Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Starogardzka Noc Bibliotek. To już dziś!

  • 3.06.2017, 09:57
  • kg
Starogardzka Noc Bibliotek. To już dziś!
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Celem akcji jest dotarcie do nowych czytelników, którzy po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. Starogardzka Książnica po raz drugi bierze udział w Nocy Bibliotek. W tegorocznej odsłonie Nocy Bibliotek, która odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 18.00 do 22.00, przygotowano szereg atrakcji.

O 18.15 w Czytelni i Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) na najmłodszych czeka przedstawienie teatralne "Kaprysy królowej Falbany" przygotowane przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, zaprzyjaźnionych czytelników oraz bibliotekarki.
To nie koniec atrakcji dla dzieci - po przedstawieniu teatralnym Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży przygotuje blok "Śmiechostrachy" - będą gry, zabawy i wykonywanie prac plastycznych.

O 19.00 na drugim piętrze, w Czytelni Popularnonaukowej odbędzie się spotkanie z panem Tomaszem Grabanem, autorem książki "Zamknięty świat". Pan Tomasz, od dziecka fan jaskiń, opisuje w niej swoją pasję - od wczesnych niewinnych początków, po dzisiejsze profesjonalne wyprawy. Wszystko okraszone świetnymi zdjęciami.
W Czytelni Popularnonaukowej czeka na swych gości również wystawa książek "Tajemnice Ziemi" oraz projekcja filmu "Starigrod 1197" o początkach Starogardu Gdańskiego (o 21.00).
W międzyczasie w Wypożyczalni dla Dorosłych na parterze przeżyjecie chwilę grozy z wystawą "Horror w bibliotece".  

kg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bibliofil
bibliofil 6.06.2017, 09:24
Że niby ta biblioteka jest komuś do czegoś potrzebna i odpowiada na żywotne potrzeby społeczeństwa?
l
l 4.06.2017, 22:39
Ciekawe ile kosztuje NAS utrzymanie tego publicznego domu bibliotekarskiego?
Myślę ,że niejednemu by szczena opadła.
!!!
!!! 5.06.2017, 20:03
Gdy się chodziło do szkoły "pod górkę" to się pisze takie głupkowate komentarze jak twój.

Pozostałe