Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Starogardzkie Szranki Teatralne

Starogardzkie Szranki Teatralne
11 maja br. odbyły się Starogardzkie Szranki Teatralne w Starogardzkim Centrum Kultury. Komisja artystyczna obradowała w składzie Ewa Czuba, Janina Czyszak, Jan Radzewicz.

Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce dla zespołu teatralnego "Zdolni do wszystkiego" z Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim, którego opiekunem jest Monika Dzwonkowska, za spektakl "Tam, gdzie spadają anioły" - scenariusz Ewa Pyzik i Monika Dzwonkowska, scenografia i reżyseria Monika Dzwonkowska.

II miejsce dla zespołu teatralnego "Pleciuga" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim - opiekunem jest Aleksandra Miczek - za spektakl „Nie tak strasznie w Strasznolesie” - wg „Księgi Strasznej Niegrzeczności” I. Whyborn, reżyseria i scenografia Aleksandra Miczek.

III miejsce dla zespołu teatralnego z Publicznego Gimnazjum w Kokoszkowach - opiekunem jest Wiesława Luwańska - za „Dziady cz. II” A. Mickiewicza, reżyseria Wiesława Luwańska.

Wyróżnienia otrzymali:
- Zespół Teatralny "Między Słowami" z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni - opiekunem jest Piotr Wróblewski - za spektakl „Mały Książe” wg  A.de Saint – Exupery
scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne Piotr Wróblewski ,
- Zespół Teatralny "Młodzi Artyści" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim - opiekunem jest Katarzyna Ringwelska - za „Brzydkie kaczątko” wg H.Ch.Andersena, scenariusz Agnieszka Otczyk, reżyseria i scenografia Katarzyna Ringwelska.

Komisja artystyczna postanowiła zakwalifikować na Wojewódzki Przegląd Teatralny "Niebieskie Tarcze" zespoły: "Zdolni do wszystkiego" z Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gd. i "Pleciuga" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gd.

Admin admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe