Piątek, 20.10.2017, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła za mało środków na obwodnicę? Poseł zwołał konferencję

  • 2.08.2017, 12:50
  • kg
Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła za mało środków na obwodnicę? Poseł zwołał konferencję
Oświadczenie prezydenta Starogardu w sprawie wykreślenia budowy obwodnicy miasta z listy rządowych inwestycji wywołało prawdziwą burzę wśród mieszkańców, ale i także wśród polityków. Dzień po oświadczeniu włodarza specjalną konferencję zwołał poseł na Sejm RP z ramienia PiS Jan Kilian.

- W czasie kampanii wyborczej 2015 roku powiedziałem, że chcę być rzecznikiem budowy obwodnicy Starogardu i kilku innych zadań, że Starogard na to zasługuje – mówił poseł.  - Byłem, jestem i pozostanę rzecznikiem tej sprawy. W dniu 12.07.2017 r. Rada Ministrów podjęła decyzję ws uaktualnienia Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, decyzję urealniającą sytuację. Przypominam, że rząd Pani Premier Beaty Szydło zastał katastrofalną sytuację w zakresie finansowania w/w programu. Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła zaledwie 107 mld zł na realizację tego programu, przy potrzebach na poziomie 200 mld zł. Sytuacja wymagała nowych rozwiązań. Podjęto decyzję o stworzeniu nowej, realnej listy inwestycji. Obecnie zabezpieczono kwotę 135 mld zł na sfinansowanie programu. Na liście tej zabrakło miejsca dla starogardzkiej obwodnicy. Na pewno jedną z przyczyn, dla której nasza inwestycja znalazła się na liście rezerwowej to brak na czas opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, które miało być gotowe już pod koniec ubiegłego roku. Ostateczną datą była wiosna, z przedłużeniem na czerwiec br. Niestety temu nie podołano, dlatego rząd na posiedzeniu w dn. 12.07.2017 podjął decyzję o utworzeniu listy, biorąc pod uwagę także fakt przygotowania określonych inwestycji do realizacji także pod względem formalnym. Przypominam, że na spotkaniu ze środowiskiem starogardzkich przedsiębiorców w kwietniu br. wraz z wicemin. Kazimierzem Smolińskim przypominaliśmy, że przygotowanie dokumentacji jest jednym z warunków wejścia do puli realizowanych zadań. Te same słowa padały też z ust posłów członków Sejmowej Komisji Infrastruktury na posiedzeniu wyjazdowym w maju br. w Starogardzie Gd. Poza wszystkim przypomnę, że kiedy w trakcie kampanii wyborczej pytano mnie – co zrobię dla Starogardu jako przyszły poseł – odpowiadałem – chcę odbudowywać państwo polskie, Polskę. I to czynię. Wraz z większością parlamentarną stwarzamy możliwości. Można powiedzieć – dajemy kupony, ale… kupon trzeba wypełnić. Decyzja rządowa absolutnie nie przekreśla realizacji budowy obwodnicy. W najbliższych miesiącach rząd przedstawi propozycje nowych form budowy dróg w Polsce – podsumował poseł na Sejm RP Jan Kilian. 

 

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dino
Dino 2.08.2017, 21:12
PO i PIS to gówna. Pozdrawiam
lucek
lucek 4.08.2017, 09:58
to wiadomo od dawna,a co dalej ???
ja
ja 2.08.2017, 19:51
" ....Na pewno jedną z przyczyn, dla której nasza inwestycja znalazła się na liście rezerwowej to brak na czas opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, które miało być gotowe już pod koniec ubiegłego roku. ...."- no to kto tu dał ciała , panie Prezydencie . ? Nie wstyd zwalać na kogo innego ? O ile pamiętam , to od 3 lat sprawuje pan ten urząd - głupio zasłaniać się innymi.
klaudia
klaudia 4.08.2017, 09:59
powołajcie jeszcze więcej super vice prezydentów do spraw niepotrzebnych
kosiarz
kosiarz 2.08.2017, 20:24
Może i głupio ale najłatwiej.
olo
olo 2.08.2017, 12:58
I znów wina Tuska, ogarnijcie się wreszcie, wywalacie pieniądze na lewo i prawo to na drogi nie starcza, taka jest prawda. Mówiliście że PO za drogo buduje autostrady, więc wy skoro umiecie taniej powinniście mieć tyle kasy by całą Polskę wyasfatować. Co za beznadziejna ekipa nam się trafiła
ola
ola 4.08.2017, 10:00
poprzednia była też do bani i oto wyniki

Pozostałe