Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Obwodnica pod znakiem zapytania
- Niestety, obwodnica Starogardu Gdańskiego znalazła się poza listą inwestycji w ramach limitu finansowego dla Programu. Oznacza to, że nie ma gwarancji jej wykonania do roku - zauważył Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gd w swym oświadczeniu wydanym 27 lipca. Pociągnęło to lawinę kolejnych oświadczeń i protestów mieszkańców. Są nawet pomysły związane z blokadą „Berlinki”, która w godzinach szczytu stoi w jednym wielkim korku. Czy jest szansa na uratowanie budowy starogardzkiej obwodnicy i odblokowania ruchu w mieście?Ludzkie szczątki na Kościuszki? Miejsce zabezpieczyła policja - 26 lipca, podczas prac związanych z modernizacją ulicy Kościuszki w Starogardzie Gdańskim natknięto się na ludzkie szczątki. Na miejscu była policja oraz Prokurator.

Poważny wypadek na autostradzie A1 - W poniedziałek, 25 lipca około godziny 15.30 doszło na 64 kilometrze autostrady A1 w stronę Gdańska w pobliżu miejscowości Kamionka doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Obrażenia ciała odniosło czworo dzieci i jedna osoba dorosła. Na miejsce zadysponowany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w centrum miasta - Dwa samochody osobowe brały udział wypadku drogowym, który wydarzył się we wtorek, 25 lipca na ulicy Pelplińskiej. Na zdarzenia pracowali policjanci, strażacy oraz Zespół Ratownctwa Medycznego.

Interwencja policji w miejskiej spółce - Trzem osobom Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim przedstawiła zarzuty w sprawie dotyczącej działania na szkodę Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego  w Skarszewach. - Jak ustalono, przyczyną interwencji były osoby - pracownicy, które zarzuciły prezesowi spółki i głównej księgowej nieprawidłowe rozliczenie czterech umów, o łącznej wartości około czterech tysięcy złotych – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Rady Nadzorczej GPK oraz władz miasta.

Miliony dla szpitala - Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w starogardzkim szpitalu. Jak podkreślają władze powiatu i szpitala, to przełomowy moment w historii placówki.

Odeszła wielka patriotka i osoba głębokiej wiary - Była nieprzeciętnie zasłużona dla Starogardu Gdańskiego i diecezji pelplińskiej. Przez ponad dwadzieścia lat redagowała „Biuletyn parafii św. Mateusza”. 27 lipca, w wieku 85 lat, zmarła Barbara Wiśniewska.

Można już składać nowe wnioski - Od 1 sierpnia 2017 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim (podobnie jak wszystkie tego typu instytucje w całym kraju) rozpoczyna przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny, świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Ile zarabiają radni powiatowi? - W ostatnim numerze przedstawiliśmy oświadczenia niektórych radnych powiatu starogardzkiego. Dzisiaj przyszedł czas na kolejnych. Chcecie wiedzieć, czym jeżdżą, ile zarabiają lub jak bardzo są zadłużeni? Sprawdźcie!

Mieszkańcy protestują. Domagają się obwodnicy - Na wcześniejszych stronach bieżącego wydania GK informowaliśmy o fali oświadczeń polityków, którzy wyjaśniają kwestię związaną z wykreśleniem budowy obwodnicy Starogardu z listy rządowych inwestycji. Swój bunt wyrażają także mieszkańcy.

Miasta stanęły, syreny zawyły - We wtorek, 1 sierpnia obchodziliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To wyjątkowa data, która pokazuje miłość do ojczyzny oraz zdolność do poświecenia życia w jej obronie.

Wysoka temperatura zabija! - Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Można składać wnioski o bezpłatny basen - Gmina Starogard Gdański od września br. umożliwi honorowym dawcom krwi bezpłatne korzystanie z basenu pływackiego w Starogardzie Gd. w wymiarze dwóch wejść miesięcznie.

Wielkie świętowanie, moc atrakcji i dobra zabawa - Minionej soboty, 29 lipca, mieszkańcy i wszyscy goście mieli okazję wspólnie bawić się podczas pikniku "Życie to Radość" oraz koncertów gwiazd muzyki dance i disco polo. Chętni mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań profilaktycznych, zasmakować się w potrawie przygotowywanej na ogromnej patelni plenerowej, dzieci hasały na darmowych dmuchańcach a starsi szaleli, gdy na scenie zagościły zespoły Andre, Power Play i Coolers.

