Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła za mało środków na obwodnicę? Poseł zwołał konferencję

  • 2.08.2017, 12:50
  • kg
Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła za mało środków na obwodnicę? Poseł zwołał konferencję
Oświadczenie prezydenta Starogardu w sprawie wykreślenia budowy obwodnicy miasta z listy rządowych inwestycji wywołało prawdziwą burzę wśród mieszkańców, ale i także wśród polityków. Dzień po oświadczeniu włodarza specjalną konferencję zwołał poseł na Sejm RP z ramienia PiS Jan Kilian.

- W czasie kampanii wyborczej 2015 roku powiedziałem, że chcę być rzecznikiem budowy obwodnicy Starogardu i kilku innych zadań, że Starogard na to zasługuje – mówił poseł.  - Byłem, jestem i pozostanę rzecznikiem tej sprawy. W dniu 12.07.2017 r. Rada Ministrów podjęła decyzję ws uaktualnienia Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, decyzję urealniającą sytuację. Przypominam, że rząd Pani Premier Beaty Szydło zastał katastrofalną sytuację w zakresie finansowania w/w programu. Poprzednia ekipa rządowa zabezpieczyła zaledwie 107 mld zł na realizację tego programu, przy potrzebach na poziomie 200 mld zł. Sytuacja wymagała nowych rozwiązań. Podjęto decyzję o stworzeniu nowej, realnej listy inwestycji. Obecnie zabezpieczono kwotę 135 mld zł na sfinansowanie programu. Na liście tej zabrakło miejsca dla starogardzkiej obwodnicy. Na pewno jedną z przyczyn, dla której nasza inwestycja znalazła się na liście rezerwowej to brak na czas opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, które miało być gotowe już pod koniec ubiegłego roku. Ostateczną datą była wiosna, z przedłużeniem na czerwiec br. Niestety temu nie podołano, dlatego rząd na posiedzeniu w dn. 12.07.2017 podjął decyzję o utworzeniu listy, biorąc pod uwagę także fakt przygotowania określonych inwestycji do realizacji także pod względem formalnym. Przypominam, że na spotkaniu ze środowiskiem starogardzkich przedsiębiorców w kwietniu br. wraz z wicemin. Kazimierzem Smolińskim przypominaliśmy, że przygotowanie dokumentacji jest jednym z warunków wejścia do puli realizowanych zadań. Te same słowa padały też z ust posłów członków Sejmowej Komisji Infrastruktury na posiedzeniu wyjazdowym w maju br. w Starogardzie Gd. Poza wszystkim przypomnę, że kiedy w trakcie kampanii wyborczej pytano mnie – co zrobię dla Starogardu jako przyszły poseł – odpowiadałem – chcę odbudowywać państwo polskie, Polskę. I to czynię. Wraz z większością parlamentarną stwarzamy możliwości. Można powiedzieć – dajemy kupony, ale… kupon trzeba wypełnić. Decyzja rządowa absolutnie nie przekreśla realizacji budowy obwodnicy. W najbliższych miesiącach rząd przedstawi propozycje nowych form budowy dróg w Polsce – podsumował poseł na Sejm RP Jan Kilian. 

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

 

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dino
Dino 2.08.2017, 21:12
PO i PIS to gówna. Pozdrawiam
lucek
lucek 4.08.2017, 09:58
to wiadomo od dawna,a co dalej ???
ja
ja 2.08.2017, 19:51
" ....Na pewno jedną z przyczyn, dla której nasza inwestycja znalazła się na liście rezerwowej to brak na czas opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, które miało być gotowe już pod koniec ubiegłego roku. ...."- no to kto tu dał ciała , panie Prezydencie . ? Nie wstyd zwalać na kogo innego ? O ile pamiętam , to od 3 lat sprawuje pan ten urząd - głupio zasłaniać się innymi.
klaudia
klaudia 4.08.2017, 09:59
powołajcie jeszcze więcej super vice prezydentów do spraw niepotrzebnych
kosiarz
kosiarz 2.08.2017, 20:24
Może i głupio ale najłatwiej.

Pozostałe