Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ważne informacje dla rolników! Złagodzone ograniczenia

Ważne informacje dla rolników! Złagodzone ograniczenia
Uwaga rolnicy! Przestało obowiązywać dotychczasowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które nakazywało utrzymywanie drobiu w zamkniętych obiektach. Tym samym zakaz wypuszczania kur z kurników został zniesiony.

Nowe prawo obowiązuje od dnia 6 kwietnia 2017 r. (rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków).  Złagodzono w nim część przepisów, jednak gospodarstwa hodujące drób dalej będą musiały przestrzegać odpowiednich środków bioasekuracji.
 Utrzymane zostały podstawowe zasady, w tym m.in.:
- nakaz rejestracji miejsc utrzymywania drobiu (tj. zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych);
- zakaz karmienia na wybiegach otwartych;
- ograniczenie dostępu drobiu przydomowego do otwartych zbiorników wodnych (w szczególności zakaz pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki).

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

max
max 14.04.2017, 23:12
Dlaczego tzw. "Animalsi" nie stanęli w obronie przechowywanego w zamknięciu drobiu? Ptactwo cierpiało bardzo kilka miesięcy, chyba bardziej niz karpie czy zwierzęta z cyrku. Wstydźcie się "obrońcy zwierząt, którzy nic nie zrobili by ulżyć ich losowi. Na pewno nie były szczęśliwe!

Pozostałe