Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Obwodnica pod wielkim znakiem zapytania? Prezydent wydał oświadczenie

  • 27.07.2017, 13:58 (aktualizacja 27.07.2017 14:03)
  • kg
Obwodnica pod wielkim znakiem zapytania? Prezydent wydał oświadczenie
- Niestety, obwodnica Starogardu Gdańskiego znalazła się poza listą inwestycji w ramach limitu finansowego dla Programu. Oznacza to, że nie ma gwarancji jej wykonania do roku 2023. Decyzja Rady Ministrów dziwi z wielu powodów - zauważa w swym oświadczeniu Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gd. Poniżej pełna treść oświadczenia, które wydał dziś włodarz.
OŚWIADCZENIE prezydenta miasta 
w sprawie obwodnicy Starogardu Gdańskiego

W dniu 12.07.2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia
programu wieloletniego pod nazwą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do
2025 r.)”. Niestety, obwodnica Starogardu Gdańskiego znalazła się poza listą inwestycji w ramach limitu
finansowego dla Programu. Oznacza to, że nie ma gwarancji jej wykonania do roku 2023.
Decyzja Rady Ministrów dziwi z wielu powodów. Po pierwsze, posłowie z partii rządzącej wielokrotnie
zapewniali, że nie ma zagrożenia dla realizacji tej jakże ważnej dla całego regionu inwestycji. Po drugie, sejmowa
komisja infrastruktury po wyjazdowym posiedzeniu w Starogardzie Gdańskim wystąpiła do Prezes
Rady Ministrów z dezyderatem jednoznacznie popierającym budowę naszej obwodnicy. Po trzecie, samorzą-
dy miasta, gminy i powiatu sfinansowały opracowanie Studium Techniczo-Ekonomiczno-Środowiskowego,
które będzie gotowe w sierpniu br. i pozwoli na kolejne etapy prac projektowych. Po czwarte, w Programie
wśród planowanych do wykonania znalazły się 42 inne obwodnice, w zdecydowanej większości w ciągach
dróg krajowych o znacznie mniejszym natężeniu ruchu niż na drodze krajowej 22.
Decyzja rządu budzi nasz stanowczy sprzeciw i niezadowolenie. W związku z tym w trybie pilnym od -
będzie się spotkanie władz samorządowych miasta, gminy i powiatu oraz Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy,
na którym ustalimy, jakie kroki podejmiemy, aby zwrócić uwagę na niezbędność budowy obwodnicy
naszego miasta. Jestem zdeterminowany do tego, aby były to kroki stanowcze. Starogardu Gdańskiego i ca-
łego Kociewia nie stać na czekanie na obwodnicę przez kolejne 10 lat.
Podpisano: Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gd. 
kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Student
Student 2.08.2017, 09:43
Walczak z Kilianem to do brania kasy a nie do roboty. Myślą , że durniów mają przed sobą.
obywatel
obywatel 1.08.2017, 19:04
a gdzie jest teraz mądrala walczak.? zawsze tyle ma do powiedzenia a teraz kita podwinieta. a jak sie odezwie to pewnie bedzie to wina po i neumana.
1985
1985 2.08.2017, 07:59
A panowie Kalinowski i Biesek gdzie są ? Nie zajmują stanowiska w sprawie?
lol
lol 31.07.2017, 14:57
Kilian to już twój polityczny koniec. Po co obiecywać trzeba było mówić że będę się starał, a tak wyszło. Teraz zamiast obwiniać samorządy chłopie powinieneś je wspierać. Ludzie głupi nie są i bardziej mi tu polityką śmierdzi niż inne względy. Jesteś ze Starogardu działaj dla niego
lolek
lolek 1.08.2017, 08:23
a przed wyborami politruki znowu będą wszystko obiecywać...
olo
olo 31.07.2017, 22:36
Danie naprawdę polityką ci tu śmierdzi?
olo
olo 31.07.2017, 11:05
prezydent Stankowiak mistrz oświadczeń, słuszną linię ma nasza partia
olol
olol 31.07.2017, 12:28
A co to oświadczenie da - NIC! Kolejna wtopa, niestety dla mieszkańców.
stefan
stefan 1.08.2017, 10:26
no i gdzie są teraz ci obiecywacze z PO ?????
karol
karol 1.08.2017, 10:55
PO wpisało na listę, PiS wykreśliło, trudno to matole ogarnąć? Ale jak się ma mózg jak orzeszek
koń
koń 1.08.2017, 12:26
POsrałeś się już ze złości ?
karol
karol 1.08.2017, 13:21
Moja teoria o mózgu jak orzeszek się sprawdza, niestety działa jak epidemia w gronie sympatyków jeden z partii
klara
klara 1.08.2017, 13:29
ile masz lat,że sikasz w gacie
karol
karol 1.08.2017, 18:47
Poziom przedszkola a wiek pewnie starczy. Typowy elektorat jedynej słusznej partii
cypis
cypis 2.08.2017, 08:04
Prawdziwy pisuar się wylał
kłamczyński
kłamczyński 31.07.2017, 12:39
To po co kłamali nasi pisowcy, że inwestycji nic nie grozi, że nie zostanie skreślona z listy? Przecież wiedzieli już wcześniej, że prace nad przygotowaniem studium potrwają do sierpnia 2017. Kto to widział, żeby tak ważne dla samorządów decyzje podejmować w wakacje, kiedy samorządowcy i mieszkańcy są na urlopach??? Bali się?
ktoś
ktoś 31.07.2017, 14:46
Po co ta śmieszna sejmowa komisja infrastruktury wyjazdowa co to się w StG odbyła? Po co dezyderaty etc.? Ale zdjęcia przed UM były i to się liczy !
franek
franek 1.08.2017, 10:27
do zdjęć pierwsi,do roboty ostatni
jung
jung 31.07.2017, 22:39
No i prezydent mógł się pokazać przy posłach. Co z tego wyszło widać. No i masz ci los, kolejni starogardzcy politykerzy pójdą w odstawkę tak jak Stankowicz, Neuman teraz przyszła kolej na Kiliana i Stankowiaka. I dobrze, już czas najwyższy na młodych.
daniel
daniel 31.07.2017, 08:23
i co dalej z tą obwodnicą, kto i co znowu obieca ?,gdzie są osoby winne ?,kto z polityków przyzna się do błędu ?
ewa
ewa 31.07.2017, 08:38
już nie można wierzyć nikomu,skandal,rozliczyć osoby odpowiedzialne za obwodnicę,tyle lat się bujali na tym projekcie i ludzie ich wybierali...
pati
pati 30.07.2017, 09:14
gdzie są teraz neumann i obiecywacze tej obwodnicy,oni wszyscy dla dorażnych korzyści politycznych oszukali wyborców !!!
Gosc
Gosc 30.07.2017, 10:33
Pati ty idiotko...
kobra
kobra 30.07.2017, 07:51
DO KOMPLETU TRZEBA POSŁUCHAĆ KONFERENCJI PRASOWEJ POSŁA KILIANA MOŻNA SIĘ UŚMIAĆ Z TEGO BEŁKOTU
obwodnica
obwodnica 29.07.2017, 21:39
Pod linkiem, w wydarzeniu, zbiorcza informacja o 4 dotychczasowych inicjatywach mieszkańców na rzecz obwodnicy: https://www.facebook…
starogardzianin
starogardzianin 29.07.2017, 13:21
Ciekawi mnie czy miasto spełniło wszystkie kwestie formalne w związku z budową obwodnicy przede wszystkim czy nałożone terminy zostały dotrzymane. Oświadczenie Kiliana mówi, że nie, czyli ktoś tu kłamie. Jeżeli Stankowiak to już kolejny raz. Podobnie kłamał jak chciał za darmo oddać szkołę macierewiczowi. Co on zrobił przez dwa lata? NIC
I jeszcze chce wyciągnąć konsekwencje od nauczycieli którzy uczestniczyli w proteście przeciwko przekazaniu szkoły. Wstyd Stankowiak. pakuj już walizki razem z kalinowskim.
kolo
kolo 30.07.2017, 23:05
Pierdoły to sobie możesz sobie pisac. Budowa obwodnic to zadanie rzadowe i to ze miasto, powiat i gmina wyłożyła kasę na studium to mało. Dlaczego wtedy za Platformy była na liście bez studium. Jaworski z Kilianem obiecywali że jeszcze przyspiesza. Kilian jak cos nie idzie zaraz obwinia innych i gada pierdoły.
tom
tom 29.07.2017, 20:46
Co racja to racja Tomek.
asdf
asdf 29.07.2017, 20:45
Weź PEOWSKI trollu zamilcz.
po
po 29.07.2017, 21:22
i widzisz "mendo" w tej wypowiedzi nie ma nic na temat pis-po, tylko chodzi o miasto a ty jądrzysz. Nie wiesz o co chodzi ale platforma jest zła i winna wszystkiemu prostaku.
chalama
chalama 29.07.2017, 21:03
Trolla to ty widzisz jak w lustro patrzysz.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.07.2017, 12:52
najlepsze jest to, że kilka miesięcy temu pis (łącznie z Kilianem) zagłosowali za wykreśleniem obwodnicy Starogardu z listy inwestycji drogowych. Takiego mamy posła partia ważniejsza niż miasto. Potem z głupim uśmieszkiem na "mordzie" będzie mówił, że w następnej kadencji na pewno załatwi obwodnicę. Pisiory to ludzie bez jaj nie postawią się swojemu guru bo są miernotami i nie radzą sobie w normalnym życiu. Wszystko za pieniądze podatników. Proponuję stałą blokadę drogi w Starogardzie oraz protest na ul. Wybickiego.
robotnik
robotnik 29.07.2017, 20:48
No i taczki!
olo
olo 29.07.2017, 09:41
teraz będzie przerzucanie odpowiedzialności kto winien, a w kampanii wyborczej słyszeliśmy hasła pierwsza łopata na pewno zostanie wbita przed 2020 rokiem. Były aquaparki, nowe zakłady pracy, estakada nad parkiem no i obwodnica. Ludzie lubią słuchać bajek potem na bajkopisarzy głosują. Za rok okaże się, że istnieje jeszcze jedna szansa na obwodnicę, warunek zagłosujcie na mnie. I znów ciemny lud to kupi i dalej będziemy mieli władze na żenująco niskim poziomie merytorycznym
AlaF
AlaF 29.07.2017, 20:50
Nigdy więcej nie zagłosuję na nasz starogard. Zawiodłam się i tyle. Pewnie wcale nie pójdę na wybory bo szkoda mojego czasu i późniejszych nerwów jak patrzę co robią a raczej czego nie robią ci na których głosowałam.
naiwniak
naiwniak 29.07.2017, 08:48
A może władza z ratusza zaprosi naszych posłów pod hasłem po za podziałami i połączy siły celem polepszenia naszego funkcjonowania - marzenia. Nadęte dupki myślą tylko o swoich partiach nic o regionie i obojętnie jaka nacja. Trza kupić helikopter może Neumann da namiar
łysy
łysy 29.07.2017, 20:52
I weźmie kiliana i stankowiaka i odlecą na zawsze w siną dal
mieszkaniec
mieszkaniec 28.07.2017, 22:45
Acha i jeszcze jedno, czy jest może ktoś kompetentny kto może odpowiedzieć do kogo należało wybranie wariantu przebiegu obwodnicy? Bo to niektórzy mówią, że do miasta a niektórzy, a niektórzy mówili, ze bez względu na to co powiedzą mieszkańcy i samorząd to i tak ostateczny wybór miał należeć do Generalnej Dyrekcji a po wyborze wariantu przez Generalna Dyrekcję należało ukierunkować prace, na które miasto przecież prawdopodobnie było gotowe finansowo.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.07.2017, 22:36
Niestety Starogard był i jest marginalizowany. Czyja to wina, hm raczej nie samorządu. za dawnych czasów inni rządzili i też nie było obwodnicy. Srednio mi się podobał pomysł konfrontacji gdzie ma ona przebiegać , ludzie się bardzo poróżnili. Poza tym jak miasto miało opracować studium skoro Generalna dyrekcja nie wyznaczyła na czas jej przebiegu? Powiem inaczej goście z Gdańska i Komisji Infrastruktury jakoś nie napawali optymizmem w tej sprawie. A intencje to za mało! Skoro poseł z Tczewa jest tak wysoko postawiony w rządzie - może to on odpowie co tak naprawdę zaważyło? obawiam się, że chyba wciąż to samo od wielu lat. Co więc zrobić? Może to dobry pomysł aby wszyscy się w to włączyli. Ludzie na drodze do Pelplina zaczęli protestować i drogę robią. Mozna przeciez protestować zdecydowanie i zgodnie z prawem!
wkurzony
wkurzony 28.07.2017, 18:39
kilian to teraz ma usta" pelne roboty " wiec nie moze sie wypowiedziec
wkurzona
wkurzona 28.07.2017, 20:00
Wypowiedział się. Obwinił Urząd Miasta....
belffer
belffer 29.07.2017, 20:54
Czyli mamy powtórkę jak z wojskiem w PG3
Lolo
Lolo 28.07.2017, 12:59
A co w sprawie obwodnicy zrobiła wladza powiatu ? To tez ich obowiazek.
