Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Zademonstrowali swoje umiejętności i wiedzę. Mistrzowie BRD z Bobowa i Jabłowa!

Zademonstrowali swoje umiejętności i wiedzę. Mistrzowie BRD z Bobowa i Jabłowa!
Ogromnym sukcesem uczniów z Bobowa zakończyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Starogardzie Gdańskim. Zgodnie z tradycją zmagania najlepszych drużyn z powiatu starogardzkiego odbyły się w szkole w Żabnie.

Gminę Bobowo reprezentowały dwie drużyny – jedna ze szkoły podstawowej i jedna z gimnazjum. Turniej składał się z trzech konkurencji: jazda po torze przeszkód, rozwiązanie zamkniętego testu wiedzy ze znajomości kodeksu drogowego i skrzyżowań oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że uczniowie z Bobowa zwyciężyli w kategorii szkół gimnazjalnych i 12-13 maja będą reprezentować powiat starogardzki w wojewódzkich zawodach BRD w Garczynie koło Kościerzyny. Mistrzowski zespół tworzyli: Agata Mania (dodatkowo pierwsze miejsce indywidualnie), Katarzyna Behrendt i Błażej Lampka.
- Wicemistrzami powiatu zostali natomiast uczniowie naszej szkoły podstawowej, którzy zaledwie o dwa punkty przegrali z zespołem z Jabłowa – relacjonują nauczyciele.
W skład „srebrnej” drużyny weszli: Zosia Zawitowska, Amelia Mania, Mateusz Nagórski i Jakub Lipke. Opiekunami obu drużyn byli: Bronisław Belczewski i Marcin Rudnicki.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe