Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Place zabaw, tyrolka i skatepark. Mieszkańcy mogą głosować na projekt parku

  • 27.07.2017, 11:29
  • opr. kg
Place zabaw, tyrolka i skatepark. Mieszkańcy mogą głosować na projekt parku
Do końca lipca można głosować na projekt parku, który w przyszłości miałby połączyć osiedle ze „starym” Zblewem. Projektanci przygotowali dwa projekty – roboczo nazwano je „Park haftu kociewskiego” oraz „Zblewo na okrągło”. Który projekt przypadnie do gustu mieszkańcom? Wciąż można zagłosować w sondzie, którą przygotował Urząd Gminy.

Obie koncepcje zakładają, iż w nowym zblewskim parku znajdować będą się m.in. place zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, skatepark, tyrolka, boisko do siatkówki plażowej, samoobsługowy punkt serwisu rowerów oraz skarpa, z której będzie można zimą zjeżdżać na sankach. Będą także toalety, pomieszczenia gospodarcze.

Władze samorządowe chcą, aby park spełniał przede wszystkim oczekiwania mieszkańców, stąd pomysł na tak szerokie konsultacje już na etapie projektowania go i możliwość zagłosowania w internetowej sondzie (pod lewym menu na stronie głównej www.zblewo.pl).

„Park haftu kociewskiego” 
Motywem pierwszego z projektów w jest haft kociewski. Wg tej koncepcji, park dzieli się na strefy funkcjonalno - rekreacyjne, które odpowiadają motywom kwiatowym występującym w hafcie kociewskim – np. kwiaty, słoneczko, łan zboża itp. Również kolory kwiatowych rabatek odpowiadają tu kolorom haftu. Dominują kolory czerwony, niebieski, żółty i pomarańczowy. Dzięki temu, park byłby nie tylko bardzo plastyczny w odbiorze, ale byłby także świetną promocją kultury i tradycji kociewskiej, bo przecież Zblewo to serce Kociewia!

„Zblewo na okrągło” 
Drugi projekt parku nosi nazwę „Zblewo na okrągło”. Ten projekt również nawiązuje do tradycji, jako że na przełomie XIII i XIV wieku Zblewo rozwinęło się m.in. dzięki produkcji smoły i obróbce drewna. I właśnie proces produkcji smoły stał się inspiracją do koncepcji parku, opartej o wklęsłe, płaskie i wypukłe okręgi. Tu również przewidziano podział parku na strefy funkcjonalne.

opr. kg

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emeryt
Emeryt 2.08.2017, 09:54
Pelplin , Zblewo to mają dobrych włodarzy. Niestety nasza Gmina Starogard nie ma szczęścia do dobrego gospodarza. Był nim Pan Stubiński . Teraz jest beznadziejnie.

Pozostałe