Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Obchody 65-lecia OSP w Pączewie

Obchody 65-lecia OSP w Pączewie
Choć Święto Strażaka przypada 4 maja – w dzień wspomnienia św. Floriana, to na Kociewiu celebrowano je jeszcze w weekend. 6 maja przemarszem przez Pączewo pododdziałów Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Skórcz rozpoczęto obchody 65-lecia OSP w Pączewie.

Przedstawiciele władz samorządowych oraz druhowie z Ochotniczej SP i Państwowej SP złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II Wojny Światowej, a harcerki z 1. Kociewskiej Drużyny Harcerek ,,Borowianki" zapaliły znicze.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Pododdziały dowodzone przez dh Krzysztofa Glińskiego przemaszerowały do kościoła. Tu podczas kazania w trakcie uroczystej mszy św. z okazji jubileuszu, w intencji strażaków wicedziekan skórzecki, proboszcz parafii Pączewo Ireneusz Nowak akcentował, jak ważne w dzisiejszych czasach są takie cechy charakteru jak męstwo i odwaga, których przecież nie brakuje dzielnym strażakom.
Po mszy św. przed odnowioną remizą odbył się uroczysty apel.
- Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie-Gd. kpt Tomasz Nowak w asyście Komendanta Gminnego OSP Skórcz Antoniego Chyły dokonał przeglądu pododdziałów. - relacjonuje Barbara Dembek -Bochniak.

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe