Wtorek, 22.08.2017, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 19.04.2017, 05:00 (aktualizacja 18.04.2017 16:48)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!
Sprawdźcie, o czym się mówi w Waszej okolicy!

Temat numeru: 

Jak bardzo zadłużone są nasze samorządy? - Czasem w mediach ogólnopolskich słychać o trudnej sytuacji materialnej poszczególnych samorządów. Niekiedy, w związku z ogromnym zadłużeniem gmin, interweniować muszą władze wojewódzkie czy nawet centralne. Im większe zadłużenie, tym trudniej o racjonalną gospodarkę rozwojową danej gminy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak mają się finanse naszych, lokalnych miast i gmin oraz powiatu. Jesteście ciekawi jak dużo pożyczek i kredytów ma Wasza miejscowość? Sprawdźcie sami!

Ponadto:

Kierowco! Płać i płacz - 320 tysięcy złotych – tyle w ubiegłym roku zostawili kierowcy parkujący w strefie płatnego parkowania w Starogardzie Gdańskim. – Ceny nie są adekwatne do świadczonych usług – skarżą się kierowcy. 

Zmiany w programie 500 +? MOPS Starogard: wiemy tyle, ile media donoszą -  W ogólnopolskich mediach coraz głośniej na temat szykowanych zmian w programie Rodzina 500 +. Co prawda ewentualne zmiany są jeszcze w trakcie przygotowań, warto jednak już dziś zastanowić się, co właściwie oznacza to dla pobierających wspomniane świadczenie. 

Świątecznie na Kociewiu - Za nami jedno z najpiękniejszych i najważniejszych świąt dla wszystkich katolików. Przez ostatnie 40 dni Wielkiego Postu przygotowywaliśmy się, aby jak najlepiej przeżyć święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zobaczcie jak wyglądały Groby Pańskie oraz święcenie pokarmów na Kociewiu! 

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Uczcili zamordowanych w Lesie Katyńskim - W czwartek, 13 kwietnia, o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ul. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. 

Sprawdź, co, gdzie i kiedy! - Za nami Święta Wielkanocne. Zastanawiacie się, jak spędzić ciekawie najbliższe dni? Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano z myślą o mieszkańcach! 

Pyszne zupy i sławne bułeczki pań z Borzechowa -  Aktywne, uśmiechnięte i bardzo pomysłowe. Tak najprościej opisać można członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Borzechowa. Na swoim koncie mają też sporo osiągnięć. Panie zbierają mnóstwo pochwał za pyszne zupy, w szczególności brukwiową, brzadową i żurek. 

A także...

NASZ POWIAT: Najświeższe informacje z gmin powiatu starogardzkiego!

SPORT, NOWI MIESZKAŃCY i zdjęcia pięknych maluszków urodzonych w ostatnim czasie w Kociewskim Centrum Zdrowia, GAZETA MŁODYCH z informacjami dla i o młodzieży a także wiele, wiele więcej! Sprawdźcie sami! Zachęcamy do lektury

