Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Krajowa Mapa Zagrożeń – 463 zgłoszenia w powiecie starogardzkim

Krajowa Mapa Zagrożeń – 463 zgłoszenia w powiecie starogardzkim
Mieszkańcy powiatu starogardzkiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Kociewiacy aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia nanosząc na mapę 463 miejsca, w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez mundurowych, a dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca wskazane na mapie.

Od lipca 2016 roku mieszkańcy oraz goście powiatu starogardzkiego mogą korzystać z internetowego, innowacyjnego oraz przyjaznego w obsłudze narzędzia, które umożliwia współpracę z Policją na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w miejscu w zamieszkania lub najbliższej okolicy.

Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo o niej tutaj mowa, Kociewiacy wskazali mundurowym do tej pory 463 zgłoszenia dotyczące niepożądanych zachowań. Najwięcej, bo 221 z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na tak zwanej „Berlince” oraz drogach lokalnych. Drugim najczęściej klikanym na mapie zagrożeniem było spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. W skali całego powiatu mieszkańcy zaznaczyli łącznie 119 tego typu zagrożeń. Podobnie jak w przypadku przekraczania prędkości część z tych miejsc pokrywała się ze wcześniejszymi zgłoszeniami. Odnotowano również po kilkanaście zgłoszeń  dotyczących nieprawidłowego parkowania, grupowania się małoletnich, dzikich wysypisk śmieci oraz aktów wandalizmu.

Wszystkie otrzymane zgłoszenia są kilkukrotnie sprawdzone przez policjantów z patrolu, dzielnicowych oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci potwierdzili 87 zgłoszeń, które w zdecydowanej większości dotyczyły głównie przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wobec sprawców wykroczeń policjanci sporządzili wnioski do sądu lub nakładali  mandaty karne. 

Po potwierdzeniu zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej mundurowi skierowali pisma do zarządcy drogi. Przekazywane przez mieszkańców sygnały w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu starogardzkiego.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe