Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Jeszcze w tym miesiącu zostanie wybrany wykonawca przebudowy starogardzkiego Rynku

Jeszcze w tym miesiącu zostanie wybrany wykonawca przebudowy starogardzkiego Rynku UM Starogard Gd.
Do końca maja br. wyłoniony zostanie wykonawca przebudowy Rynku. W przetargu stanęły 4 firmy. Miasto w tym roku zaplanowało w budżecie na to zadnie 5,5 mln zł. To dopiero początek zmian, jakie czekają centrum Starogardu. Łącznie na rewitalizację Starego Miasta władze stolicy Kociewia w ciągu kilku najbliższych lat chcą przeznaczyć około 20 mln złotych.

9 maja w Urzędzie Miasta otwarto oferty, złożone w przetargu na realizację I etapu  inwestycji pn. "Starogardzki Rynek od nowa – ochrona dziedzictwa kulturowego i podniesienia jakości historycznej przestrzeni publicznej w Starogardzie Gdańskim". Wykonawca zostanie wyłoniony w maju, zaraz potem mają rozpocząć się prace związane z przebudową Rynku, ul. Podgórnej oraz ul. gen. Hallera na odcinku od Rynku do Kanałowej.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

- Jeszcze w tym roku rozpoczniemy metamorfozę Starego Miasta na szeroką skalę. Czeka nas kilka lat żmudnej pracy, zmierzającej do kompleksowej przebudowy ścisłego centrum Starogardu przy jednoczesnym ożywieniu tego ważnego kulturowo  dla miasta obszaru - wylicza Przemysław Biesek – Talewski, zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych.

Modernizacja Rynku wraz z ul. Podgórną, odcinkiem ul. Hallera od. ul. Kanałowej do Rynku, odcinkiem. ul. Wodnej od  ul. Podgórnej do rz.Wierzycy, odcinkiem ul. Tczewskiej od Rynku do ul. Podgórnej oraz odcinkiem ul. Sambora od Rynku do ul. Zajezdnej to pierwszy etap projektu „Starogardzki Rynek od nowa”. Dzięki tej realizacji centrum miasta nabierze całkiem nowego wyglądu i charakteru. Docelowo ma stać się miejscem tętniącym życiem, które będzie przyciągać mieszkańców i turystów, gdzie będzie można odpocząć i się zrelaksować. Jednocześnie będzie też  miejscem dobrym do pracy i codziennego życia.

-  Z technicznego punktu widzenia miasto to przestrzeń wypełniona infrastrukturą zarówno tą podziemną niewidoczną dla oczu, jak i naziemną, czyli budynkami i ulicami. Jednocześnie jest to żywa, pulsująca tkanka. Całość wymaga troski, wizji, a przede wszystkim skuteczności w realizacji ambitnych planów, aby wszystkim jego mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Jestem przekonany, że wszyscy docenią zmiany w Starogardzie, które nastąpią w tym i przyszłym roku  - przekonuje prezydent Janusz Stankowiak.

Zakończenie pierwszego etapu prac projektu „Starogardzki Rynek od nowa” planowane jest na koniec maja 2018 roku. 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ta
Ta 16.05.2017, 08:01
To na pewno ...turustow ,przyjezdzaja pelne autokary a tak naprawde to jak jakis zabladzi to moze natrafi na Starogard ;-)
mieszkaniec
mieszkaniec 11.05.2017, 12:21
Będzie przyciągać mieszkańców i turystów?
Jeśli przyjedzie Zenek Martyniuk to mnie przyciągnie. Owszem.
Ale t u r y s t ó w ? Widział ktoś u nas jakiegoś turystę ??? Co taki turysta miałby tu robić? Ani nie jesteśmy kurortem, nie mamy gór ani morza, nic do zwiedzania. Nie da sie tu nic poznać, przeżyć, wypocząć, rozerwać. Nie ma ciekawej kultury, ludzi, przyrody (wycieczki do Wirt nie zatrzymują się w Starogardzie, chyba że przy Carrefour).
olo
olo 11.05.2017, 11:23
Wydać 20 milionów na poprawy wizerunkowe władzy i rynku to trochę dużo. Panie prezydencie , a jakie zyski do kasy miasta z tego przedsięwzięcia ?
karol
karol 11.05.2017, 09:05
A co w planach? Powiększenie piaskownicy na Rynku?
b
b 9.05.2017, 20:39
Ciekawe czy wybudują jakiś kibel , żeby turyści odwiedzający sklepy monopolowe nie musieli szczać w bocznych uliczkach.
,,
,, 9.05.2017, 22:08
Za komuny był esperal i problem z głowy

Pozostałe