców pobierających 500 plus myśli przyszłościowo?.Trzeba brać pod uwagę opcje, że zawsze może być zabrana ta pomoc finansowa.Znam takich co się tłumnie zwalniali z pracy i takich gdzie rodzice całe życie byli wspomagani opieką społeczna a teraz ich dzieci mają dzieci i tylko podstawówke na karku.Ja w wieku 18 -19 lat miałem już zawód pracowałem i dalej podnosiłem swoje kwalifikacje, a oni w tym wieku myśla ile będą mieli dzieci aby żyć na jakimś poziomie a przede wszystkim nie musieć pracować.Kiedyś to towarzystwo podejmowało chociaż sezonowy zarobek a teraz nie garnie się do żadnego zajęcia.Dali 500 plus pozwalniali się z pracy a płaczą że brakuje rak do pracy i ściagaja cudzoziemców.Za pare lat ci niewykształceni nastawieni roszczeniowo będą powodowali najwięcej przestępstw wspomnicie moje słowa.Emeryt ma głodowe świadczenia za lata tyrania a ten co niczego nie wniósł do systemu 500plus.
/.,
/., 6.08.2017, 15:46
Ci co chlali to dalej chleja, dzieci jak były zaniedbane tak dalej są.Do tego rosną na obraz i podobieństwo rodziców.Opieka nie reaguje traktuje zgłaszane skandaliczne sytuacje jak donosy z którymi nie warto się liczyć.Jak dojdzie do tragedii to żadna z urzędniczek nic nie wiedziała bo nikt nic nie zgłaszał a anonimy się nie liczą.Idz oficjalnie zgłoś to jak się patologia dowie to dopiero da ci popalić.
danka
danka 6.08.2017, 12:45
skandal,menele i żule za 500+ tylko chleją,szkoda tych naszych pieniędzy dla takiego dziadostwa !
aga
aga 4.08.2017, 14:39
najbardziej mnie bawi, że niektóre kobiety pozwalniały się z pracy... a za kilka lat będzie lament, bo będzie brakować składek do emerytury czy renty... też dostaje 500+ ale myślę co dalej, a latka lecą i w końcu dzieci dorosną 500 zł zabiorą a ani pracy ani emerytury czy renty nie będzie
Taddy
Taddy 8.08.2017, 15:41
Oh Aga, jak ty przejdziesz na emeryture np. po 40 latach praca to dostaniesz 1500 zl a oni moze za 5-6 lat pracy 1000 zl a jeszcze prezes im dolozy 500 bo biedni!
Ludzie nie chcieli na wyborach twardych regul jakie obowiazywaly w ostatnich 10 latach, no to teraz maja "sprawiedliwosc" spoleczna!
o
o 4.08.2017, 15:08
W narodowo-socjalistycznym państwie nie trzeba się martwić o takie pierdoły. Wódz za nas się tym martwi.
Na pewno coś wymyśli. Ty masz tylko głos na niego oddać.
Aldona
Aldona 4.08.2017, 11:35
Pozdrowienia dla Gops Skarszewy za brak reakcji na zgłaszane sygnały o tym jak dzieje się niedobrze w niektórych rodzinach.Odwiedzacie takie osoby i zapewne wcześniej informujecie że przybędzie pracownik opieki. W godzinach popołudniowych oraz wieczornych i w weekendy to dopiero patologia ma Eldorado i robi co chce.Częste wizyty Policjii, awantury, pijaństwo, a na to wszystko patrzą ich dzieci oraz wpływa to negatywnie na sąsiadów.Już dawno powinny te dzieci być zabrane od tych osób drogi Gopsie.Takimi sprawami powinny zainteresować się lokalne media może wtedy coś ruszy.
Aśka
Aśka 6.08.2017, 15:32
Aldona ta cała opieka jest nie po to aby pomagać trudnym rodziną, ale raczej po to aby te pani miały prace zapewnioną na lata.Widzę jak odwiedzają moich sąsiadów gdzie libacje alkoholowe, wulgaryzmy i awantury słychać za dnia jaki w nocy.Boję się wypuszczać moje dzieci na podwórze bo pociechy z trudnych rodzin są takie same jak rodzice agresywne i wulgarne.Pani przyjedzie do takiej rodziny jak rodzice pijani to nie otworzą drzwi i wszystko oki.Mamusia i tatuś ma się leczyć z alkoholizmu i nie chodzi na terapie od lat nic się nie zmienia na lepsze.
yeti
yeti 4.08.2017, 10:01
dajcie lumpom i pijakom kolejne 500 +

Pozostałe