Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Co dalej ze Stadem Ogierów? Miasto szuka potencjalnego dzierżawcy

  • 20.04.2017, 10:35
  • kg
Co dalej ze Stadem Ogierów? Miasto szuka potencjalnego dzierżawcy fot. mat. prasowe UM Starogard Gd.
Propozycja wieloletniej dzierżawy Stada Ogierów przez miasto to efekt negocjacji władz Starogardu z Agencją Nieruchomości Rolnych.

Prezydent Janusz Stankowiak, wiceprezydent Przemysław Biesek- Talewski i Jan Kilian poseł na Sejm RP 19 kwietnia spotkali się w Warszawie z wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzejem Sutkowskim oraz prezesem Stadniny Koni Rzeczna sp. z o.o. Zygmuntem Komarem.

- Rozmowy dotyczyły przyszłości Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim - relacjonuje Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej w Urzędzie Miasta. - Władze miasta od wielu miesięcy negocjują warunki utrzymania nieruchomości, która od lat boryka się z problemami finansowymi. Podczas spotkania wspólnie ustalili, że miasto w najbliższym czasie złoży pisemną propozycję wydzierżawienia Stada Ogierów na minimum 15 lat. Dzięki temu obiekt nie zostanie zamknięty i będzie dalej służył mieszkańcom - dodaje Magdalena Dalecka. 

- W najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie przedstawicieli różnych środowisk i instytucji, które - mamy nadzieję - pomogą nam znaleźć sposób na zagospodarowanie tego obiektu - zapowiedział wiceprezydent Przemysław Biesek - Talewski. Zrobimy wszystko, aby Stado dalej było dostępne dla mieszkańców, a jednocześnie koszty jego utrzymania zbytnio nie obciążały budżetu gminy.

W związku z powyższym prezydent zaprasza do współpracy wszystkich, którym los tego miejsca nie jest obojętny.

kg

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pl.
Pl. 22.04.2017, 23:35
A niby dlaczego urzędnicy maja coś z tym problemem zrobić?
Przecież oni dostają hajs niezależnie od tego czy coś zrobią czy nie.
Gdybym to ja był urzędnikiem , takim jak ci na zdjęciu, to bym tylko dbał o to jak na niej wyglądam i jaki mam garnitur.
...A ta stadnina to niech się z "państwowych" sama utrzymuje.
Co mnie to.
lokalny naziol
lokalny naziol 22.04.2017, 16:23
Dlaczego nie zaproponujecie wydzierżawicie stadniny jakiejś fundacji ratującej konie?! Ludzie którzy je prowadzą to ludzie z pasją !!! Dlaczego nie stworzycie jakiegoś centrum hipoterapii dla dzieci i dorosłych!? To miejsce ma potencjał!! A fundusze z Unii tez by pewnie się znalazły!!! ?Mało to zabytków w Starogardzie uległo bezpowrotnie zniszczeniu!!! ?
Alik
Alik 22.04.2017, 23:51
Jaką fundację stać na dzierżawę tak dużego terenu?Pasją ludzi koni nie nakarmisz.Propozycja ma być skierowana do różnych środowisk więc masz szansę.
....
.... 24.04.2017, 18:29
Masz rację, że pasją koni się nie nakarmi. Niedawno oglądałem program o fundacji ratującej konie (w kontekście targu w Skaryszewie) czytałem o podobnych organizacjach w necie.Na pewno nie było by ich stać na całość ale może na część. Poza tym mam w rodzinie dziecko korzystające z hipoterapii i jest to bardzo kosztowne a zarazem skuteczne.
o
o 22.04.2017, 19:22
Ty, weź nie podpowiadaj. Ty wiesz ile oni kasy za to wymyślanie biorą miesiąc w miesiąc?
A ty tak za darmo?
jojo
jojo 22.04.2017, 12:45
konie śmierdzą,a prywaciarze niech sami płacą za swoje konie
Nasz PiS
Nasz PiS 21.04.2017, 22:40
Radio Gdańsk podaje, że Stado przynosi rocznie około pół miliona zł. strat, zatrudnia jedynie 6 pracowników, a na jego terenie jest tylko pensjonat dla koni, w którym przebywa 20 koni prywatnych właścicieli, więc mieszkańcy g... z tego mają. Jaka korzyść dla starogardzian z przejęcia takiego Stada? Mało mamy wydatków, pilniejszych potrzeb, czy potrzebujemy się jeszcze bardziej bezsensownie zadłużać? Czy naprawdę lans władzy jest ważniejszy niż kondycja finansowa miasta? A może to nie inicjatywa prezydenta, ale rządu, żeby pozbyć się problemu i jeszcze na tym zyskać a prezydent tylko to pudruje? Albo jakiś układ w stylu: my wam damy mieszkanie +, discopolowy sponsoring Energi i Lotosu, a wy się gódźcie na apele smoleńskie i pozostałe pisowskie fanaberie. Jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za współpracę prezydenta z PiSem? Czy istnieje jakaś granica uległości? Co jeszcze musi zrobić PiS, żeby prezydent powiedział dość?

Kilka ważnych pytań. Ile prezydent planuje zaoferować pisowskiej Agencji za dzierżawę? Co zamierza zrobić, żeby Stado przynosiło zyski? Co mieszkańcy będą mieli z tego, że miasto zostanie dzierżawcą? Po ilu latach zwróci się ta inwestycja? Mieszkańcy mają prawo do takich informacji!
Robot
Robot 21.04.2017, 23:22
Jest tyle utalentowanych ludzi z PiS - u, NS albo Stowarzyszenia Kociewskiego, którzy na pewno postawią Stado na nogi.
bolo jung
bolo jung 22.04.2017, 08:04
Wymień chociaż po dwóch, którzy w tej konkretnej sprawie dadzą radę.
Obserwator
Obserwator 22.04.2017, 08:27
Oj tam, oj tam. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Tylko należałoby najpierw poszerzyć wejścia do stajni, bo co poniektórzy mogli by się w drzwiach nie zmieścić ...
obserwator obserwatora
obserwator obserwatora 22.04.2017, 19:55
Twoja podłość wynika wynika zapewne z cech twojego charakteru jezeli juz tylko do wagi się czepiasz jak uczniak szkoły nr 5, który musi koledze przywalić bo w tym ma przyjemność.Poczytaj nieuku to się dowiesz jaki charakter mają ludzie z wagą ale na pewno nie jak ty.
bolo jung
bolo jung 22.04.2017, 12:30
Ja tam nie wiem o kogo chodzi i nikt mi do łba nie przychodzi. No i o co lata z tymi drzwiami.
.
. 21.04.2017, 21:01
Patrząc na fotkę widzę facetów którzy będą tę ruinę utrzymywać za nasze pieniądze. Będą do niej dopłacać a później sobie wypłacą premie za sukcesy ekonomiczne w mieście.
Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
kiks
kiks 22.04.2017, 08:05
Ja mam- ile to ma kosztować?
ggg
ggg 21.04.2017, 14:17
stado ? tam koni już dawno nie ma !!! o co chodzi ?
gość
gość 21.04.2017, 07:25
Na głowie staną, żeby to utrzymać i dokładać do interesu bo to janusze! To nie ich pieniądze tylko NASZE! Ja się na to nie zgadzam! Robią to tylko po to, żeby w tym roku i w przyszłym przed wyborami, nagle nie okazało się, że jakiegoś tandetnego disco czy zlotu nie ma gdzie zrobić, bo to jedyne miejsce na coś dla elektoratu niskich lotów. A potem ANR powie - dzięki to nasze, jesteśmy wdzięczni, że o to dbaliście i remontowaliście, teraz to sobie sprzedamy.
Jestem robotem
Jestem robotem 20.04.2017, 18:26
Misiewicze biznesu.
x
x 24.04.2017, 09:31
Ty się na biznesie durniu z PO znasz najbardziej.
Szczery
Szczery 20.04.2017, 17:13
Po co dzierżawić, najlepiej wszystko sprzedać ale przed tem doprowadzić do ruiny tak jak młyny.Nastawiać galerii bo po co fabryka obuwia w centrum jak lepiej galeria.
Ciekawski
Ciekawski 20.04.2017, 13:38
hmm żadnej propozycji nie dali na funkcjonowanie tego terenu. Fakt myślę, że warto zawalczyć o ten teren ale panowie konkrety co zamierzacie z tym terenem zrobić ?
bbb
bbb 22.04.2017, 09:10
Dokładnie!!! konkrety!! Tylko nie sprzedawajcie tego obiektu jakiemuś niesprawdzonemu inwestorowi z Narnii bo czy nie tak było z młynami?? A poza tym to nie ma w Polsce uczelni, firm które zawodowo zajmują się doradztwem biznesowym które mogły by dać konkretne rozwiązanie dla stadniny?
mieszkaniec
mieszkaniec 20.04.2017, 11:52
Stado dalej będzie służyć mieszkańcom? W jaki sposób? Co mieszkaniec ma z tego, że kilka osób chce sobie pojeździć konno?
Prezydent, wiceprezydent i poseł powinni wspólnie wziąć prywatny kredyt i sobie to prywatnie zagospodarować.
A oni za cudze (miejskie, nasze) pieniądze najpierw chcą to wynająć, a potem będą szukać sposobu co z tym zrobić. Dosyć tego!!! Nawet PO nie wchodziła w takie interesy
x
x 21.04.2017, 17:55
W takie interesy PO nie wchodziła, bo zadłużyła stado do takiego poziomu ze obecnie jedynym rozwiązaniem była jego sprzedarz
niech przemówi prawda
niech przemówi prawda 22.04.2017, 08:08
Masz dowody? Jeżeli nie to proponuję ludziom z Po aby podjęli odpowiednie kroki. Będziesz miał okazję przed odpowiednimi organami potwierdzić twoje słowa. Pani Wioleto, Panie Sławku, Panie Zbyszku, Panie Ryszardzie do dzieła.
lol
lol 24.04.2017, 09:38
Wymieniłeś chyba wszystkich tutejszych komentatorów z imienia. Teraz niech wymienieni przez ciebie komentatorzy napiszą na jaka kwotę było zadłużone stado w chwili zdymisjonowania prezesa Bolewskiego, który to startował w wyborach do rady miasta z listy PO. Niech komentatorzy napiszą za jaka kwotę wynajmował pod mieszkanie dla siebie całe piętro kamienicy należącej do stada itd
syla
syla 24.04.2017, 09:44
Niech napiszą jak ze swojego speca od koni Przemysława B. zrobili specem od śmieci w Tczewie. Misiewicze POwskie do potegi. Oni sie wszędzie soprawdzają asy od wszystkiego. A najbardziej spece od publicznych pieniędzy
Gdzie oni są?
Gdzie oni są? 20.04.2017, 11:41
To Walczak już nie ratuje stada ze Smolińskim? Kurna tylu z PiSu do ratowania ze jakos nic tam sie nie dzieje.....
coś się dzieje
coś się dzieje 21.04.2017, 17:50
No a czyja to zasługa jak nie PiSu? Gdyby nie wstawiennictwo PiSu to agencja dawno by pogoniła te grunty i w ogóle nie byłoby tematu dzierżawienia ich przez miasto za symboliczną złotówkę.
bolo jung
bolo jung 22.04.2017, 08:11
Aaaaaaa hahahahahahahahahahahahahaha
Ja
Ja 21.04.2017, 20:49
Ciekawe czy prawo dopuszcza taką mozliwość, czy jest to tylko takie populistyczne propagandowe gadanie po próżnicy ku uciesze gawiedzi
zabrakło ich
zabrakło ich 20.04.2017, 12:22
A czy ten orzeł pan Grajoszek nie ma jakichś zarzutów?
nic
nic 20.04.2017, 13:51
Jakich zarzutów? przeciez to PiSior. Swoim by postawili? Nie mozliwe...
AntyPiS
AntyPiS 20.04.2017, 11:12
A to nie miał we władaniu jakis PiSior Grajoszek czy jakos tak? I co nie dał rady? PiS nie dał rady? Niech Kilian - aptekarz sie nie ośmiesza
alan
alan 21.04.2017, 17:58
kotlon zarazo, najpierw wykaż się czymś a póź niej krytykuj innych.
ojoj
ojoj 21.04.2017, 07:36
taki z niego aptekarz, że z apteką też nie dał rady
koniuszy
koniuszy 20.04.2017, 11:36
A gdzie tych trzech tenorów co to się tak na zdjęciach promowali. Niby stado miało być uratowane. Panie radny czekamy na pana wyjaśnienia! Zdjęcia to nie wszystko!
LOL
LOL 20.04.2017, 11:11
Oho, nie bosc ze zadluzaja miasto jak pokazala gazeta to jeszcze teraz biora totalnie nie rentowna rzecz na siebie. Janusze biznesu po prostu...
Adik
Adik 20.04.2017, 20:58
Poczekaj jak PiS dojdzie do władzy to dopiero zadłuży miasto tak,że nie będziemy mieli co żreć
obserwator
obserwator 20.04.2017, 21:40
Przecież de facto PiS już rządzi w mieście
Adik
Adik 21.04.2017, 11:12
Rządzi to rządzi,trudno.
Może ktoś z Was wie czy PKP jest już remonrowane ? Czy to kolejna jakaś ściema ?
kit
kit 21.04.2017, 13:09
Podobno drzewa powucinali bo im przeszkadzały
Alik
Alik 22.04.2017, 23:56
Głąb głąba głąbem pogania!
danka
danka 25.04.2017, 22:01
Jeżeli głąb głąba teraz pogania to jakimi głąbami musieli być ich poprzednicy, którzy przegrali z nimi z kretesem? Ha ha ha

Pozostałe