Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Korowód Kociewski w ramach Unikatów z Kociewia

  • 3.08.2017, 10:06 (aktualizacja 03.08.2017 10:08)
  • kg
Korowód Kociewski w ramach Unikatów z Kociewia
Po raz trzynasty w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika, 3 sierpnia od godz. 15.00 do 21.00, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim promuje Kociewie wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.

W tym roku po raz pierwszy imprezę poprzedzać będzie barwny korowód, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Kociewia. Organizowany przemarsz jest zaplanowany od Zielonej Bramy na Targ Węglowy w Gdańsku, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie kociewskiego dnia na tym wydarzeniu o wielowiekowej tradycji. 
Barwny przemarsz będzie okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu, bogatej różnorodności artystycznej, a przede wszystkim integracji społeczności lokalnej, co zachęci turystów odwiedzających jarmark do zainteresowania się naszym regionem.
Poza Korowodem, „Unikaty z Kociewia” to szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach odbędą się wystawy sztuki, rękodzieła, wydawnictw promujących, prezentacje średniowieczne, warsztaty ceramiczne, pokazy snycerskie, a także degustacje kuchni kociewskiej.

 

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe