Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

  • 17.05.2017, 05:25 (aktualizacja 16.05.2017 16:11)
  • Admin admin
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Twoim kiosku!

Pomówienia czy spółka dostanie karę?
Otrzymaliśmy od naszego Czytelnika niepokojącą informację dotyczącą spółki Star - Wik. Sprawa dotyczy, zdaniem Czytelnika, kontroli z ramienia ZUS, która miała dopatrzyć się nieprawidłowości w zawieraniu umów cywilno – prawnych z rodzinami pracowników spółki. Prezes spółki nie potwierdza jednak takich informacji a Urząd Miasta informuje, że kontrola z ramienia ZUS faktycznie się odbyła, ale nie ma na dzień dzisiejszy do czego się odnieść, ponieważ nadal brak protokołu pokontrolnego.

 


Dziadku, dziękujemy! - Z bólem żegnamy naszego kolegę, przyjaciela, wieloletniego współpracownika Gazety Tczewskiej Janusza „Dziadka” Cześnika, który zmarł niespodziewanie w nocy z 10 na 11 maja 2017 r. To nieodżałowana strata dla tczewskiego dziennikarstwa. Miał 56 lat.

Zwłoki w pobliżu parku - Do makabrycznego odkrycia doszło w miniony czwartek w Smętowie Granicznym. W okolicach parku znaleziono ciało mężczyzny. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, które mogłyby przyczynić się do jego śmierci. Dokładne przyczyny zgonu 48-latka zostaną jednak ustalone po wykonaniu sekcji zwłok.

Zamienił dom w plantację marihuany - W trakcie przeszukania jednego z budynków mieszkalnych w gminie Osiek starogardzcy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli doniczki z krzakami tej zakazanej w Polsce rośliny, sprzęt wykorzystywany do jej uprawy oraz marihuanę. Do policyjnego aresztu trafił również 36-latek, który jest podejrzewany o uprawę konopi i posiadanie środków odurzających.

Zaginął Krzysztof - Policjanci poszukują 32-letniego Krzysztofa Gromowskiego, mieszkańca gminy Smętowo Graniczne. Mężczyzna zaginął na początku kwietnia 2017 roku i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Minister: Nie widzę zagrożenia dla budowy obwodnicy - 8 maja w Centrum Biznesu Szwarc w Starogardzie Gdańskim minister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński spotkał się z przedstawicielami starogardzkich samorządów i lokalnego biznesu. Rozmowy dotyczyły budowy obwodnicy Starogardu oraz dróg krajowych.

Kto zjada kwiaty na cmentarzu? - Do naszej Redakcji zgłosił się Czytelnik posiadający grób na cmentarzu na Łapiszewie. Mężczyzna twierdzi, że sadzi tam kwiaty, które po 2 dniach znikają. Zostają ,,kikuty" a w ich pobliżu zobaczyć można ślady saren. Problem o tyle trudny, że sytuacja się powtarza a administracja cmentarza uważa, że podjęte w 2012 roku działania wystarczają i nic więcej zrobić nie może.

Najlepsze życzenia dla Pielęgniarek i Położnych - Przed zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej władze Powiatu Starogardzkiego zaprosiły na niezwykle miłą uroczystość, podczas której wręczone zostały wyróżnienia oraz nagrody ,,Złoty Czepek".

Świętowanie u strażaków - Władze powiatowe odwiedziły strażaków, którzy obchodzili swoje doroczne święto. Nie brakowało życzeń, wśród których najważniejsze były te dotyczące bezpiecznych powrotów z akcji.

Czuję, Widzę, Słyszę, Ratuje - Projekt „Czuję, Widzę, Słyszę, Ratuje” to efekt 4-letniej pracy pasjonatów ratownictwa medycznego z Kociewskiego Centrum Zdrowia, pod patronatem Starostwa Powiatowego. Kierując się  swoją pracą, ratownikom przyświecają 4 zagadnienia które przekazują innym podczas szkoleń.

Niezwykły Bal Charytatywny -  Informacja o chorobie Kubusia Gzeli szybko obiegła teren powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego.  Niecodziennie bowiem wykrywa się guza mózgu u kilkumiesięcznego dziecka. Walka o zdrowie chłopca trwa.

