Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Wiosenny koncert "Singers Novi" i "Pro Simfonici"

  • 21.04.2017, 10:32 (aktualizacja 21.04.2017 10:38)
  • Admin admin
Wiosenny koncert "Singers Novi" i "Pro Simfonici"
Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 21 kwietnia br. o godz. 19:00 do sali widowiskowej na koncert zespołu wokalnego "Singers Novi" z towarzyszeniem orkiestry "Pro Simfonica" pod batutą Wojciecha Gdańca. Wstęp wolny.

Orkiestra "Pro Simfonica" w ubiegłym roku obchodziła jubileusz piętnastolecia istnienia, a zespół wokalny "Singers Novi" dziesięciolecia. W grudniu 2016 roku odbył się jubileuszowy koncert i premiera płyty z kolędami pn. "Niechaj będzie głośno wszędzie".

Pro Simfonica
Orkiestra Kameralna działa od roku 2001. Członkowie Orkiestry to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utalentowani entuzjaści odbywają próby w budynku Starogardzkiego Centrum Kultury. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasyczną, romantyczną i muzykę XX w. Orkiestra ma również w swoim repertuarze utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej, filmowej. Koncerty Orkiestry Pro Simfonica odbywają się w wielu miejscowościach, popularyzując piękną muzykę w wykonaniu orkiestrowym. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowane przez założyciela i szefa Orkiestry - Wojciecha Gdańca.

Singers Novi
W roku 2003 z Orkiestry Kameralnej Pro Simfonica wyłoniła się kilkuosobowa grupa entuzjastów śpiewania kolęd. Przez kilka lat co roku odbywały się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu tej grupy wokalnej, której towarzyszyła Pro Simfonica. Chęć dalszego śpiewania była tak wielka, że dała ona inspirację do powstania zespołu Singers Novi. Z chwilą powołania Singers Novi, próby zaczęły odbywać się regularnie. Repertuar systematycznie się powiększał. Singers Novi dużo koncertowali, zarówno w Starogardzie, jak i poza nim. Zespół wykonuje utwory a cappella i wokalno-instrumentalne, z repertuaru liczących się zespołów wokalnych oraz piosenki ze znanych i lubianych filmów oraz musicali.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

meloman
meloman 23.04.2017, 16:15
Piękny jak zwylke koncert spowodował, że było bardzo duzo ludzi, tylu na wykładach 3 wieku nigdy nie było, brawo Panie Gdaniec. SCK ZA MAŁO INFORMACJI i nie chodzi o gazety płatne tylko bezpłatne, chyba ,że Wam się nie opłaca ogłaszać w bezpłatnych.

Pozostałe