Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Niezwykłe wydarzenie! Ponad setka motocykli Moto Guzzi przyjedzie na Kociewie!

  • 15.06.2017, 02:00 (aktualizacja 15.06.2017 10:32)
  • Admin admin
Niezwykłe wydarzenie! Ponad setka motocykli Moto Guzzi przyjedzie na Kociewie!
Są eleganckie jak włoska moda, wykwintne jak włoska kuchnia i legendarne jak włoska piłka nożna. Motocykle MOTO GUZZI przyjeżdżają na Pomorze. Miłośnicy tej rzadkiej marki z całej Europy spotykają się w Borach Tucholskich, Owidzu i Pelplinie.

W 18. Międzynarodowym Zlocie Moto Guzzi Club Poland uczestniczyć będzie ponad 100 motocykli i 150 pasjonatów z Polski, Włoch, Austrii, Niemiec i Białorusi. Jak co roku spotykają się w wybranym miejscu kraju, by wspólnie zwiedzać region, bawić się, wymieniać  doświadczenia i nawiązywać nowe kontakty.

W tym roku motocykle MOTO GUZZI będzie można zobaczyć 16 czerwca w Grodzisku Owidz w godzinach od 15:30 do 17:00.

W Owidzu będzie można zobaczyć zarówno maszyny z lat 60-tych, kiedy Moto Guzzi wyposażało w motocykle amerykańską policję, jak i słynną Latającą Fortecę, czyli MGX-21 Flying Fortress – najnowszy model do dalekich podróży po autostradach. Będą też motocykliści z Włoch, którzy przemierzyli prawie 2000km, by spotkać się ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami.

Moto Guzzi to jedna z najstarszych marek motocyklowych na świecie. Od 1921 w Mandello del Lario nad Jeziorem Como, niedaleko Mediolanu nieprzerwanie produkuje się maszyny, które „zmotoryzowały” Włochy i Włochów. Jednym z założycieli fabryki był lotnik z I wojny światowej i na jego cześć w logo firmy znajduje się orzeł - lotniczy emblemat. W latach 40. i 50. Moto Guzzi były najszybszymi motocyklami świata i królowały na wyścigach Grand Prix.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe