×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Dzierżawa Stada i obwodnica. Poseł na Sejm RP Jan Kilian wystąpił przed radnymi Rady Miasta

Dzierżawa Stada i obwodnica. Poseł na Sejm RP Jan Kilian wystąpił przed radnymi Rady Miasta
Nowe rozwiązanie w postaci planu naprawczego dla Stada Ogierów oraz, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkopanie pierwszej łopaty w 2020 roku pod budowę starogardzkiej obwodnicy to informacje, jakimi podzielił się poseł na Sejm RP Jan Kilian podczas krótkiego wystąpienia przed radnymi na ostatniej sesji Rady Miasta.

Jak zauważył na wstępie poseł na Sejm RP, przybył na sesję Rady Miasta, by udzielić krótkiej informacji radnym oraz przybyłym mieszkańcom na temat kilku najważniejszych dla stolicy Kociewia spraw.

Trzeba opracować plan naprawy Stada
Jedną z poruszonych kwestii była obecna sytuacja Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.
– Minęło 1,5 roku od czasu kiedy można mówić o odpowiedzialności za Stado ze strony obecnego Ministra Rolnictwa. Ten ostatni rok minął na poszukiwaniu nowej strategicznej spółki, która miałaby zastąpić obecną stadninę w Rzecznej – mówił poseł Jan Kilian. - Jednak te działania skończyły się niepowodzeniem. Stąd wspólne myślenie pana prezydenta, moje i wielu innych osób nad nowym rozwiązaniem. Propozycja pana prezydenta o bezkosztowym przejęciu majątku przez samorząd nie spotkała się z przychylnością ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Rezultatem moich rozmów w ministerstwie jest przychylne ustosunkowanie się do mojej propozycji ministerstwa o ew. dzierżawie majątku Stada Ogierów. Obecnie rozpoczął się okres przygotowawczy dla nowego rozwiązania. Zapewnienia ministerstwa o bardzo racjonalnym podejściu do określenia min. okresu dzierżawy, czy też jej wysokości przyjmujemy z zadowoleniem. Wierzę, że państwo radni włączą się w ten proces merytorycznie, opracuje plan naprawy stada – dodał poseł na Sejm RP.

Nie dokonano skreśleń
Poseł mówił także, że do jego biura trafia wiele zapytań związanych ze stanem obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Jak zauważył, nic złego się w tym temacie nie dzieje.
- Przy okazji informacji na temat stada chciałbym poinformować, że obwodnica jest w planie wieloletniego programu budowy dróg krajowych i autostrad. Na początku ubiegłego roku były poważne kontrowersje po zapoznaniu się z możliwościami tego programu, ale decyzją rządu nie dokonano skreśleń. Oczywiście ciągle martwimy się, bo nie zabezpieczono właściwych środków na realizację całego programu w poprzedniej kadencji. Jest harmonogram prac i trudno spodziewać się rozpoczęcia budowy już, ale sądzę, że w pierwszym roku następnej kadencji sejmu, a będzie to rok
2020 pierwsza łopata powinna być wkopana. Myślę, że ważnym wydarzeniem dla naszego miasta, dla lepszego widzenia potrzeb infrastrukturalnych będzie posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury, które z mojej inicjatywy odbędzie się w Starogardzie Gd. zapewne w maju br. Na posiedzeniu komisji będziemy na pewno mówić o potrzebie wybudowania obwodnicy – zauważył poseł Jan Kilian.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jarus
jarus 30.05.2017, 15:05
pisowski rezimowy służalczyk i tyle, pislamstwo najgorszego sortu !
Zyga
Zyga 18.05.2017, 15:27
Dobrze że na Neumanna możemy liczyć, on nam wszystko załatwi, jak załatwiał zresztą przez ostanie 8 lat
julia
julia 19.05.2017, 11:02
to największy picer i obiecywacz w historii...
bołlo
bołlo 19.05.2017, 08:13
A co załatwił jako poseł pan Stachowicz? A co załatwi jako poseł pan Kilian? Co oni mogą? Podobno pieniądze na most w Tczewie są zagrożone? Ktoś coś?
Edward Powski
Edward Powski 18.05.2017, 01:10
Żal mi Kiliana.
Zbłądził.
zyga
zyga 18.05.2017, 07:39
poseł od kwiatków i świeczek
lokiszon
lokiszon 18.05.2017, 08:09
No feź Zyga toż stadnine ratuje chłop..........
o
o 16.05.2017, 16:37
Jak poszedł do Warszawy to niech się zajmuje sprawami Warszawy ,a do samorządów niech się nie wtrąca.
qwerty
qwerty 17.05.2017, 07:52
A co on tam może....?
taddy
taddy 14.05.2017, 23:01
Ten posiel to tyle wie ile mu jego kaczor powie! Moj Boze, ten chloptas jest maszynka do glosowania , to nie wymagajcie od niego zbyt wiele!
ja
ja 14.05.2017, 15:05
no dobra zmiano,miało być tak pięknie,mam pytanie-dlaczego nie można się dostać do endokrynologa na Hallera?za co biorą mi zdrowotne ?
olo
olo 14.05.2017, 10:33
gadanie gadanie gadanie, zrobimy ale nie w tej kadencji musicie na mnie zagłosować w kolejnych wyborach,
b.bill
b.bill 15.05.2017, 11:03
Panie Pośle niech pan załatwi aby agencja grunty stada ogierów nam oddała a nie dawała w dzierżawę. Da się to zrobić? Jeśli tak to ma pan mój głos
STG
STG 14.05.2017, 10:20
Panie Kilian ? Czy jest pan w stanie wytłumaczyć mi ,o co chodzi z tą miesięcznicą ?. To jakiś odłam religii czy nowa sekta ?.
wie co będzie po kolejnych wyborach
wie co będzie po kolejnych wyborach 14.05.2017, 09:17
Niezła "ściema" co? W 2020 roku "zostanie wbita pierwsza łopata" przy budowie obwodnicy Starogardu - ciekawe skąd pan poseł to wie. Przecież to będzie rok po kolejnych wyborach (2019) i jeśli nie zostaną "odpowiednio zorganizowane" to po PiSie najprawdopodobniej pozostanie tylko traumatyczne wspomnienie.

Pozostałe