Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Nowy członek zespołu w karetkach. Miś „Ratownik” pomaga ratownikom

  • 11.05.2017, 14:30 (aktualizacja 11.05.2017 14:39)
  • Admin admin
Nowy członek zespołu w karetkach. Miś „Ratownik” pomaga ratownikom
Od dzisiaj w karetkach pogotowia będzie podróżował dodatkowy Ratownik – „Miś Ratownik”. Pluszaki będą pomocne ratownikom przy nawiązywaniu kontaktu z dziećmi, które potrzebują pomocy medycznej. Zabawki mają pomóc chorym i poszkodowanym dzieciom choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu. Po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera oczywiście wybraną przez siebie przytulankę do domu.

- „Miś Ratownik” z pewnością pomoże przełamać nam pierwsze spotkania z maluchami, które bardzo często są przestraszone i nie wiedzą, co się dzieje – mówi lek. Sławomir Wilga, Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Taki upominek zwiększa jego zaufanie do lekarza, ratownika, a to niezwykle istotne. Dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów, które musimy wykonać, żebym im pomóc.

Misie trafiły do karetek dzięki zbiórce zorganizowanej przez Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA (podczas „Dni Otwartych POLPHARMY) oraz przez Andrzeja Grabowskiego ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Polpharma dodatkowo zorganizowała zbiórkę książek, które zostały przekazanego biblioteczki Oddziału Pediatrycznego.
- Dzięki zbiórce zorganizowanej podczas tegorocznego Dnia Otwartego Polpharmy mogliśmy przekazać Kociewskiemu Centrum Zdrowia książki oraz maskotki, które mamy nadzieję umilą małym pacjentom czas spędzony w szpitalu – informuje Dominika Kotuła, Ekspert ds. PR, z Działu Public Relations Korporacyjnego Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. – Książki zbieraliśmy już po raz trzeci natomiast akcja „Miś Ratownik” została zorganizowana pierwszy raz i okazała się strzałem w dziesiątkę! Cieszy nas bardzo tak duże zaangażowanie w akcję naszych pracowników i mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy odwiedzili nas tego dnia.

- Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki maskotek do naszych karetek. Dzięki ludziom dobrej woli „Miś Ratownik” od dzisiaj zaczyna swój pierwszy dyżur po to aby wzbudzać uśmiech na twarzach chorych dzieci – mówią ratownicy Kociewskiego Centrum Zdrowia.  

 

Admin admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziękujemy
Dziękujemy 12.05.2017, 09:37
Wlasnie tak wyobrażam sobie działania społeczne największego zakładu pracy i stowarzyszeń w Starogardzie. Brawo Polpharma, brawo Andrzej Grabowski i Młodzi Demokraci! Brawo Wy.

Pozostałe