Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Masowe wypowiedzenia kardiologów. Co dalej z oddziałem?

Masowe wypowiedzenia kardiologów. Co dalej z oddziałem?
Wszyscy lekarze kardiologii zatrudnieni w Kociewskim Centrum Zdrowia odchodzą z pracy. Sami złożyli wypowiedzenia. Co skłoniło ich do tak drastycznej decyzji? Jaka przyszłość czeka oddział kardiologiczny? Co z zaplanowanymi już zabiegami?

30 czerwca br. wszyscy lekarze zatrudnieni na oddziale kardiologii Kociewskiego Centrum Zdrowia złożyli Zarządowi Spółki wypowiedzenia. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, powodem tej decyzji był fakt, że według pracowników oddziału kardiologicznego, ich liczba jest zbyt mała i nie gwarantuje pacjentom bezpieczeństwa. Kardiolodzy zapowiadają, że będą pracować w Kociewskim Centrum Zdrowia tylko do końca lipca.
W ocenie Zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim, na oddziale kardiologii zatrudniona była wystarczająca liczba lekarzy specjalistów do zapewnienia właściwego funkcjonowania, zarówno oddziału, jak i do wykonywania badań oraz konsultacji na rzecz pacjentów innych oddziałów.
- Mając na uwadze troskę pacjentów, Zarząd Kociewskiego Centrum Zdrowia niezwłocznie rozpoczął procedury rekrutacyjne nowych pracowników, którzy zapewnią ciągłość opieki specjalistycznej na oddziale kardiologicznym. Wszystkie nowe umowy zawarte zostaną do połowy lipca. Zaistniała sytuacja nie stwarza żadnego zagrożenia dla pacjentów leczonych na oddziale kardiologii w starogardzkim szpitalu – zapewnia Magdalena Jankowska, rzecznik Kociewskiego Centrum Zdrowia.

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

andrzej
andrzej 24.08.2017, 23:04
Szkoda że inni będą mieli mniejszą szansę na przeżycie niż ja.Załapałem stemi w 2013 i z karetki trafiłem na stół,dr.Biedrzycki z kumplem po fachu czekali na mnie.Udrożnili tętnicę wstawiając stent i żyję dalej,pracuję fizycznie już prawie 4 lata .Jest OK Dziękuję im za przedłużenie życia.Andrzej
Anka
Anka 4.08.2017, 18:20
To bardzo zla wiadomość. To ludzie tworza oddzial. A Ci ludzie i ten oddzial stoworzony przed dr. MB to wykształceni ,mądrzy i mlodzi ludzie którzy jeszcze długo pomagali by chorym z Kociewia i nie tylko. Niestety dopiero pacjencji po ich stracie to docenia . Nie mieszkam w Stargardzie Gdanskim ale z pomocy tego oddzialu koryzstalam nie raz. Wiem też co oznacza brak takich profesjonalistow w pobliskim szpitalu. Te dwa nowe nazwiska ktore sie tam zadomowily jeszcze dadza popalic kociewiakiom. NIE ZAZDROSZCZE

P.s i zeby nikto nie mial złudzeń to Ci nowi za darmo pracowac nie beda
Taka prawda
Taka prawda 14.07.2017, 14:23
Nie wiem czy wiecie o co poszło :-) jak nie wiecie to was uświadomię
Tu nie chodzi o to że jest za mało kardiologów
Tu się rozchodzi o pieniążki i nic więcej
Przysięga już lekarzy nie obowiązuje
W obecnych czasach dla lekarza nie liczy się pacjent tylko kasa
ANKA
ANKA 4.08.2017, 18:21
A Ci nowi beda za pół darmo pracowac. Nie rozsmieszaj mnie
rycu
rycu 4.08.2017, 06:54
Przysięga Hipokratesa kończy się zdaniem na temat oczekiwanego przez lekarza dobrobytu. W zamian za fachowść i etykę. Warto przeczytać ten tekst.
obywatel
obywatel 14.07.2017, 09:36
Wystarczająca liczba pracowników, a na wizytę u Kardiologa w styczniu będą rejestrować na lipiec :D hahahaha
nie PO
nie PO 14.07.2017, 00:01
Maniks do zwolnienia
Pacjent
Pacjent 13.07.2017, 22:49
2800 netto albo 20000 na kontraktach...
asas
asas 13.07.2017, 22:08
Kardiolodzy zarabiają różnie ale nie mniej niż 2800 netto. Kardiologia to trudna dziedzina więc się nie dziwię, że chcą odejść.
b
b 13.07.2017, 18:27
Przyjmują na kilku etatach w ciągu jednego dnia i ciągle im mało kasy
:(
:( 13.07.2017, 15:03
Prezesi się zmieniają i odchodzą w niepamięć. Podobnie z politykami, radnymi itd. Ale każdy pamięta o tych, którzy uratowali mu życie lub zdrowie.

Każdy ma kogoś wśród znajomych lub w rodzinie, kto zawdzięcza życie ekipie p. Biedrzyckiej. Dla wielu Starogardzka kardiologia była synonimem profesjonalizmu, wysokiej jakości usług oraz dbałości o pacjenta.

No cóż ... skoro nie będzie tych lekarzy, to może mój dziadek w końcu rzuci palenie. Tak popala tłumacząc się, że Go w Starogardzie w razie biedy wyciągną, a teraz kto mu pomorze?

Szkoda, wielka szkoda ... A wszystkim lekarzom dziękuję. To wielka strata dla KCZ.
Kk
Kk 13.07.2017, 21:03
I nikt nie mówi o kardiologii inwazyjnej. Ona także przestaje istnieć . Szkoda. Nie wyobrażam sobie pacjenta we wstrząsie kardiologicznym jadącego karetką do Gdańska. Nastąpi naturalna segregacja ludności. I pewnie w tej " dobrej zmianie " o to chodzi.
kokoko
kokoko 13.07.2017, 20:41
kudłaty?
power
power 13.07.2017, 13:28
W szpitalu jak w sądach. Marudzą, to wymieni się na takich, którzy będą siedzieć cicho. A wszystko przykryte propagandą sukcesu. Jakie to słabe! Powiat dorównał miastu. Nie gratuluję
@!@
@!@ 13.07.2017, 12:53
Niech szpital zrobi coś z pielęgniarkami!! Jest ich zbyt mało, trzaskają na godziny i dyżury których nie chcą...!!
y
y 13.07.2017, 13:13
szpital nie chce zatrudniać nowych osób
@
@ 13.07.2017, 10:54
A co z dr Biedrzycką ? Zostaje czy też Zarząd podziękował za współprace?
stg
stg 13.07.2017, 11:26
Wyrzucają a słowo podziękował to zbyt wielka przesada.
<3
<3 13.07.2017, 10:49
Zamiast negocjować z obecnymi kardiologami warunki zatrudnienia, zarząd woli wymienić pracowników. Brawo!!!
ja
ja 13.07.2017, 18:25
jakie negocjacje?, jak cie stać to ich finansuj ale ze swoich pieniędzy.Apetyt rośnie w miare jedzenia
zenon
zenon 12.08.2017, 19:37
Ano takie tępa głowo, że dr Biedrzycka domagała się JEDNEGO lekarza więcej na pełny etat i chciała wprowadzić nowe procedury. W sporze nie było ANI SŁOWA o podwyżkach dla lekarzy już pracujących.
&lt;3
<3 14.07.2017, 17:42
Wolę wiedzieć, że mam do czynienia z dobrym kardiologiem, a nie najtańszym

Pozostałe