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dddd
dddd 24.04.2017, 09:17
W poprzednich kadencjach radni z PO ze Stachowiczem zadłużyli Starogard na taką skalę że dług za Polsat to były grosze w porównaniu do tego. Teraz te miliony trzeba spłacać i odsetki od nich
bigi
bigi 25.04.2017, 15:25
No jeśli kilkanaście milionów za Polsat to są grosze to ty chyba Rockefeler jesteś hahaha.
zzzz
zzzz 25.04.2017, 21:53
10 baniek za Polsat w porównaniu z 60 mln na niewiadomo co Stachowicza to chyba duża różnica
bigi
bigi 28.04.2017, 08:25
Jak dla mnie to i 10baniek i 60 baniek to kolosalne kwoty!!!!!!!!!!!!!!!!
kłamca
kłamca 25.04.2017, 14:52
KŁAMCZUSZKI
olo
olo 22.04.2017, 23:56
Mam pytanie kochana gazeto. Może sprawdzicie co z oskarżeniami pana Gajdy że niektórzy radni walili lewizny i nie wykazywali ich w oświadczeniu majątkowym. Cisza jak makiem, nie ma żadnej kary dla przekrętów, albo dla pana Gajdy jeśli zmyślał?
lizor
lizor 24.04.2017, 04:08
UUUUUUUUUUUU ciekawe rzeczy piszesz
gol
gol 21.04.2017, 13:10
W końcu napisali na ile jest zadłużone miasto 50 mln zł??? a kolejne 13 mln chcą wziąć? Prezydencie Stankowiak co to ma znaczyc?
Robor
Robor 22.04.2017, 10:39
Do 105110156,27 zł jeszcze daleko. Miastu jeszcze nie grozi zarząd komisaryczny....
noo
noo 21.04.2017, 13:12
Janusze biznesu poprostu....
Makabra
Makabra 20.04.2017, 11:14
Dość zadłużającej koalicji Nasz Starogard PiS w mieście. Czemu prezydent sie na cos takiego godzi? Nastepny Głuch nam sie trafil? Ten to dopiero mial żyłke do biznesu z Polsatem..... Ile miasto na tym straciło? 13 mln?
f
f 21.04.2017, 17:34
za polsat odpowiada też neumann jako ówczesny członek zarządu miasta
stargd
stargd 21.04.2017, 08:00
Bez pisu by nie istnieli!!!!!!!!!!!!
pytam
pytam 20.04.2017, 11:38
A został ktoś za Polsat rozliczony?
MP
MP 19.04.2017, 23:38
kolejny kredyt miasto łyknie na wiaderka , grabki , foremki i będzie się bawić w piaskownicy na rynku . A Tobie człowieku koś powinien uświadomić że obaj Panowie niewiele się różną , obaj zapewne głęboko wierzyli w PZPR co raczej ich łączy , nie dzieli i stąd poparcie w ostatnich wyborach .
człowiek
człowiek 19.04.2017, 20:46
Stachowicz z Platformą zadłużyli miasto na taką skalę że 10 mln z Polsatu to pikuś. Ten dług prezydent i obecna rada przejęła w spadku po poprzednikach. Na samym starcie tej kadencji było ponad 60 mln, teraz jest już 50 mln. I jak widać pomimo iż trzeba spłacać nie swoje długi to jeszcze w mieście koalicja NS-PiS inwestuje w infrastrukturę na niespotykaną dotąd skalę. I to was nieudacznicy boli najbardziej
ludź
ludź 19.04.2017, 21:57
Co za język- nieudacznicy. Wow. Takiego to ty co najwyżej w lustrze widzisz. A teraz do rzeczy- kto konkretnie z imienia i nazwiska przez lata 1990-2017 zadłuża/zadłużył nasze miasto? Jakie inwestycje od początku kadencji zrealizował od listopada 2014 do kwietnia 2017 nasz starogard i przystawki od początku do końca (nie liczyć proszę tych rozpoczętych lub opracowanych przez poprzedniego prezydenta i radę)? Dajesz człowieku.
stefan
stefan 21.04.2017, 17:39
stachowicz i radni ówczesnej koalicji PO którzy godzili się głosując za braniem kilu dziesięciu milionów kredytu. Napisz co za te 60 baniek te gamonie zrobili? Dajesz człowieku.
ludź
ludź 22.04.2017, 08:16
Nie jestem, nie byłem i nie będę radnym (na szczęście moje i twoje)więc nie wiem. Spytaj Pana Stachowicza i ówczesnych radnych. A nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a jak widzę wiedzę masz ode mnie w tych sprawach o wiele większą. Nie krępuj się odpowiedz.
nie wierze
nie wierze 19.04.2017, 17:09
Kto pozwala Stankowiakowi na takie kredyty?
japan
japan 19.04.2017, 22:04
Niech się przypatrzy ten Nasz Boss jak się rządzi i pozyskuje pieniądze na przykładzie Burmistrza Skarszew.
karol
karol 19.04.2017, 15:52
Ale posłuchaj ludzi w tym mieście, coraz więcej się dzieje, jest piaskownica na rynku i przenośna toaleta żyć nie umierać
nick
nick 19.04.2017, 17:08
warto dodac ze toaleta za 125 tysiecy, i gdzie ona jest?
kako
kako 19.04.2017, 21:52
Może w czarnej du..e?
Kredytobiorca
Kredytobiorca 19.04.2017, 11:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 19.04.2017, 20:33
Przyjedzie PiS do władzy w mieście to dopiero zobaczysz jaki kredyt zaciągną.
Zsramy się a nie spłacimy.
robot
robot 21.04.2017, 10:30
Przecież de facto PiS już rządzi w mieście
cenzura
cenzura 21.04.2017, 13:07
Czemu jest usuniety komentarz?
Cenzura powróciła na dobre?
smyk
smyk 21.04.2017, 14:54
A co było w komentarzu?
lol
lol 19.04.2017, 09:48
No to teraz wyjdzie jak mocno jest zadłużone miasto zeby moc napisac w swej propagandowej gazetce ze maja najwiekszy budzet w historii. Tylko nie napisali ze na kredyt.....
bolo
bolo 19.04.2017, 19:09
Napisz cwaniaku kto zadłużył Starogard.
gość
gość 20.04.2017, 11:13
Twój Stwórca - Edmund Stachowicz! cwaniaku
joł
joł 21.04.2017, 13:15
Tak Danielku Bolszewiku, prawda w oczy kole? Ładnie się popisujesz teraz doradzctwem Januszom kredytów. Tu Disco polo zrobimy tu kuwetke wysypiemy. Wszystko w kredo. Odpowiedzialnosci za grosz, byle przy korycie....
Kociewiak
Kociewiak 19.04.2017, 20:11
Chodzi o 13 baniek za Polsat?
bigi
bigi 20.04.2017, 11:17
O Polsat powraca w komentarzach! Warto by się dowiedzieć czy osoby odpowiedzialne za tą przegraną przez miasto sprawę zostały z niej rozliczone i czym się obecnie zajmują. To samo tyczy się sprawy miasto kontra pan Gabig jak ona się zakończyła. Opinia publiczna ma prawo to wiedzieć!

Pozostałe