Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podpisano umowę na budowę całodobowego lądowiska przy szpitalu

Podpisano umowę na budowę całodobowego lądowiska przy szpitalu
We wtorek, 11 kwietnia, została podpisana umowa z głównym wykonawcą firmą Qumak S.A. z Warszawy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. We wrześniu lądowisko będzie już dostępne całodobowo dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na uwagę zasługuje fakt, że część zadania pozostanie w zakresie konsorcjanta ze Starogardu Gdańskiego.

Lądowisko zostanie rozbudowane oraz wyposażone w niezbędną infrastrukturę zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, prawem budowlanym i lotniczym oraz obowiązującymi normami. Przeznaczone będzie do lądowań i startów śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zarówno w dzień jak i w nocy.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Ostatni etap
Projekt został skonsultowany i uzyskał akceptację głównego użytkownika lądowiska jakim jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
- Budowa całodobowego lądowiska będzie ostatnim etapem dostosowywania SOR do wymagań Ministerstwa Zdrowia - informuje prezes zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia Adam Magiełka.
Projekt zostanie zrealizowany przez Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. dzięki udzielonemu dofinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu wyniesie: 1 185 470,62 zł, dofinansowanie ze środków EFRR w kwocie: 813 043,35 zł. stanowi 85% kosztów kwalifikowanych projektu, wkład własny Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.: 372 427, 27 zł.

Lądowisko czynne w ciągu dnia i w nocy
Projekt rozbudowania całodobowego lądowiska przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Kociewskiego Centrum Zdrowia i dostosowania do Rozporządzenia Ministra Zdrowia ma w szczególności na celu zapewnienie bezpiecznego transportu lotniczego pacjentów ze stanami zagrożenia życia wymagających natychmiastowej pomocy medycznej,
możliwość całodobowego lądowania, zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów transportowanych z miejsca wypadków, a także zwiększenie bezpieczeństwa pracy zespołów ratowniczych.
Lądowisko zapewni również bezpieczeństwo zdrowotne ludności województwa pomorskiego dając dostęp do szybkiej, kwalifikowanej pomocy medycznej w sytuacji nagłego zagrożenia
życia lub zdrowia.

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lol
lol 12.04.2017, 22:53
Pewnie budują dla siebie? Za rok wybory więc odlecą nie zapomnijcie o maniksie
marzyciel
marzyciel 13.04.2017, 10:50
Jancia, pemcia i macia też weźcie plisssssss
mistral
mistral 12.04.2017, 17:08
Neumann bedzie mial gdzie lądować
Antoni
Antoni 12.04.2017, 16:25
Ino brzozy przy lądowisku powycinajta.
Suweren
Suweren 12.04.2017, 16:01
I tak wielu mieszkancow powiatu leczy sie w szpitalu w Grudziadzu.
Obsługa uprzejma i doskonała opieka lekarska. Niech Starogard uczy sie ludzkiego podejscia do pacjenta od Grudziadza bo to lotnisko nie zalatwi problemu .
Patryk :)))
Patryk :))) 12.04.2017, 11:47
Jak zawsze niezawodny :)))
Obserwator
Obserwator 12.04.2017, 16:52
Gabriel rozsiadł sie za stołem jak basza ...Starosta skromnie na boku a on na honorowym miejscu ????
Tylko Chyły brak dobrego kolesia Gabriela ????
A gdzie był Gabrielo i Chyła jak nalezało wytlumaczyć sie z nieprawidłowosci w CPR bo mowi sie ze to Gabrielo ma nadzor za sprawy zdrowia i pomocy społecznej?
Odwrotnie :)))
Odwrotnie :))) 13.04.2017, 11:43
Patryk skromnie, z boczku, przycupnięty przy swoim protektorze, widać że zna swoje miejsce w szeregu.

Nawet jego szef nie siedzi na honorowym miejscu. Dziwne że ustąpił je wykonawcy, chociaż jako inwestor powinien być najważniejszy.
A może po prostu wie, że jest zwykłym trybikiem, kwitującym środki przyznane z województwa i kazano mu podpisać umowę z wyznaczonym wykonawcą

Pozostałe