Z natury jestem pogodny i życzliwy - Poeta, prozaik, eseista, filolog z wykształcenia. Uważny obserwator wielu wartościowych zjawisk kultury zarówno materialnej, jak i duchowej. Od dzieciństwa związany z Kociewiem. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej - Oddział Morski w Gdańsku. Stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański a także laureat „Kociewskiego Pióra” w dziedzinie literatury. Taki jest właśnie bohater naszego dzisiejszego wywiadu – Marek Biegalski.

Historia wiecznie żyw. Oddział Jaszczurkowców na ziemiach Kociewia - Wielu z nas w obecnych czasach myśli jedynie o teraźniejszości, a historię zna jedynie z opowiadań czy lekcji w szkole. Niektórzy z nas słyszeli zapewne o organizacji konspiracyjnej „Jaszczurka”, która od 1941 roku stawiała czoła niemieckiemu okupantowi. W dzisiejszym numerze przytoczymy bliższe informacje dotyczące tej działalności i jej niezłomnych bohaterów. W przybliżeniu tamtych wydarzeń pomógł nam Krzysztof Filip - historyk, pracownik naukowy IPN w Gdańsku oraz wnuk Izydora Genczy, jednego z twórców „Jaszczurki”.

Kiedy zagrają starogardzianie? -  W rundzie jesiennej sezonu 2017/18 Klub Piłkarski Starogard wszystkie swoje spotkania rozegra na Stadionie Miejski im. Kazimierza Deyny.
W Starogardzie KPS zagra z takimi zespołami jak: Górnik Konin, Centra Ostrów Wielkopolski, Pogoń II Szczecin, Unia Solec Kujawski, Świt Szczecin, Bałtyk Gdynia, Jarota Jarocin, Lech II Poznań, Elana Toruń.

Iveco zaparkowało w remizie - Ochotnicza Straż Pożarna z Klonówki otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jest to pojazd Iveco, z kabiną mieszczącą 9 strażaków, ze specjalnymi siedziskami umożliwiającymi jazdę z założonymi aparatami oddechowymi. Posiada zbiornik na 3000 litrów wody, wydajną autopompę oraz bardzo dobrą wyciągarkę umożliwiającą wyholowanie pojazdów, które ugrzęzły bądź w wyniku wypadku znalazły się poza drogą.

 

 

 

 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koala
koala 5.08.2017, 06:50
czy zapadł już wyrok w sprawie pani tatiany neumann,czy dalej przebywa na zwolnieniu lekarskim i pobiera pieniądze???
ludwik
ludwik 5.08.2017, 16:34
to skandal,trzeba znowu wezwać prasę i telewizję,niech te przekręty wyjaśnią
ewa
ewa 5.08.2017, 16:37
ponoć ta osoba stara się o przywrócenie do pracy ,to się nazywa tupet i bezkarność !!!
ja
ja 2.08.2017, 19:55
" ....Na pewno jedną z przyczyn, dla której nasza inwestycja znalazła się na liście rezerwowej to brak na czas opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, które miało być gotowe już pod koniec ubiegłego roku. ...."- no to kto tu dał ciała , panie Prezydencie . ? Nie wstyd zwalać na kogo innego ? O ile pamiętam , to od 3 lat sprawuje pan ten urząd - głupio zasłaniać się innymi.
Emeryt
Emeryt 2.08.2017, 09:49
Gazeta PIS to i wszystkich wypowiedzi nie drukuje.Ten Kilian z Walczakiem się już nachłapali teraz gadają co im ślina na język przyniesie.
Rolnik
Rolnik 2.08.2017, 09:45
Panie Kilian i panie Walczak...panom dziękujemy. Szkoły nie dali to kara musi być. Prosty chłop a myśleć potrafię.
Kociewiak emeryt
Kociewiak emeryt 2.08.2017, 09:38
Czytając tego Kiliana , człowiek dostaje białej gorączki. Co tez on zrobił. Kasę naszą bierze i bzdury opowiada.

Pozostałe