Czy oni tylko od imprezy do imprezy od jednej fotki do drugiej fotki ? Od podwyzki diet do podwyzki diet ?
Oj kiepska,kiepska ta koalicja....
mn
mn 29.07.2017, 22:31
już widzę jak ludzie z po i pisu dogadują się przy jednym stole
ansty
ansty 30.07.2017, 04:05
Nasz Starogard rządzi w mieście to niech pokażą jak załatwia się takie sprawy.
Suweren
Suweren 28.07.2017, 14:34
Racja ,tylko ślepi nie widzą jaka jest ta koalicja.Nic nie wiem na temat jakichkolwiek staran powiatu w sprawie obwodnicy ???
Panie wicestarosto a gdzie ci inwestorzy co podobno mieli stać w kolejkach ,zeby inwestowac na naszym terenie ????
Ani obwodnicy, ani obiecanych inwestorow ? Czy to znaczy ,ze to zwykłe bajki w kampanii wyborczej ?
Zatem czas na zmiany.
wkurzona
wkurzona 28.07.2017, 13:27
Kuźwa, co to ma być? Zamiast dogryzać sobie nawzajem, trzeba zjednoczyć siły ponad podziałami i wspólnie dążyć do celu! Czy dla Ciebie Lolo przepychanki polityczne są ważniejsze niż interes mieszkańców, dobro Starogardu? Uwierz, że dla mieszkańców ważniejsza jest obwodnica niż Wasze polityczne gierki. Jeśli tego nie zrozumiecie, to wymienimy Was na tych, którzy rozumieją.
WoW
WoW 28.07.2017, 14:23
Wkurzona nie bądz smieszna bo mieszkancy wybrali władze na róznych szczeblach po to ,zeby skutecznie działali na ich rzecz.
To co chcesz zwolnic z odpowiedzialbosci tych ktorzy w kampanich wyborczych zobowiazli sie do konkretnych zadań ?
Nie jestem politykiem i wkurza mnie ich nieskuteczność i puste obiecanki m.in w sprawie obwodnicy.
To daj im jeszcze podwyzki i tak wysokich ,wynagrodzen i diet ,bądz za propagandą ,rozdawaniem sobie tylułow typu.....Honorowy Obywatel.
Mieszkancy naszego miasta mają wyręczac nieudolnych politykierow ?
To nie jest dobry pomysł.

smerf marzyciel
smerf marzyciel 28.07.2017, 15:05
obawiam się że to jedyny pomysł jeśli chcemy żeby w ciągu 5-8 lat ruszyła budowa obwodnicy. tyle że ns w koalicji z piisem przeciw nim nie wyjdzie, a po podłączy się jak już będzie kilkadziesiąt osób i wybudują podest do wygłaszania frazesów, nadzieja w oddolnej inicjatywie obywateli i paru stowarzyszeniach, że pociągną temat
p.s. a jak obaj posłowie podadzą sobie ręce dla WSPÓLNEGO INTERESU ICH WYBORCÓW to pierwszy położę się pod tira na 22 )))
6789
6789 28.07.2017, 14:05
To pewnie jakiś radny flustrat.
dość PO w starogardzie
dość PO w starogardzie 28.07.2017, 11:30
Takich mamy posłów. Najpierw ten największy jaśnie Neumann co gadał prosze: https://www.youtube.…
drugi Kilian i Jaworski proszę: https://www.youtube.…
Ten pierwszy nic nie załatwił dla starogardu ale też niech napisze taki Gabriel co zrobił?
gość
gość 29.07.2017, 02:07
yyyy.... jest taka rzecz? bOlszewik?
kolo
kolo 28.07.2017, 14:20
Ty się Po czy innymi nie zasłaniaj. Rządzi Pis i w kraju i w StG razem z Nasszym Starogardem. Efekty widać
Lol
Lol 27.07.2017, 22:27
Wichert napisz o Neumannie przecież też zabiegał o obwodnice. Twoje drentwe wpisy i polityczne insynuacje są żałosne.
19A
19A 28.07.2017, 00:05
Prawda boli? Tomusie co wy na to? Jak tak można?
Zen
Zen 27.07.2017, 22:12
https://www.facebook…
Zen
Zen 27.07.2017, 21:00
Blokada Berlinki Starogard 2017 na fejsie.

Pozostałe