Śpiewająco znają języki obce - 5 maja w Zespole Szkół Publicznych w Bobowie odbył się Konkurs Piosenki Zagranicznej. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory indywidualnie, w duetach lub zespołach.

Książka czytana dotykiem - W sobotę, 29 kwietnia, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PINOKIO” odbyły się warsztaty tworzenia książek dotykowych i otwarcie kącika wypożyczalni książek sensorycznych dla dzieci z dysfunkcją wzroku w bibliotece Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim.

Biegi Uliczne im. Jana Kielasa - Już niedługo, 28 maja (niedziela), odbędą się XX Biegi Uliczne im. Jana Kielasa. W tym roku trasa biegu głównego liczyć będzie 10 km (jedna pętla).

Rozmowy w sprawie przebiegu sieci gazowej - W Urzędzie Miejskim doszło do szczegółowych rozmów władz gminy i urzędników z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa. Ma to związek z projektowanym przebiegiem sieci gazowej na terenie naszej gminy.

Uroczyste obchody IX rocznicy beatyfikacji bł. siostry Marty Wieckiej - Wskazująca innym drogę doskonałości – pod takim hasłem przeżywać będziemy 20 maja (sobota) drugi dzień obchodów IX rocznicy beatyfikacji bł. siostry Marty Wieckiej w Nowym Wiecu, w gminie Skarszewy. Jak każdego roku jest to dzień, w którym odbywają się główne uroczystości. Tego dnia czciciele bł. siostry Marty pielgrzymują do miejsca jej urodzenia.

Po kociewsku - Pierwsza biesiada kociewska w Lalkowach odbyła się w 2012 roku. Zainteresowanie wydarzeniem o charakterze regionalnym, zaowocowało jego cyklicznością i odtąd zawsze 1go maja spotykamy się na Kociewskiej Kuźni Rozmaitości

Nowe miejsca parkingowe - Gmina Smętowo Graniczne wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, również ościennych gmin w zakresie miejsc parkingowych, zrealizowała inwestycję pn. „ Budowa parkingu działka 99/2, 99/3 w miejscowości Smętowo Graniczne – zagospodarowanie terenu, mała architektura”.

Bezpieczeństwo w szkołach - Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Urząd Gminy w Zblewie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Zblewo do udziału w ewaluacyjnej debacie społecznej pn. „Bezpieczeństwo w szkołach”.

Stado znów zatętni życiem! - Już w najbliższy weekend, 20-21 maja odbędą się na Hipodromie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim zawody konne. Będą to w tym półroczu prawdopodobnie jedyne takie zawody, dlatego organizatorzy zapraszają mieszkańców do odwiedzenia stada.

Dzieci przyjęły sakrament Eucharystii - Dziewięcioro dzieci z parafii w Pączewie po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Najświętszej Ofierze przyjmując Jezusa Chrystusa w postaci Komunii Świętej. Ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak mówił, że Drogą, Prawdą i Życiem jest Jezus Chrystus, a przepis na godne przeżycie ziemskiej wędrówki można znaleźć jedynie w Biblii.

Kaszubsko – Kociewski Rajd Rowerowy - Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza wszystkich amatorów dwóch kółek 20 maja na wyjątkowy rajd po pięknych zakątkach Kociewia i Kaszub.

Polpharma zakończyła sezon 2016/2017 - Polpharma przegrała czwarty mecz fazy play - off ćwierćfinałów ze Stelmetem Zielona Góra 74:77 i zakończyła sezon 2016/2017. Mecz na starogardzkim parkiecie przysporzył wielu emocji. O wyniku zadecydowały ostatnie minuty spotkania. Farmaceuci walczyli do samego końca, przy dopingu niezastąpionej publiczności. Niestety – mistrz Polski okazał się skuteczniejszy…

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gosc
gosc 25.05.2017, 03:12
Co z Krzysztofem?
ja
ja 17.05.2017, 19:24
Gazeta jest spoko jak zwykle, frustraci niech nie czytają
h
h 23.05.2017, 13:00
No i co tam z tym starwikiem? Już pod dywanem czy jeszcze nie?
franek
franek 17.05.2017, 17:29
Gazeta umarła. Lepsze stało się wrogiem dobrego. Dodawanie komentarzy i czytanie internetowej strony to koszmar.

Pozostałe