Środa, 24.05.2017, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do swojej jednostki dwóch ściganych listami gończymi mężczyzn. Zgodnie z wyrokiem sądu, obaj mieszkańcy powiatu starogardzkiego mieli orzeczoną karę pozbawienia wolności i nie stawili się dobrowolnie do aresztu śledczego. Zatrzymane przez kryminalnych osoby trafiły do placówki penitencjarnej, gdzie spędzą najbliższe miesiące za kratkami.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem zaginionych oraz ściganiem osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, doprowadzili do swojej komendy dwóch mężczyzn ściganych listem gończym.

Zatrzymany wczoraj 41-latek był poszukiwany przez starogardzki sąd w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna może przebywać na jednej z prywatnych posesji w gminie Skórcz. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce w celu zweryfikowania swoich ustaleń. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że ścigany listem gończym mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności karnej schował się pod workiem foliowym w garażu.

Ci sami funkcjonariusze dzień wcześniej zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Skarszewy, który był ścigany dwoma listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Gdyni i Starogardzie Gdańskim. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości mężczyzna powinien przebywać w areszcie śledczym w celu odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym oraz kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby zostały doprowadzone do starogardzkiej komendy. Po sporządzeniu dokumentacji mężczyźni zostali przekonwojowani do placówki penitencjarnej, w której będą odbywać karę orzeczoną za wcześniej popełnione przestępstwa.

 
Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kris
kris 13.05.2017, 21:28
A dlaczego ten policjant ma zasłoniętą tylną część głowy ?

Pozostałe