Wtorek, 22.08.2017, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Oświadczenie goni oświadczenie: „Rząd PO miał zabezpieczone pełne finansowanie”

  • 2.08.2017, 13:02
  • kg
Oświadczenie goni oświadczenie: „Rząd PO miał zabezpieczone pełne finansowanie”
We wtorek, 1 sierpnia, oświadczenie na temat budowy starogardzkiej obwodnicy wydała także starogardzka Platforma Obywatelska.

- Potrzeba budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego została wielokrotnie wyrażona już chyba przez wszystkie podmioty życia społeczno–gospodarczego Miasta, Gminy Wiejskiej i Powiatu Starogardzkiego, przy dużym zaangażowaniu środowisk gospodarczych skupionych w Starogardzkim Klubie Biznesu – podkreśla Sławomir Neumann, poseł i przewodniczący starogardzkiej PO. - Inwestycja ta, w pełni finansowana ze środków centralnych, po wieloletnich staraniach parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej dostała zielone światło na realizację i została wpisana w „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023 (z perspektywą do 2025 r.)”, przyjęty przez Radę Ministrów jeszcze we wrześniu 2015 roku. Program ten przyjął Rząd Premier Ewy Kopacz. Program zakładał finansowanie obwodnicy Starogardu, wpisanej inwestycji w Załączniku nr 1, na poziomie 107 mld. zł., z terminem realizacji przypadającym na lata 2019-2023.  Program Budowy Dróg Krajowych przyjęty przez rząd Platformy Obywatelskiej miał zabezpieczone pełne finansowanie wszystkich inwestycji tam zapisanych! Po kampanii wyborczej i wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych w 2015 roku oraz w wyniku współpracy Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka z PiS, należało się spodziewać, że budowa obwodnicy Starogardu Gd. nie będzie zagrożona. Jeszcze w 2014 roku trzy samorządy: Miasta, Powiatu i Gminy wspólnie podpisały porozumienie o finansowaniu dokumentacji technicznej i przystąpiono do przygotowania Studium Korytarzowego Przebiegu Obwodnicy za kwotę prawie 1 mln. zł. Jeszcze nigdy Starogard nie znajdował się w tak blisko od zrealizowania tej ważnej dla naszego regionu inwestycji. Jednak to właśnie rząd PiS wyrzucił budowę obwodnicy naszego miasta z planów rozwoju sieci drogowej. Ważną rolę w tym odegrał także „nasz” poseł PiS ze Starogardu Jan Kilian, a także inny Kociewiak poseł PiS z Tczewa, wiceminister Infrastruktury – Kazimierz Smoliński! To Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało wyrzucenie naszej obwodnicy z rządowych planów budowy! Od kilku dni obserwujemy żenujące przepychanki między działaczami Prawa i Sprawiedliwości a ich sojusznikiem Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem o to kto zawinił. Fakt jest taki: obwodnica Starogardu Gd. została wykreślona z "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-202" przez Rząd Premier Beaty Szydło. Oni wszyscy mieli wszelkie narzędzia i komfortową sytuację, żeby zbudować tę obwodnicę! Jako starogardzianie zostaliśmy oszukani przez obecne władze które niejednokrotnie zapewniały, że budowa obwodnicy nie jest w najmniejszym stopniu zagrożona i będzie realizowana. Platforma Obywatelska obiecuje, że obwodnica Starogardu Gd., jako niezbędna dla naszego regionu inwestycja, ponownie znajdzie się w rządowym programie budowy dróg! – podsumowuje Sławomir Neumann, przewodniczący koła PO RP w Starogardzie Gd.

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szo
szo 8.08.2017, 06:30
ch z wami
Jeff
Jeff 4.08.2017, 00:29
Panu Neumanowi i kolegom już POdziękujemy ... natomiast od Panów, Jana Kiliana i Janusza Stankowiaka oczekujemy pełnej współpracy i pokazania, że można wygrać wspólne sprawy dla miasta i gminy tak aby w przyszłości powiat stał się liczącym graczem gospodarczym ... w regionie ... tak jak przed wielu laty ....
ewa
ewa 5.08.2017, 06:58
cwaniaki z PO,was już nie ma !!!!!!
Cfaniak
Cfaniak 5.08.2017, 09:15
Teraz są cwaniaki z PiS i obwodnica wypadła z listy.....
qwerty
qwerty 5.08.2017, 13:54
I cwaniaki z klonowego drzewka
Marta
Marta 2.08.2017, 22:02
To miasto od czasów Stankowiaka ożyło. Za czerwonego Stachowicza nie było nic. Skończcie bredzić platfusy....
gross
gross 5.08.2017, 14:00
Co zrobiło ożyło? I gdzie to tętniące życiem miasto? Po 18.00 cichuteńko i puściuteńko. Zero atrakcji. ZERO! Gdzie nowe zakłady? Gdzie nowe miejsca pracy? Gdzie atrakcje dla mieszkańców i turystów? Gdzie Aquapar lub chociaż basen miejski? No gdzie? Dobrze że jest Ren i Kula bo by nie było co robić. Od kaszubów się uczyć co to znaczy tętniące życiem miasta! A i od razu dodam nie jestem z żadnej partii ani stowarzyszenia (jeszcze nie oszalałem).
Kalashnikov
Kalashnikov 4.08.2017, 18:57
Stachowicz był spoko. Zrobił wiele inwestycji jak Edward Gierek
geia
geia 5.08.2017, 06:59
inwestował tylko w siebie
dyki
dyki 5.08.2017, 14:02
No i w tych co rządzą w mieście i jak go potraktowali?
Starogardzianin
Starogardzianin 2.08.2017, 22:21
Problem w tym, że te wszystkie inwestycje ( może poza parkiem Nowe Oblicze) zostały zapoczątkowane przez poprzednią ekipę. Przygotowanie inwestycji, przetargi, pozwolenia etc, trwają zwykle 3 - 4 lata. Stankowiak zebrał śmietankę, bo bez niego te inwestycje też by ujrzały światło dzienne.
eda
eda 4.08.2017, 08:11
Jak widać na przykładzie obwodnicy przygotowanie papierów ma ogromne znaczenie bo jak mówi poseł Kilian przez ich brak wypadliśmy z gry o obwodnicę. Tu Stachowicz nie zostawił dokumentów w spadku i władze nie poradziły sobie same z problemem.
Xyz
Xyz 4.08.2017, 08:22
W mojej ocenie nowe wladze miały dość czasu, aby przygotować odpowiednie papiery. Przecież wreszcie wstaliśmy z kolan. Miało być lepiej i sprawniej niż za poprzedniej ekipy.Zwalanie wszystkiego na poprzedników jest bardzo na czasie i zgodne z duchem epoki
kociewiak
kociewiak 2.08.2017, 19:25
Teraz nadszedł czas mieszkańców idziemy na blokadę .
do starogardzianina...albo lepiej spadkobiercy lewicy
do starogardzianina...albo lepiej spadkobiercy lewicy 2.08.2017, 18:52
Osiągnięcia poprzednika?;-)) Chodzi o 60- milionowe zadłużenie? Niezły spadek...;)
Gosc
Gosc 2.08.2017, 16:34
Neuman cwaniak i bajkopisarz
olo
olo 2.08.2017, 19:02
rerający gamoń-grużlik...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.08.2017, 14:06
Panowie Sławomir Neumann i Janusz Stankowiak się kłócą i piszą oświadczenia, gdy tymczasem są inwestycje, które w 2015 r. znajdowały się na liście niżej niż starogardzka obwodnica, a zostały uwzględnione w programie ( obwodnica Radomska, której realizacja przewidziana została na lata 2021-2029, obwodnica Olesna z realizacją w latach 2019-2024 oraz obwodnica Warzymic i Przecławia z realizacją w latach 2017-2021). Może zamiast się spierać i szukać winnych, zewrzyjcie szeregi ponad podziałami? Wszyscy przecież jesteśmy mieszkańcami naszego pięknego Miasta!
mieszkanka
mieszkanka 2.08.2017, 14:19
No w pisaniu oświadczeń prezydent jest mistrzem.
starogardzianin
starogardzianin 2.08.2017, 15:22
Pan prezydent niech może poda swoje osiągnięci z tej kadencji (zrealizowane przez niego inwestycje od początku do końca) ale swoje a nie przejęte po poprzedniku! Czekamy

Pozostałe