×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Choroba szalonych krów. Uzasadniona panika czy niepotrzebne plotki?

  • 13.05.2017, 06:20 (aktualizacja 12.05.2017 14:22)
  • Admin admin
Choroba szalonych krów. Uzasadniona panika czy niepotrzebne plotki?
Do naszej Redakcji zgłosili się Czytelnicy zaniepokojeni śmiercią ponad 50-letniej mieszkanki Starogardu. Kobieta zmarła w jednej z placówek medycznych na terenie Starogardu Gd. Jak twierdzą zgłaszający, podobno kobieta cierpiała na chorobę Creutzfeldta - Jakoba, czyli tzw. chorobę szalonych krów.

Do naszej Redakcji napłynęły doniesienia, że w jednej z placówek medycznych w Starogardzie Gdańskim zmarła kobieta zarażona chorobą Creutzfeldta - Jakoba. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia.
Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, kobieta przez dłuższy czas miała przebywać zagranicą, gdzie mogła zarazić się tą niebezpieczną chorobą.
Wersji mieszkańców nie potwierdza jednak Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Starogardzie Gdańskim.
- Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, do Sanepidu w ciąg 24 godzin powinno wpłynąć zgłoszenie. Nie odnotowaliśmy jednak takiego przypadku – mówią pracownicy Sanepidu.
Informacjom tym zaprzecza również placówka medyczna, w której leczyła się ponad rzekomo zarażona 55 - latka.
- Pacjentka przebywała wcześniej w innej placówce, lecz absolutnie nie ma potwierdzenia takowej choroby. Póki takiego potwierdzenia nie ma, taka sytuacja nie istnieje. Nic takiego nie ma miejsca. Pacjentka nie została przyjęta z taką jednostką chorobową. Pacjentka zmarła u nas zupełnie z innego powodu – mówi pracownik placówki medycznej, w której zmarła kobieta.



Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe